Ciasto drożdżowe dla zapracowanych lub leniwych

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,423
113
Sylwia, piękna ci wyszła :!:
Solą się nie przejmuj. Gorzej, jakbyś chleba nie posoliła :lol: , tutaj szczypta radykalnie smaku nie zmienia. Ja swoją trzymałam około godziny licząc od włożenia. Każdy piekarnik jest inny, trzeba sprawdzać patyczkiem.

Bo moja leniwa drożdżówa smakuje bardziej piaskowo niż zwykła
Paulinko, ale chyba nie z tego przepisu ? Tu raczej w pierwszym momencie wydaje się, że ona jest za bardzo drożdżowa.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
dziekuję dziewczyny :oops: strasznie cieszę się że komuś się podoba Paulinko mi baba smakuje pysznie drożdżowo
icon_razz.gif
tata się zajadał, mama z siostrą na studiach to jeszcze nie wiem ;)
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Dzis piekłam i o dziwo wyszła :lol: :lol: :lol:
Rzeczywiście robi sie sama...
Dla mnie jednak za bardzo czuc drożdże, byc może proces fermentacji jest zbyt długi, nie mam pojęcia.

w każdym razie - dzieki za przepis
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
a ja lecę donieść że jak na mój gust baba kolejnego dnia była smaczniejsza niż pierwszego :mrgreen: dlatego jak ktoś chciałby zrobić ciacho przed świętami to polecam tą
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Robiłam na niedzielę, fotki nie zdążyłam zrobić, bo już w sobotę, po upieczeniu wyżarli!!!! Potwory jedne!!!!
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
Oj robie dzisiaj i tak bardzo chce , zeby wyszla....przeciez przy niejnie ma w ogole roboty, to bylby idealny przepis na szybkie drozdzowe ciacho :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

P.S.....skladniki wymieszalam raniutko a po poludniu bede piekla.... :mrgreen:
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
Wyszlo, wyszlo :dance:

mam piekna babe w kuchni- a raczej jej resztki :mrgreen:

dziekuje za super przepisik :blume:
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,423
113
Bardzo się cieszę, że ciasto się udało. Podobno na drugi dzień jest jeszcze lepsze. ;)
 

Patrycja

Member
Lip 29, 2006
15
0
1
A ja mam pytanie być może głupie, ale się odważę: czy to może stać gdziekolwiek, czy musi być ciepło?
I drugie pytanko, będę próbowała zrobić z tego przepisu babkę wielkanocną. czy uda się w formie bez komina? Tylko taką mam
icon_frown.gif

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Patrycja
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Patrycja, moim zdaniem jak sobie bedzie stać w normalnej temp, mniej będzie fermentować i mniej bedzie czuć drożdżami. A co do formy, to już chyba nieistotne, czy będzie kominek czy nie, więc piecz w czym tylko chcesz
icon_smile.gif
 

Patrycja

Member
Lip 29, 2006
15
0
1
Kochani melduję, że baba właśnie została wyjęta z piekarnika. Środek niestety się zapadł, ale w smaku jest niezłe (zrobiłam też w zwykłej foremce, żeby było co spróbować.). Tak więc dzięki wielkie za przepis.
anbetung.gif
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
hazo @ 7 Apr 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=274608dominique
Spróbuj zajrzeć. Tam były jakieś opinie i rady.
Mnie też w pierwszej chwili przeszkadzały drożdże, potem gdzieś się ulatniają. Ja chyba następną spróbuję zrobić z drożdżami instant. Ale z drugiej strony 5 dkg drożdży na 0,5 kg mąki to przecież nie jest dużo.
Bardzo ładna Ci wyszła <!--emoid:anbetung:--><!--endemo-->
5 dkg drożdży na 0,5 kg mąki to jest bardzo duzo. Podwojna dawka.
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,874
214
63
Linn @ 26 Apr 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=4944055 dkg drożdży na 0,5 kg mąki to jest bardzo duzo. Podwojna dawka.
Tylko podwójna? No patrz Linn, jak napisałam, że daję 25 g drożdży na pół kg mąki, to też było dla Ciebie za dużo.
To ile w końcu byłoby dobrze wg Ciebie :D ?

Poza tym, może to dla Ciebie nie do uwierzenia, ale są ludzie, którzy naprawdę lubią smak drożdży i po to pieką drożdżowe ciasto, żeby smakowało ono jak drożdżowe.