Bananowe pancakes Iny*

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
przy kolejnym podejściu wyszły idealne-zrobiłam bez soli :dump:
i wyrosły :mrgreen:
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Ja tez dalam tylko pół łyżeczki soli, półtora na kilkanaście placuszków to dla mnie stanowczo zbyt dużo, zwłaszcza jeśli danie ma byc słodkie ;)
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
sha, ciesze sie bardzo , moze jednak nasze lyzeczki sa inne :lol: :lol: :lol: , ja uzywam tych miarek do lyzeczek plastikowych
icon_smile.gif
 

Bethan

Member
Maj 8, 2006
47
0
0
Jaka powinna być konsystencja ciasta? Robiłam 2 razy i też słabo wyrosły, również trochę za słone, teraz dam mniej soli na pewno.
 

AgaKyc

Member
Mar 16, 2006
2,659
0
0
Poprostu pyszne... robilam na kolacje z roznymi owocami, polewa i bita smietana... smakuje super i poprostu jest mniam mniam...
 

malgosia

Member
Lut 1, 2006
786
0
0
a czy zamaist bananów mozna dac jabłka? lepiej starkowane czy pokrojone w plastry?
tak chwalicie że chyba zrobie.. nie chyba ale napewno!
a jeszcze jedno czy owoce np, truskawki moga byc mrozone ( nierozmrozone dodac do ciasta?)
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
hmm, jablek bym raczej nie dala bo to zupelnie inny smak daje, bardziej bym dala mango, moze malinke, truskawke , ewentualnie gruszke w drobne plastry pokrojone- jakos bardziej mi do syropu klonowego pasuje
icon_smile.gif


Hmm, z owocami mrozonymi mozna sprobowac, ale najpierw bym nierozmrozone owoce uzyla w tylko jednym pancake-u , ot tak na probe , i jak wyjdzie to dalej
icon_smile.gif


Banany sa prawie nie wyczuwalne, sama nieznosze dojrzalych bananow( tylko zielone jem
biggrinflip.gif
) ale tutaj akurat wyjatkowo pasuja. Tak jak wczesniej pisalam , banany zanurza sie w ciescie , i serwuje platerki z pancake- ami polane syropem klonowym , takze nie wiem jak mrozone owoce by sie tutaj sprawowaly
icon_razz.gif
ale do odwaznych swiat nalezy
icon_smile.gif
 

shark1513

Member
Sie 23, 2006
27
0
0
Pyszne , robiłam dzisiaj na sniadanko .
Robiłam dwie wersje , jedną na samym mleku a drugą na mleku i śmietanie .
Te na mleku wyrosły mi wyższe , w smaku były takie same
icon_smile.gif

Sos klonowy moim zdaniem jest niezbędny , w połaczeniu z bananami tworzy specyficzny smak
icon_smile.gif

Polecam , bo naprawdę przepyszne.
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Pyszne! Zrobilam tez z truskawkami i tez smaczne! Dzieki Paula za przepis
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Syso
icon_eek.gif
One wyglądaja tak apetycznie, że az mi w brzuchu ropucha sie odezwała.
lecker.gif
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
To Akulko juz wiesz, co zrobic na kolacje.
icon_mrgreen.gif
Ja musze zrobic w 3 wersjach, bo takie upodobania moja rodzinka ma. Jeden tylko z truskawkami, a jeden tylko "suche", a ja chociaz nie lubie ogolnie bananow, to uwielbiam te placki z bananami
icon_mrgreen.gif
gruebel_2.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Z tego ciasta robię racuchy.
Za bananami nie przepada młodsza córa, syropu klonowego tu w sklepach na oczy nie widziałam.
A ciasto jest fantastyczne. Śmietanę czasem zamieniam na kefir, jogurt, czy pół na pół ze smietaną - zawsze wychodzą pysznie pulchniutkie, wilgotne, żadnego kitu w środku, nie robią się gumowate - są idealne
icon_mrgreen.gif

Wczoraj robiłam z rabarbarem - pyyyycha
mniam.gif
często robię z jabłkami pokrojonymi w kawałeczki - również są pyszne.
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Zrobiłam.. Pyszne są! A jakie syte!!!
icon_smile.gif


Tylko ciut za słodkie jak dla mnie, więc następnym razem zmniejszę ilość cukru. No i przetestuję z innymi owocami - rabarbar już mi się spodobał
icon_smile.gif