Bananowe pancakes Iny*

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
sylwio , bardzo sie ciesze!! tylko ze to nie nalesniczki a puchate pancakes :lol: :lol:

Malgosimi a rozmrazalas je wczesniej bo tak wlasnie mnie korci zeby je zrobic z malinami, bo sniadania jeszcze nie jadlam :mrgreen:
nie skądże, wrzucałam po 5 na górę a potem po odwróceniu się wtapiały (choc przyznam, ze w przeciwienstwie do bananów przywieraja czasem)
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
z dzemem, bitą śmietaną, jakimkolwiek musem z owoców, nutellą,

mi chyba najbardziej by pasował gęsty jogurt np niebieska bakoma i miód - taka grecka wersja pankejków
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
no to jogurt jak najbardziej - one zresztą są same w sobie pyszne - zwłaszcza, ze mozna je posypac pokrojonymi bananami - jak na zdjeciu

Bardzo je polecam - moim zdaniem sa smaczniejsze od malinowych - bo banany się tak cudnie wtapiają w ciasto i nie wiesz, gdzie się konczy banan a gdzie zaczyna placuszek
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Kamila, własnie przyszedł mi do głowy pewien smaczny pomysł

sosy z sernika z Marsa Liski

W małym garnuszku rozpuścić 20 g masła z 2 łyżkami cukru brązowego (albo zwykłego) i 2 łyżkami
śmietany. Musi powstać sos. Ostudzić.

W następnym garnuszku roztopić czekoladę + 2 łyżki śmietany. Odstawić.
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
kamilo, jak robisz po raz pierwszy to moge ci jedna rzecz poradzic- banany powinny byc disc cienko pokrojone, szczegolnie to do wtapiania.

W niedziele moj Przemek pokroil banana na pol centymetrowe plastry i b yly problemy aby ciasto te co bylo zaraz pod bananem sie dobrze zrobilo. Takze nei za grube plasterki banana sa polecane
icon_smile.gif



Ja czasami jeszcze pancakes posypuje cynamonem , a mozna te zpodawac z dzemem, wszelkimi sosami , syropami(hmm taki wisniowy paoli musi bysznie z pancakami smakowac
icon_smile.gif
)
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
paula ja robię z grubymi bo lubię duzo bananów i jest super
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
a ile pankejków wychodzi z tych propoprcji??
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
a mi one wyszły tak jakby zbyt słonawe...czy one takie powinny być :dump:
i chyba troche nie wyrosły,albo mi sie zdaje...jakie Wam wychodzą na grubość :lol: ??
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
mi nie wyszły ani słone ani chude ;) takie grubiutkie i puchate są
icon_smile.gif
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Moje miały około centymetra grubości . Było ich około 15, wielkości dłoni mojego synka ;) . Cóż, jak nie bardzo chciał jeść, a banany wydłubywał, bo ich ponoć nie lubi :shock: :cry:. Do tej pory lubił :roll:

Ale reszcie rodziny bardzo smakowały.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Zrobiłam:]
Przeraziła mnie ilość soli więc dodałam tylko 1/2 łyżeczki zamiast 1 i 1/2 i były ok.
Aromatyzowanie skórką cytrynową i wanilią to jak dla mnie za dużo
icon_smile.gif
bo i banan też swój aromacik posiada... więc w drugim wykonaniu było bez skórki i zamiast banana wkroiłam w ciasto dwa duże jabłka w kostkę. Pyszne. Pysznie smakują też polane jogurtem dowolnie owocowym. Jak tylko zacznie się sezon - zrobię z krojonymi truskawkami polane słodką smietanką - już nie mogę się doczekać:]
Przepis do wykonania z zamkniętymi oczami - ciasto wychodzi idealne w konsystencji, nie trzeba kombinować, a po usmażeniu baaardzo delikatne i mięciutkie. Polecam!!!
Autorce dziękuję za przepis ;)