Czekolada plastyczna do wykonania róż

ania-magda

Member
Gru 30, 2009
347
0
0
Wow... cuda!
icon_eek.gif
Naprawdę, prześliczne róże, wyglądają jak prawdziwe.
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
A teraz ja sie podziele z Wami moimi doswiadczeniami z masa.
Kupilam najtansze czekolady jakie mamy w sklepie (tabliczka kosztowala 35 eurocentow). Wzielam dwie deserowe i 4 mleczne. Rozpuscilam je w kapieli wodnej i dodalam 220 g miodu naturalnego (troche juz zcukrzonego). Wymieszalam i masa byla dosc krucha. Mimo tego wyciagnelam ja z garnka, w ktorym ja mieszalam i wylozylam na papier. Gdy juz ostygla i papier musialam wyminic to podzielilam ja na kawaleczki i kazdy kawalek podgrzalam 10-15 sekund w mikrofali. Kazdy kawalek w dloniach rozgniotlam i czekolada zaczela robic sie slicznie gladka i plastyczna. Przy podgrzewaniu trzeba uwazac bo czekolada robi sie szybko goraca wiec mozna sobie poparzyc paluszki
icon_mrgreen.gif

teraz czekam az jeszcze troche tluszczu z niej splynie i bede ja kladla na tort. Tylko taka iloscia pokryje pewnie ten mniejszy - o srednicy 20 cm
gruebel_2.gif

a na marginesie-niewiarygodne ile w tych pysznosciach jest tluszczu!!!
eek2.gif

jak tort bedzie gotowy to podziele sie efektami
icon_biggrin.gif

aha...no i nie warto klasc czekolady na papier recznikowy - pisze gdyby jednak ktos wpadl na taki pomysl hihihihi
ja polozylam jeden kawalek na probe i musialam pozniej baaaaaardzo powoli i delikatnie sciagac i troche skubac
dump.gif
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
osobiście jeszcze nie robiłam ale dziewczyny pisały,że ręczniki papierowe kładły POD pergamin.
czekam z niecierpliwością na efekty.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
weerka @ 5 Mar 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1100972osobiście jeszcze nie robiłam ale dziewczyny pisały,że ręczniki papierowe kładły POD pergamin.
czekam z niecierpliwością na efekty.
Tak, zgadza sie - pisaly
icon_mrgreen.gif

ale chcialam sie jakos przekonac co sie stanie gdyby
rofl.gif

w kazdym razie czekolada byla przepyszna w smaku - kazdemu smakowala.
Torcik 20 cm pokrylam porcja podana wyzej i po obkrojeniu na okolo jeszcze sporo zostalo. Rozrobilam jeszcze raz taka sama porcje, wymieszalam ze skrawkami, ktore mi zostaly i spokojnie pokrylam tort 30 cm srednicy. Po obkrojeniu naokolo tez dosc zostalo tak wiec bede miala na przyszlosc do ozdob.
Czekolada swietnie trzyma tort w calosci i nie trzeba sie bac przy przewozeniu
icon_biggrin.gif

a efekty byly takie:
 

Załączniki

  • SN855420aaaa.jpg
    SN855420aaaa.jpg
    69.7 KB · Wyświetleń: 0
  • SN855429aa.jpg
    SN855429aa.jpg
    62.3 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
dziekuje
rofl.gif

nie ukrywam, ze przykrycie masa czekoladowa, tortu o srednicy 30 cm bylo nie lada wyzwaniem. Masa jest ogolnie ciezka i mocno sie naciaga wiec przy kazdym podnoszeniu mi sie rozrywala. Musialam ja 3 razy zagniatac od nowa i walkowac. Az bicepsow dostalam bo to ciezkie do walkowania hahaha
No ale z pomoca przyszla mi wielka okragla deska. Nawinelam czekolade na nia i przelozylam na tort. Uffff...w calosci
icon_biggrin.gif

Aha..i nawet jak tort zamkniety jest w pojemniczku to czekolada dobrze sie trzymala. Nawet sie nie spocila.
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
weerka @ 7 Mar 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1101707
rofl.gif

rozumiem Cię doskonale ,mam dokładnie tak samo.
a tort piękny.nie przyszłoby mi na myśl żeby ta masa obłożyć tort,a na pewno był przepyszny w tej wersji.
będziesz powtarzała?
chyba tylko jak mnie ktos bardzo poprosi hihihi
icon_mrgreen.gif

nie bylo latwo oblozyc tort - szczegolnie ten wiekszy. Ten maly mial jakies 22 cm srednicy wiec poszlo gladko: na rece i siup na tort. Fakt ze przy krojeniu bylam zaskoczona ze udalo mi sie ja tak cienko rozwalkowac.
Ale jakos no...ja bardziej lubie jasne torty i taki oblozony czekolada ciezko jakos fantazyjnie mi pozniej udekorowac. Moze mam jeszcze za slaba wyobraznie hehehe
icon_mrgreen.gif
 

Zuzak

Member
Mar 19, 2011
2
0
0
jestem początkującą tortowniczką i chciała bym prosić o pomoc jak zrobić czekoladę plastyczną?
icon_rolleyes.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: