Ciasto z rabarbarem i truskawkami

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
kto ktos na ochotnika podeslac mi troche Rabajbaru :mrgreen: ;)
u nas w sklepach nigdzie ale to nigdzie nie ma :!: :evil:
musze J. moze do pracy wyslac ostatnio jak tam pojechal to mi pol reklamowki przytaszczyl :mrgreen:
Bajaderko a u ciebie jest rabarbar??
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
przeczytałam z wypiekami mysląc "ja też, ja też tak chcę"
i u mnie NIE MA rabarbaru

Nie ma :shock: :shock: :shock: :shock: Ja mieszkam w małym miasteczku i na targu kobitki mają rabarbar ;) Porozglądaj się uważnie musi być i u Ciebie... bo jak nie pocztą Ci wyślę ;)

a ja mieszkam na wsi :rofl:

w "stolicy" też nie ma rabarbaru wyjechal na poludnie polski ;)
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Basiuko, no i jak ci ciasto wyszlo z tymi bialkami? Tak sobie wyobrazam, ze nie jest zbyt kremowe i konsystencja moze byc inna - to dosc sporo bialek...

belle, lo matko jak to nie ma????? U mnie jest wlasciwie przez caly rok, z taka roznica, ze teraz tanszy! Moze zle szukasz?
icon_smile.gif
Szukaj tam gdzie warzywa, u mnie ukryty miedzy salatami i ziolami
icon_smile.gif

A mrozony masz?
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
Bajaderko w kazdym sklepie w okolicy bylam ,przeszukalam
nawet warzywnych sklepach i tez zero szczescia
niewiem co sie w tym roku u nas stalo :dump:
pojedziemy na farme z truskawkami to moze tam bedzie ;) i bede mogla to WSPANIALE ciasto zrobic :mrgreen: :!: :!:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Robię ciacho, mąż zakupił truchawy i rabarbar, teraz siedzi sobie w piecu, jeszcze prawie godzinka do końca pieczenia została, więc dopiero jutro napiszę jak smakowało.
Nie wiem co mnię naszło by robić ciasto po nocy :dump:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Robię ciacho, mąż zakupił truchawy i rabarbar, teraz siedzi sobie w piecu, jeszcze prawie godzinka do końca pieczenia została, więc dopiero jutro napiszę jak smakowało.
Nie wiem co mnię naszło by robić ciasto po nocy :dump:
Bo ten typ tak ma (czyt. my ;) )
wiesz co ja teraz robię: hamburgery :dump: :dump: :dump: :dump: :dump: i ciasto na pizzę właśnie do lodówki zapakowałam :dump: :dump: :dump: :dump:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Hihi, he he
icon_biggrin.gif


Bajaderko, miałaś rację - śmietana nie może być kwaśna, dla mnie to ta 18% jest bardzo słodka, bo ja to tylko 9-cio lub 12% używam. Ciasto po wyjęciu okazało się mieć smak jajeczniczki, żółtka z tą śmietaną zupełnie były płynne, wcale się nie ścieły mimo, że wierzch się pięknie zapiekł :lol:
Ale ja się tym nie przejmuję, mnie tam smakuje i to bardzo, do 2 w nocy wydłubaliśmy łyżeczkami prosto z blaszki pół ciasta :lol:
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
kasho, bidulko
icon_sad.gif

Ciekawa bardzo bylam co ci wyszlo z tej smietany, no i przykro mi, ze jajecznica ;)
Chyba musze zaznaczyc, ze musi miec wiecej procentow, bo inaczej wyjdzie plynna masa o smaku jajecznicy ;)
A do rana sie nie sciela nic a nic?
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Mnie to nie przeszkadza, ważne, że smakuje, troszkę się unormowało, ale nadzienie jest jednak półpłynne :lol:
Jak Waldi przyjdzie z pracy i zobaczy jaką ocupinę mu zostawiłam to :twisted:
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
ja tez dałam smietane 18 i sie ścieło i tak eyglądało jeszcze w sobotę:

dscf00213fp.jpg


a teraz to juz tylko wspomnienie. Pyszne! Dzieki bajaderko!
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Graz to znaczy, że tylko ja jestem taka bardzo zdolna :mrgreen: i powinnam się znów dopisać do porażek i wpadek kulinarnych bo i w przepisie na murzynka się zmaściłam :dump: ale widać, że ja tak już muszę chyba :lol:
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
kashka, no co Ty, widziałm zdjęcia Twoich wypieków - nigdy bym czegos takiego nie zrobiła :lol: . Weź smietanę piatnicy. :mrgreen:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
No właśnie to z Piątnicy była, wyłącznie tej firmy śmietanę stosuję :lol: Ale ja wszystko potrafię zepsuć, te typy tak już mają :lol: ale ważne, że już nie ma śladu po cieście :lol:

Graz, Twoje ciasto jest przepiękne :lol:
 

Basiuka

Member
Sty 17, 2005
81
0
0
CYTATBasiuko, no i jak ci ciasto wyszlo z tymi bialkami? Tak sobie wyobrazam, ze nie jest zbyt kremowe i konsystencja moze byc inna - to dosc sporo bialek...
no wyszło, ale rzeczywiście nie było kremowe, tylko... bardzie ciastowe :mrgreen: no ale jak zwykle goście zadowoleni. Aha i odkryłam dlaczego mi na początku na pianie robiła się taka karmelowa rosa: dawałam za duzo cukru. Tym razem nie miałam 1/2 szkl, wiec dalam mniej i rosy nie było :lol:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Myśmy jedli bezpośrednio łyżeczkami z blaszki, bo ciasta nie dało się wyjąć :lol:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0