Budyniówki

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Bardzo pyszne, a przede wszystkim tanie, koszt okolo 10 zlotych, przepis mam od cioci a ona z jakiegos kolorowego pisma.

1/2 kg maki pszennej
5 dag drozdzy
1 szklanka kwasnej smietany
1 kostka margaryny
2 budynie na 0.5l mleka waniliowe lub smietankowe

Ugotowac budyn wg przepisu tylko z mniejsza iloscia mleka zamiast 1 litra uzyc 2.5 szkl. i cukru tez troche mniej czubkowale 2 lyzki. Przestudzic.

Margaryne, drozdze, smietane, make zagniesc razem(z drozdzy nie robic rozczynu tylko wrzucic do skladnikow). Jesli jest ciasto za luzne podsypac maka.

Ciasto podzielic na kilka czesci i na stolnicy rozwalkowac, ciac na kwadraty polozyc lyzeczke budyniu, skleic i klasc na blache wysmarowana margaryna i posypana maka.
Piec w temp. 200°C az beda odchodzic od blachy okolo 20 min, one nie sa mocno brazowe tylko lekko przyrumienione, Z tej porcji wychodzi mnostwo sztuk warto polowe zamrodzic.

Gdy wystygna posmarowac lukrem, najlepiej z nim smakuja.

Moja rodzinka sie nimi zajadala stwierdzili ze to najlepsze ciasteczka z budyniem jakie jedli. Smacznego
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
dzisiaj je robie... jak skoncze wkleje zdjecie na zachete, bo naprawde sa pyszne
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
a oto obiecana fotka zrobilam tradycyjnie z budyniem i dosypalam do niego mielonych migdalow, tym razem okragle ciasteczka. Zazwyczaj robie kwadratowe.
IMGP1925.JPG
Zacheca sa pyszne i kruche
icon_smile.gif
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • IMGP1925.JPG
    IMGP1925.JPG
    1.4 MB · Wyświetleń: 5
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Wow, bardzo apetycznie wyglądają.
mniam.gif
mniam.gif
mniam.gif

Zapisuje do wypróbowania, kusicielko
icon_wink.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Właśnie przegladam przepis, bo mam zamiar jutro upiec... Ciasto nie ma w ogóle jajek?
gruebel_2.gif