Drożdżowy warkocz z serem

mariquita

Member
Gru 2, 2005
28
0
0
Hej, myslicie ze jak dam calay ser tzn to nadzienie z 250 g do jednego warkocza i zrobie druga taka porcje sera do drugiego to wyplynie za duzo bedzie? Pytam bo pisalyscie ze wiecej sera to bedzie lepsze, i nie wiem czy z kolei podwojna porcja to nie za duzo... chce upiec w pt prosze o podpowiedzi, z gory dziekuje!
 

mariquita

Member
Gru 2, 2005
28
0
0
Aha, no i jeszcze jedno pytanie: jaka konsystyencje powinno miec nadzienie serowe, bardzo zwarte czy raczej takie delikatnie lejace...

dzieki:)
 

Meg

Member
Gru 11, 2005
370
0
0
Warkocze wizualnie i smakowo są pyszne! Szkoda tylko, że tak późno dopiero zdecydowałam się na ten przepis
icon_smile.gif
 

arielka

Member
Kwi 6, 2005
709
0
0
I ja upiekłam - bardzo smaczne.
Kombinowałam z zaplataniem warkocza. Pierwszy wyszedł nie do końca tak jak chciałam. Ale drugi to już dzieło sztuki (bo drugi zaplatałam od dołu). Jak dla mnie tu tkwi tajemnica ładnego zaplecenia
icon_smile.gif
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
a ja mam pytanie... co to jest ta druciana siateczka na której się studzi ?? :oops:
 

arielka

Member
Kwi 6, 2005
709
0
0
Ja studziłam na tym metalowym ruszcie, który jest na wyposażeniu kuchenki (ta siatka, na której stawia się blaszki do pieczenia).
Ale wiem, że dziewczyny mają też specjalne siatki.
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,806
515
113
ca49fee72e7c.jpg

6b88c5815a15.jpg




Dzieki! Dzieki! Dzieki!!!!! Jest pyszne! (prawda, rozwalkowalam zacienko, dlatego troche klaplo i nadzienie twarogowe to zawsze robie tylko swoje. Ale ciasto jest fantastyczne)
icon_smile.gif
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
chyba i ja upiekę znowu, Liska mi smaku narobiła :mrgreen:
 

elmagra

Member
Lis 5, 2004
574
0
0
a ja upieklam wczoraj i pierwszy raz nie wyszedl mi wypiek autorstwa Bajaderki. rozlazlo mi sie, takie plaskie, troche tez fakt za dlugo trzymalam w piecu. no i ze ser wydawal mi sie zbyt suchy to dodalam troche gestej smietany i w ciescie wyszla taka papka zakalcowa. tak to jest jak sie chce udoskonalic doskonaly przepis. mam nauczke.

ale kiedys jeszcze na pewno sprobuje.
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
I ja przyłączam się do zachwytów nad tym warkoczem, bo był naprawdę rewelacyjny w smaku, a ciasto idealne do formowania jak zwykle u Bajaderki
warkocz%20004.jpg
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Ale piekne wam te warkocze wychodza
icon_smile.gif


Bardzo sie ciesze, ze smakuja tez :mrgreen: