Chrupiace kajzerki

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Nas też dwoje, ale porcja z przepisu wystarcza nam na jedną kolację :oops:

Widzę, że masz znacznik do kajzerek, super świetnie zazdroszczę :lol:
 

aaricia

Member
Sie 7, 2006
1,017
0
0
to nie znacznik, to nożyk do tapet i moja niebiańska cierpliwość
icon_smile.gif

ale piec mam beznadziejy - zwykły stary i gazowy i nie przypieka rumianych wierzchów na bułkach i na chlebach
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
:shock: to robisz te wzorki lepiej niż maszyna
piękne są, takie zakręcone :lol:
 

elmagra

Member
Lis 5, 2004
574
0
0
zastanawiam sie nad zrobieniem dzis tych kajzerek, pewnie jak kazdy przepis bajaderki beda ekstra. mam tylko pytanie: co zrobic, zeby je zrobic na sniadanie? czy jedyna opcja jest wstac o 5 rano? (mysle tu o czasie potrzebnym do rosniecia...)
 

aaricia

Member
Sie 7, 2006
1,017
0
0
to zależy o której jesz śniadanie
icon_smile.gif

my jadamy 8-9 w luźniejsze dni, kiedy mąż nie pracuje ( ja mam wolny zawód). Więc wystarczy, że dwie godziny wczesniej wyrobię ciasto i odstawię je na 1h a potem po ulepieniu bułeczek dam im poleżeć 45 minut.
A wogóle to pierwsze wyrastanie skróciłam ostatnio z 1h do 50 minut a drugie do 35 minut bo te bułeczki naprawdę mi jakoś strasznie szybko rosną
icon_biggrin.gif
 

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
Jak myslicie, czy z ciastem na kajzerki można postąpić tak jak z zawijańcami, czyli: ciasto zrobić wieczorem-potem uformowane bułeczki na noc do lodówki-rano do piekarnika
icon_question.gif

Mam chęc na kajzerki na niedzielne śniadanko, tylko perspektywa porannego wstawania mi nie odpowiada
sleep.gif
A tak siup do piekarnika i mniam, mniam..
 

atunia

Member
Kwi 3, 2005
3,187
0
36
bajaderka @ 21 Oct 2004 napisał:
index.php?act=findpost&pid=11690Wyrosniete ciasto podzielic na 8 czesci, z kazdej uformowac kulke, lekko splaszczyc, ulozyc na blasze, przykryc i zostawic do wyrosniecia na 45 minut, nie dluzej bo sie bardzo napusza i straca konsystencje kajzerek.
Piec w nagrzanym do 225ºC piekarniku przez 15-17 minut. Wystudzic na drucianej siateczce.
Właśnie w piekarniku wyrastają, bo na zewnątrz za zimno, ale mam nieustający dylemat - jak robicie, że wyrastające ciasto - bułki, chleb - nie wysychają? Do chleba kupiłam sobie olbrzymią michę i tym przykrywam. Ale całej blachy bułeczek nie przykryję w ten sposób, a do ściereczki się kleją jeśli jest wilgotna, wysychają pod nią, jeśli jest sucha. A wyschnięte nie rosną ładnie
icon_sad.gif


Atunia
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Bethan @ 14 Sep 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=362587Zaraz, przecież to 25g, czyli odpowiednik 7g paczki suszonych. W przepisie dajemy 1.5 łyżeczki suszonych instant, jakim cudem wyszło Ci 2.5 dkg.? Pytam, bo nijak nie wiem, jak to przeliczyć, ale 2.5 dkg to chyba dużo za dużo.
Na pół kilograma mąki daję 2,5dag drożdży żywych, buły wychodzą fajnie i nie są przerośnięte :D nic nie przeliczam tyle daję i jest dobrze
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
atunia @ 4 Sep 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=356409Właśnie w piekarniku wyrastają, bo na zewnątrz za zimno, ale mam nieustający dylemat - jak robicie, że wyrastające ciasto - bułki, chleb - nie wysychają? Do chleba kupiłam sobie olbrzymią michę i tym przykrywam. Ale całej blachy bułeczek nie przykryję w ten sposób, a do ściereczki się kleją jeśli jest wilgotna, wysychają pod nią, jeśli jest sucha. A wyschnięte nie rosną ładnie
icon_sad.gif


Atunia
Zakrywam lekko naoliwiona folia przezroczysta... ciasto sie nie przykleja lub wysycha...polecam sposob...
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Pisze przeca, ze przezroczysta!!! ;)
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Co się śmieją, nooo!
Kobieta niewyspana z powodu kota gałgana porannego budziciela może mieć chyba problemy ze wzrokiem, no nie!?
icon_mrgreen.gif

skleiło mi się oko na wyrazie "przezroczysta" najprawdopodobniej :D
 

Bethan

Member
Maj 8, 2006
47
0
0
kasha @ 14 Sep 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=362800Na pół kilograma mąki daję 2,5dag drożdży żywych, buły wychodzą fajnie i nie są przerośnięte :D nic nie przeliczam tyle daję i jest dobrze
icon_biggrin.gif
Wyszły. Za szóstym chyba razem
icon_eek.gif
. Nawet znacznik do kajzerek kupiłam, ale d..a, bo coś się i tak to zaciera. Pierwszy raz coś mi nie wychodzi, a taka wydawałoby się prosta rzecz - kajzerki :D
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Bethan @ 14 Sep 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=362937Wyszły. Za szóstym chyba razem
icon_eek.gif
. Nawet znacznik do kajzerek kupiłam, ale d..a, bo coś się i tak to zaciera. Pierwszy raz coś mi nie wychodzi, a taka wydawałoby się prosta rzecz - kajzerki :D
Dziewczyny jak się tym znacznikiem stempluje?
mnię się wydawa, że do samego podłoża trza dobić, aż zachrupie bo tak właśnie robię nożem :D