Czekolada plastyczna do wykonania róż

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,637
1,187
113
Szybka odpowiedź
icon_wink.gif

Twardnieją na tyle, by ładnie trzymać nadaną im formę ale są na tyle miekkie, aby je zjeść
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
to ja również proszę o tego kopniaka
lecker.gif
bo patrzę i podziwiam, ale starch przed niepowodzeniam skutecznie mnie powstrzymuje. Jakby ktoś miał super prosty przepis i złotą radę na sukces to bardzo proszę o cynk
icon_neutral.gif
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
dziewczyny ja tez myslalam ze to bardzo trudne ale tak nie jest,robilam pierwszy raz z tej czekolady,kiedys robilam tez raz z masy cukrowej, ja sie wzorowalam tym linkiem ktory jest tam podany,teraz to juz bym mogla je chyba hurtem klepac ;) bardzo latwe,mi pomagalo mycie czesto rak bo czekolada troche sie przykleja do palcow a wtedy niszcza sie platki,do roboty
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,637
1,187
113
Martyno, gratulacje!!! Ślicznie ulepiłaś
icon_smile.gif

Jo_anno i Duszko, ja swoją przygodę z różami zaczęłam od róż z czekolady. Dopiero później zaczęłam zabawę z masą cukrową i wierzcie mi, że o wiele łatwiej i ładniej wychodzą mi te z czekolady... Spróbujcie bo warto. Będzie mile zaskoczone bo całkiem przyjemnie się je formuje.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
zgadzam się, h-elen - KUSISZ!!!;-) już prawie kupiłam dziś czekoladę, ale ostatecznie się powstrzymałam bo mam inne zamówienie i bałam się, że mnie rozproszy i nocka z głowy;-( ale w tygodniu chyba zaszaleję
icon_wink.gif
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,637
1,187
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
a ja mam pytanko na ile wystarczy np.róż z tego przepisu i ile można przetrzymać gotowe już kwiaty?no i oczywiscie jak w lodówce?
 

Marcepani

Member
Paź 17, 2010
60
0
0
Zrobiłam tą masę, ale wyszla mi taka miękka i klejąca, może za dużo dałam miodu?! Jeszcze z niej nie lepiłam, myślę że coś z tego wyjdzie, ale wydaje mi się że nie tak powinna wyglądać?!
A może ją do zamrażarki wrzucić na trochę? Co zrobić żeby mi się tak nie lepiła? Jutro będę z niej wyczarowywać jakieś róże, przynajmniej spróbuję.
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
po lezakowaniu w lodowce stwardnieje, ja musialam podgrzac w mikro,moze Twwoja wystarczy troche pogniesc w dloniach i zabierac sie za zabawe
 

Marcepani

Member
Paź 17, 2010
60
0
0

Marcepani

Member
Paź 17, 2010
60
0
0
Zrobiłam te różyczki, ale już wiem, ze masa nie jest dobrze zrobiona, strasznie miękka i klejąca, już miałam ochotę rzucić ją o ścianę
baa.gif
cry_1.gif
. Musiałam może dac za dużo miodu, mierzyłam łyżeczkami, bo nie mam wagi. Na drugi raz wezmę inną czekoladę (ta była z Wedla) i mniej miodu, a jak nie wyjdzie to kupię ten syrop kukurydziany.
Róże jakoś wyszły choć nie sa piękne, taki ulepek. Jak zrobię zdjęcie to wkleję. Narazie się chłodza w lodówce. Zjeść się będzie dało, nie wiem jak z przeniesieniem na tort.
icon_rolleyes.gif
 

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
Marcepani @ 13 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1074974Zrobiłam te różyczki, ale już wiem, ze masa nie jest dobrze zrobiona, strasznie miękka i klejąca, już miałam ochotę rzucić ją o ścianę
baa.gif
cry_1.gif
. Musiałam może dac za dużo miodu, mierzyłam łyżeczkami, bo nie mam wagi. Na drugi raz wezmę inną czekoladę (ta była z Wedla) i mniej miodu, a jak nie wyjdzie to kupię ten syrop kukurydziany.
Róże jakoś wyszły choć nie sa piękne, taki ulepek. Jak zrobię zdjęcie to wkleję. Narazie się chłodza w lodówce. Zjeść się będzie dało, nie wiem jak z przeniesieniem na tort.
icon_rolleyes.gif
a ile dałas miodu na jedną czekolade (100gr) bo tez się zbieram do tych róż, a narazie nie chciałam inwestowac w syrop kukurydziany tylko spróbować z miodem;-)