Ciasto z czereśniami

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Co za gupie pytanie!!! :baa: :strafe:
 

Puchatek

Member
Wrz 24, 2004
3,395
0
0
Oto ON! (znaczy przepis)

Zagnieść zwykłe kruche ciasto wg zasad (ze 100 g mąki) i wyłożyć nim dno i boki tortownicy 26 cm. Przykryć folią i wstawić do lodówki. Z takej samej ilości mąki zrobić ciasto na kruszonkę (BEZ JAJKA!!!) zawinąć w folię i b. mocno ochłodzić, tak by było bardzo twarde.
Ugotować budyń waniliowy i ostudzić. Powierzchnię budyniu przykryć odpowiednio przyciętym papierem do pieczenia, aby się nie wytworzył kożuch. Kilo czrereśni umyć, przebrać, odpestkować i osuszyć. Dodać 2 - 3 łyżki cukru i smażyć w płaskim szerokim rondlu aż puszczą dużo soku. Wtedy wlać filizankę zimnej wody, w której uprzednio rozpuszczone były 2 łyżeczki mąki kartoflanej. Energicznie i dokładnie wymieszać, pogotować parę minut i ostudzić.
Piec rozgrzać do 180 stopni. Wyjąć tortownicę z lodówki i gęsto ponakłuwać dno. Do budyniu dodać łyżkę likieru Amretto i szybko wymieszać. Pokryć nim dokładnie dno tortownicy. Na budyniu rozprowadzic czereśnie. Ciasto na kruszonkę zetrzeć na grubym tarle nad czereśniami, tak aby je całkowicie pokryło. Piec nie dłużej jak 30 minut.
Aromat migdałów z likieru daje tu nieźle w podniebienie!
Kroić dopiero po całkowitym wystygnięciu.
Trzymajcie mnie, jakie to dobre :mrgreen:
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0

Puchatek

Member
Wrz 24, 2004
3,395
0
0
Puchatku, brzmi świetnie. Wskakuje na moją listę do zrobienia - straśnie długą ;)
Przesuń to plan dzisiejszy, bo czereśnie się powoli kończą, a za rok zapomnisz.
Powiem jedno. "Moje goście" to se talerzyki z większymi kawałkami wyrywały.
Pachnie i smakuje obezwładniająco :smacznego: