Brownies

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Klasyczny przepis na smakowite ciasteczka z wielkiej ilości czekolady
icon_smile.gif

Przepis mam jakoś z neta, ale szukałam i nie mogę znaleźć źródła.

składniki

4 jajka
1 1/2 szkl cukru
1 kostka masła
3 tabliczki czekolady (300 g) (najlepiej gorzkiej, z dużą zawartością kakao, ale jak jest gorszej jakości to też wychodzi)
1 1/3 szkl mąki
1 szczypta soli
garść orzechów włoskich (niekoniecznie)

sposób przyrządzenia

Dwie tabliczki czekolady rozpuścić z masłem w rondelku lub mikrofalówce, często mieszając, i ostudzić. W tym czasie trzecią tabliczkę i orzechy posiekać na spore kawałki. Następnie jajka ubić z cukrem, wlać letnią czekoladę z masłem i wsypać mąkę przesianą ze szczyptą soli. Delikatnie wymieszać z orzechami i czekoladą w kawałkach. Wylać na dużą blaszkę (moja ma 24x38, wychodzi niziutkie, tak 1,5cm na wysokość) i piec ok 20-30 min (ciasto powinno być lekko niedopieczone i wilgotne) w temp. 175 st.
Po upieczeniu i ostudzeniu ciasto oblać dowolną polewą (najlepiej białą czekoladą), jakoś ładnie udekorować i pokroić na małe kawałeczki.


Jak tylko dorwę jakiś aparat to zrobię zdjęcie
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Paulinka biegiem do sąsiada po aparat póki jeszcze coś zostało ;)
Weź kawałek ciasta to na bank pożyczy :mrgreen:

:cheers:
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Nie mamk takich sąsiadów którzy by pożyczyli, nawet przekupieni ciastkiem :evil:

ale może zapuszkuje kilka i przetrwają do niedzieli?? :roll:
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
To puszkuj bom ciekawa jak z tymi gwiazdkami wygladają :mrgreen:

Albo wpadnij z nimi do mnie to się :cheers: i przy okazji zrobimy foty :mrgreen: (znaczy odwrotnie miało być - najpierw foty a później przyjemność ;) )
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
No to upiecz Ilonko i zrób zdjęcia swoim ;) ;) a potem :cheers: do woli (najlepiej likierem czekoladowym :lol: )

hehe widze że zainteresowanie moimi przepisami nieznacznie wzrosło :lol:
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Reklamę Ci robię ;)

Ja dzisiaj upiekłam ciasto z mlekiem zsiadłym i z owocami, więc z pieczeniem odpadam narazie - gorąco w kuchni było, że...

A taki likierek to z miłą chęcią :mrgreen:
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
No to ja spędzam w kuchni w te upały mniej więcej 2 dni w tygodniu po 4-5 godzin :lol: nawet wentylator przeniosłam do kuchni :lol: no cóż uwielbiam to i nic na to nie poradzę :mrgreen: :cheers:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
aleś mi ochoty narobiła - jutro piekę i ja - a dziś teraz na pocieszenie muszę się zapchać suchym waflem
icon_sad.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Hihihiiiii naprawde pieczesz? Czy to tylko piękny sen?? ;)

ależ się cieszę i boję niezmiernie chociaż tu nie ma co popsuć więc musi sie udać :mrgreen: :cheers: :cheers: :cheers:
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
aha i ja następnym razem pominę te orzechy bo lamią smak czekolady i nie pasuje mi to zbytnio
icon_smile.gif
tzn i tak jest dobre ale ja wole 100% czekolady. Za to ładnie wyglądają
icon_smile.gif
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
idę je piec właśnie Paulinko :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Pyszne, pyszne......... i raz jeszcze pyszne i wciągające przy tym. Mój Tomek (a zaznaczam, że on nie jest ciasteczkowy :roll: ) co raz wędruje do kuchni i je podjada
- a to może znaczyć tylko jedno: WYŚMIENITE :lol: :lol: :lol:
Dodałam orzechy włoskie drobniutko posiekane i posypałam cukrem pudrem z powodu braku czekolady białej - i jest pyszne :lol: :lol: :lol:

Dzięki śliczne za przepisik i liczę na kolejne pyszności - bo mnie to trzeba jak ślepca prowadzić po pysznościowych przepisikach i palcem wskazać ;) ;) ;)
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Hihiii jak ja sie niesamowicie cieszę to Ty nie wiesz nawet
icon_smile.gif
bałam sie że znów coś bedzie nieteges
icon_smile.gif
a tak to może się ktoś skusi :lol:

wielkie pozdrówka dla Ciebie :knuddel1:


:dance: :dance:
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
obiecane zdjęcia
icon_smile.gif


dsc06350sss5nv.png


dsc06353sss1jy.png


kurcze nie za piękne one i nie za ostre w dodatku wieczorem jak już słoneczko zaszło ale co nieco chyba widać
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Paula gratuluję silnej woli :mrgreen:
Aż do dzisiaj wytrzymałaś żeby zdjęcie zrobić :dump: :mrgreen:

A widok piękny
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Kochana jesteś :*