Puszyste drożdżowe na krupczatce

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
jean @ 8 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=871424Zosiczka w akcji przy puszystym drożdżowym Krystyny (dodawała produkty i układała truskawki) i próbowała
icon_mrgreen.gif


Pokaż załącznik 43323
Ależ fachowo paluszki oblizuje. Niczym wytrawna kucharka
icon_mrgreen.gif
 

elkunia

Member
Mar 20, 2006
209
0
0
dziękuję z a przepis, zrobiłam z jagodami ,które wcześniej oprószyłam proszkiem budyniowym, wyszło pyszne wogóle nie opadło a jagody nie zapadły się do środka
icon_lol.gif
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Zrobiłam!
Nie lubię grubego drożdżowego ciasta, więc ilość wg przepisu wystarczyła mi na standardową blachę z piekarnika. Zrobiłam z truskawkami, jagodami i kruszonką. Pycha!

dro_d__wka.jpg

I w trakcie pożarcia
icon_smile.gif


dro_d__wka1.jpg

Niesamowicie sprężyste i miękkie ciasto. Polecam
icon_smile.gif


 

Załączniki

  • dro_d__wka.jpg
    dro_d__wka.jpg
    222.8 KB · Wyświetleń: 1
  • dro_d__wka1.jpg
    dro_d__wka1.jpg
    99.6 KB · Wyświetleń: 1

ewa1203

Member
Gru 13, 2008
181
0
0
podpisuje się pod tym co napisała Siedmiokropka:) Puszyste i mokrawe i pycha...mimo, że mój rabarbar cos nie teges był to i tak pycha:) nie będę wklejać zdjęć bo te powyższe wasze powalają na kolana
icon_smile.gif
dzięki Krystyno za przepis :*
 

Bellefleur

Member
Cze 8, 2009
99
0
0
Dziekuje za kolejny swietny przepis, Krystyno.
anbetung.gif
Zrobilam wczoraj z malinami, jagodami, borowkami i truskawami, do kruszonki uzylam cukru trzcinowego. Niebo w gebie!
lecker.gif
 

AnnaB.

Member
Mar 13, 2008
362
0
0
Ostatni, ostatni raz piekłam to ciasto... na mniejszej blaszce. Przy czym mniejsza to taka przeciętna, prostokątna. Teraz będę robić na dużej z piekarnika, bo (po pierwsze) rosnie jak durne, (po drugie) jest przepyszne.

Aha, było ze śliwkami, posypane cukrem trzcinowym (leń mnie oblazł na robienie kruszonki).
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

abbra

Member
Mar 9, 2008
302
0
16
Krysiu , to drożdżowe jest genialne ! Jest puszyste, mięciutkie , długo świeże - po prostu cud, miód , malina !
lecker.gif

Zrobiłam w wersji śliwkowo-gruszkowej - pychota !
Dzięki za kolejny świetny przepis !
anbetung.gif
 

Załączniki

  • dro_d_owe_na_krupczatce22.jpg
    dro_d_owe_na_krupczatce22.jpg
    38.1 KB · Wyświetleń: 0
  • dro_d_owe_na_krupczatce11.jpg
    dro_d_owe_na_krupczatce11.jpg
    60.8 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

polonistka

Member
Mar 26, 2008
1,963
0
36
Chyba zrobię jeszcze dziś ze śliwkami. Tylko taką małą, malutką porcyjkę, bo sama nie jem, więc dla domowników. Śliwki już czekają.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
polonistka @ 22 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=894085Chyba zrobię jeszcze dziś ze śliwkami. Tylko taką małą, malutką porcyjkę, bo sama nie jem, więc dla domowników. Śliwki już czekają.
Zawsze tak mówię a potem i tak nie wytrzymam i zjem. A jeszcze to ze śliwkami zawsze tak obłędnie pachnie że sie nie da. Nie mam niestety aż tak silnej woli.
 

Laura7

Member
Lis 26, 2006
21
0
0
Już tyle razy robiłam to ciasto, że szok, średnio piekę raz w tygodniu od 3 miesięcy i jeszcze się nam nie znudziło.
Nam najbardziej smakuje jako zwykłe ciasto drożdżowe bez dodatków, nawet bez kruszonki.
Ostatnio walnęłam się w ilości mąki, i zamiast 3 szklanek dałam 4, myślałam, że wyjdzie zakalec, ale powiem Wam, że wyszło super ciasto, po prostu nie było aż takie leciutkie, ale ładnie wyrosło.
 

madziawoj

Member
Lut 27, 2008
245
0
16
Zrobiłam ostatnio to drożdżowe ze śliwkami. Wyszło wspaniałe,pięknie urosło, było bardzo miękkie. Goście, dla których upiekłam zachwycali się a mi było bardzo miło:) Dziękuję za świetny przepis. Dotychczas używałam krupczatki tylko do ciasta kruchego, teraz wiem, że warto korzystać z niego przy wypiekach drożdżowych.