Chleb wieloziarnisty

żyrafka

Member
Maj 25, 2007
275
0
0
Siedzi w piekarniku. Już drugi raz w tym tygodniu piekę, wszyscy chcą przepis.
lecker.gif
 

fineska

Member
Lut 12, 2006
124
0
0
chleb_wieloziarnisty__4_.JPG

anbetung.gif
chlebek faktycznie pyszny!!
tyle tylko ze jak wyjelam z piekarnika to po przekrajaniu zauwazylam zakalec....a moze ten chleb ma byc taki mokry ?? pieklam 15 min w 230 stopniach potem 35 w ok200 stopniach...i wstawilam dodatkowo na 15 min w 100-130 stopniach....i potem stygl w piecu
icon_smile.gif

chleb zrobilam z polowy porcji...tzn tak : 350 gram krupczatki, 100gram zytniej razowej a reszta zwykla biala maka szymanowska:) dodatam 1,5 lyzki siemienia lnianego, 3 lyzki uprazonych pestek dyni, 2-3 lyzki otrab pszennych ....
jest pyszny ale skorka jest bardzo spieczona..myzle ze trzeba go piec dluzej ale w nizszej temperaturze...bo przeciez kazdy piekarnik jest inny
icon_smile.gif
ale dziekuje za super przepis
anbetung.gif

chleb_wieloziarnisty__1_.JPG

chleb_wieloziarnisty__5_.JPG

zapomnialam jeszcze dodac ze dodalam drozdze suche - mala paczuszke - tzn taka na pół kilo mąki....bo jak otworzylam te niby swieze to myslalam ze zapachu zepsucia nigdy z kuchni nie wypedze!!!!
 

Załączniki

  • chleb_wieloziarnisty__4_.JPG
    chleb_wieloziarnisty__4_.JPG
    183.7 KB · Wyświetleń: 0
  • chleb_wieloziarnisty__1_.JPG
    chleb_wieloziarnisty__1_.JPG
    194.5 KB · Wyświetleń: 0
  • chleb_wieloziarnisty__5_.JPG
    chleb_wieloziarnisty__5_.JPG
    122.3 KB · Wyświetleń: 0
  • chleb_wieloziarnisty__2_.JPG
    chleb_wieloziarnisty__2_.JPG
    190.9 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewena

Member
Paź 26, 2007
1,394
0
0
piekłam znowu, tylko bez otrąb i bez pestek dyni, bo nie miałam...no i jeszcze nie z krupczatki tylko pół na pól chlebowa ze zwykłą i suche drożdze zamiast świeżych i znacznie wydłuzony czas rośnięcia, bo piekarnik był zajęty, a potem ja byłam zajęta....ale i tak wyszedł pyszny
icon_biggrin.gif


c.jpg
c1.jpg
 

Załączniki

  • c.jpg
    c.jpg
    426 KB · Wyświetleń: 0
  • c1.jpg
    c1.jpg
    445 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malwunia

Member
Cze 8, 2008
138
0
0
wprost uwielbiam ten chlebek, jest naprawdę pyszny ;) to przez niego u nas w domu zawsze są teraz pokaźne zapasy krupczatki
icon_wink.gif
 

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Zrobilam! To moj pierwszy chleb! Jest b. smaczny i niesamowicie prosto sie go robi!!! olecam wszystkim jeszcze niezdecydowanym!
 

Agunia05

Member
Lut 24, 2008
30
0
6
Zakochałam sie w tym chlebie, możliwości jego modyfikowania są różne wiec tak naprawdę codziennie może być inny
icon_smile.gif
Moja rodzina go uwielbia i ja też i nie ma szans by został sie na 2 dzień
Dziś przyjedzie do mnie maszyna, oczywiście mam zamiar wsadzić jeszcze dzisiaj jakiś chlebek w nią ale czy ten się uda w maszynie? czy jakoś trzeba by modyfikować przepis? Do 16 mam czas na znalezienie przepisu pysznego i smacznego
icon_smile.gif
 

e_iskierka

Member
Wrz 30, 2008
251
0
0
oooooooo TEN chlebek to ja piekę regularnie średnio raz w tygodniu. Wszyscy są zacgwyceni i ja tez bo jest szybki , prosty i zawsze mi sie udaje.
pinggrins.gif
 

e_iskierka

Member
Wrz 30, 2008
251
0
0
duende polecam spróbuj, ja na pieczeniu sie nie znam dopiero zaczynam przygodę w kuchni ale ten chlebus jest tak dobry i prosty że nawet mi wychodzi ;D. I co niezwykle dla mnie ważne nie trzeba go zagniatać, wystrczy zamieszać
freu.gif
 

e_iskierka

Member
Wrz 30, 2008
251
0
0
Wczoraj upiekłam chlebek, jak zawsze pycha już tylko pół zostało. A wygląda tak:
 

Załączniki

  • Chleb.jpg
    Chleb.jpg
    99.8 KB · Wyświetleń: 0

Ela83

Member
Lis 29, 2007
337
0
0
piekę go co dwa dni
icon_biggrin.gif

mama wzięła przepis, teściowa też, wszystkim smakował
icon_biggrin.gif

no ale wprowadzilam zmiany:
3 i 1/2 łyżki cukru
ok. 3,3 dkg drożdży (kostka 10dkg wystarcza mi na 3 pieczenia)

pięknie rośnie, dziś nawet zwiał mi z blaszki podczas pieczenia...
 

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Zamiast cukru dalam 5 lyzek miodu
lecker.gif


004.JPG

005.JPG
 

Załączniki

  • 004.JPG
    004.JPG
    136 KB · Wyświetleń: 0
  • 005.JPG
    005.JPG
    100.1 KB · Wyświetleń: 0