Drożdżowy warkocz z serem

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Normalnie, wyjmuję z zamrażarki, wkładam do torby, idę do pracy i na drugie śniadanie jest już rozmrożone Czyli samo się rozmraża, czasem w domu pomagam nieco mikrofalówką
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
no to prostszego sposobu nie ma :lol: ciasto do torby, jak goscie przyjda- siup z torby i na stol :lol: dziekuje Wam za porady- ciasta stygna- jedno skonczy w zamrazalniku
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Ja beatkowe drożdżówki z syrem rozmrazałam na kaloryferze, ale już piec wyłączony, więc na następne kaloryfery będę musiała poczekać do jesieni :lol:
Bajaderkowe rogaliki w piekarniku, ale to też mała forma, więc szybko sie rozmrazało. Lubię ciepłe drożdżowe :mniam: Duża strucla nadziewana serem może rozmrazać sie dłuzej i istnieje ryzyko, że z zwierzchu nieco się przyswędzi, podczas gdy środek będzie jeszcze zamrożony. Ja bym zostawiła normalnie na blacie, zawiniętą w foliową torebkę, żeby nie wyschło i na koniec podgrzała lekko w piekarniku.
 

katek

Member
Lis 27, 2005
858
0
0
Oto metoda na ciepłe pieczywo w lecie:

Rozmrożoną drożdżówkę do garka /patelni/ z przykrywką i na minimalny gaz na kilka minut
lub włożyć do nagrzanego już naczynia i chwilkę potrzymać na ogniu.

Z wierzchu wychodzi miękka, a od spodu lekko chrupiąca - tylko trzeba uważać na czas i wielkość ognia.
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
no prosze ile fajnych pomyslow- 1 ciasto juz w zamrazalniku a drugie juz prawie zjedzone :lol: i tyle z mojego odchudzania sie :lol: a ciasto warte grzechu- przepyszne i super sie prezentujace
 

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
a czy moge samo ciasto po wyrosniecie wlozyc do lodowki na noc i zaplesc i upiec dopiero na drugi dzien?? :mrgreen: tak zeby na sniadanko cieple bylo 8)
 

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
i jeszcze jedno pytanko 8) jest gdzies zdjeciowy poradnik jak ten warkocz zaplesc?? bo ja mam dwie lewe rece i mnie trzeba wszystko pokazac :dump:
 

Martusia

Member
Cze 22, 2006
942
0
0
U mnie największy szał na warkocz był jak go zrobiłam na słono. Nadziewany serem i pieczarkami. Bez dodatku cukru do ciasta oczywiście.
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
CYTATU mnie największy szał na warkocz był jak go zrobiłam na słono. Nadziewany serem i pieczarkami. Bez dodatku cukru do ciasta oczywiście.
Podaj szczegóły jak zrobiłaś farsz. Świetny pomysł!
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Agusiu, spokojnie mozesz wlozyc ciasto do lodowki na noc
icon_smile.gif
Tylko rano zostaw go na blacaie na jakies 20 minut, zeby doszlo do siebie ;) Potem uformuj zogdnie z przepisem - a ten "falszywy" warkocz robi sie mniej wiecej tak (ja wole ciensze paseczki
icon_smile.gif
):

http://www.thefreshloaf.com/recipes/bluebe...reamcheesebraid
 

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Mam chec na ten warkocz, tylko mam pytanie czy mozna go zrobic z jablkami, sliwkami i powidlami?? Czy grozi mi zakalec?? Nie jestem specem od drozdzowego ciaste, wiec prosze o pomoc i z gory dziekuje za wskazowki
cvety.gif
 

Zula

Member
Kwi 30, 2006
623
0
0
Piekłam dzisiaj warkoczyki z podwójnej porcji, więc miałam 4 szt.
Dwie z masą twarogową z dodatkiem rodzynek, a dwie z musem jabłkowym.

Robi się bardzo łatwo i w miarę szybko, ale jeszcze szybciej znika.

Jak określiły moje dzieci: "pyszota"
lecker.gif


Dziękuję bajaderko za przepis
blume.gif
 

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
Pyszny, pyszny i jeszcze raz pyszny
daumen.gif

Jak tu się można odchudzić, jeśli tyle wspaniałości do wypróbowania.
Wczoraj była niedziela, a ja nie mogłam się powstrzymać i na wieczór już były warkocze.

Przed pieczeniem:

1ev1.jpg


Po upieczeniu:

2rb3.jpg


Dziękuje Bajaderko za przepis
cvety.gif
 

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Zrobiłam znów warkocze z serem!!!!!!!!!!! I bardzo sie cieszę !!!!!!! Uwielbiam ciasta drożdżowe, a Twoje Bajaderko przepisy na nie mają sobie równych, chylę czoła
anbetung.gif
i jeszcze raz dziękuję !!!!!!!!!!
 

wesola30

Member
Sty 25, 2006
614
0
0
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif
uwielbiam takie serowe drozdzowki
icon_smile.gif

apetyczne te wasze zdjecia
icon_smile.gif

juz jest w ulubionych

Jak zrobie wstawie fotke
icon_wink.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Czyli jak robicie z musem jablkowym ?
Mam tego troche narobionego latem wiec chetnie wyprobuje
icon_biggrin.gif
Nijak bokami nie wyplynie ? Czy po prostu dac go rozwaznie nie za duzo ?
 

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
Gdy mam ochotę na słodką, szybką kolację lub cos słodkiego (na szybko!) robię właśnie ten warkocz Bajaderki.
Z ciepłym mlekiem lub herbatą jest pyszny! Nigdy nie robiłam jeszcze z jabłkami, muszę kolejny raz wypróbować właśnie tak!
Bajaderko dzięki za kolejny! super przepis
anbetung.gif