Faworki

jolka8

Member
Paź 2, 2008
129
0
16
Ostatnio piekłam faworki, dodałam dwa rodzaje śmietany, kupionej przed swietami, prawdopodobnie dodano do nieej, jakiegos zagęstnika, albo sody.
Ciasto miało tragiczna konsystencje, nie dało sie wałkować. A tłuszcz tak kipiał, że wylatywał nawet z najwiekszego garnka, który miałam.
Znajoma, która ostatno smazyła, faworki, tez narzekała na pianę.
Ciasto usiłowałam uratować więc w rezultacie wyszła z tego góra, Smazyłam na mieszance smalcu i oleju, potem na oleju , i na niewielkiej ilości smalcu.
Koszmarnie pieniło się.
Na końcu mój mąż który sprzatał kuchnie dolał do chłodnego juz oleju ze smazenia, resztki oleju z patelni ,popłukane z wodą.

To co sie pózniej działo trudno opisać. Olej tak sie spienił, ze wypłynął cały z garka na podłogę. Normalnie jakaś reakcja chemiczna

Wszystko zostało usmazone i zjedzone, ale nie przypominało to faworków typowych, chociaz było smaczne.
Faworki piekę od lat, Według róznych przepisów, Ten tez wypróbowałam były pyszne.

Poza tym ostatnim razem. Czy ktos moze polecić, jakąś smietanę, bez tych zagęstników.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

MMMK3

Member
Mar 30, 2007
418
0
0
I ja zrobiłam testując nową wałkowarkę - rewelacja. Zero wysiłku, maksimum zadowolenia. Na Bajaderce nigdy sie nie zawiodłam!!!! Jej przepisy przekażę dzieciom i wnukom
icon_biggrin.gif
 

kati81

Member
Cze 10, 2006
125
0
0
MMMK3 @ 23 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1096717I ja zrobiłam testując nową wałkowarkę - rewelacja. Zero wysiłku, maksimum zadowolenia. Na Bajaderce nigdy sie nie zawiodłam!!!! Jej przepisy przekażę dzieciom i wnukom
icon_biggrin.gif
Taż planuję dziś zrobić faworki z tego przepisu przy użyciu maszynki do makaronu, bo jeszcze jej nie testowałam na okoliczność faworków
icon_smile.gif
...tylko czy ja zdążę dzisiaj wszystko zrobić - i pączki i faworki i jeszcze churros
gruebel_2.gif
 

_Gonia_

Member
Mar 25, 2010
249
0
0
Szybko się je robi (pomogłam sobie mikserem), ciasto bardzo fanie-plastyczne (byłam pod wielkim wrażeniem), faworki przepyszne (niestety, bo w tłuszczyk na brzuszku idzie). Bardzo dziękuję za wspaniały przepis.
 

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Dziś zrobiłam te faworki. Pyszne! Ciasto mega elastyczne, ale chyba dałam tortową mąkę (w słoju była, więc nie jestem pewna), no to już jakbym mgiełkę w ręku trzymała. Super delikatne i fajna metoda z mikserem. Zrobiłam z połowy porcji, ale to jak dla nas (2 osoby) stanowczo za mało
icon_smile.gif
Jeszcze takich kruchych faworków nie miałam, a robię faworki dość często
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • chru_ciki_2.jpg
    chru_ciki_2.jpg
    68.1 KB · Wyświetleń: 0
  • chru_ciki_3.jpg
    chru_ciki_3.jpg
    81.8 KB · Wyświetleń: 0

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
Dzisiaj robię, nie mam niestety ekstraktu z wanilii
icon_sad.gif

ale chyba bez ekstraktu też wyjdą pyszne?
 

krasnoludka

Member
Sty 6, 2009
1,127
0
0
A mikserem to tymi ubijaczkami czy hakami? Czy najpierw ubijaczki a później haki?
Napiszcie proszę bo dziecko się uparło żeby zrobić faworki.
 

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83
Ja ubijalam ,a potem hakiem. Sa pyszne jak zawsze. Najwazniejsze, zeby cieniusienko je rozwalkowac, wtedy sa megakruche. Pysznosci!
 

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
Bardzo często robię faworki i zawsze myślałam że wychodzą mi pyszne.Ale dopiero teraz znalazłam przepis dla mnie idealny.Ciasto szybko się robi i jest bardzo plastyczne.Zaczęłam mikserem,następnie ciasto powędrowało do maszyny do chleba aby się dokładnie wyrobić, a na koniec energicznie rozładowałam złe emocje wałkiem.
Faworki wyszły tak kruchutkie,że dosłownie rozpływają się w ustach.
Bajaderko stokrotne dzięki za ten przepis
blume.gif
anbetung.gif


DSCF0044.JPG
DSCF0053.JPG
 

Załączniki

  • DSCF0044.JPG
    DSCF0044.JPG
    86.1 KB · Wyświetleń: 9
  • DSCF0053.JPG
    DSCF0053.JPG
    88.2 KB · Wyświetleń: 9

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
i ja, wczoraj.
tylko dla nas stanowczo za mało z tego przepisu ich wychodzi. stanowczo.
 

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
Ewalukas oj jak ja doskonale Cię rozumię.
Ja to ich chyba więcej nie zrobię bo to są faworki przyciągacze-uzależniacze
knuddelz.gif
.Kurcze jak już stanęłam przy półmisku to odeszłam dopiero jak już nic nie zostało.A dziś znów mi się chce
cluebat.gif

A jak nie będę miała dość silnej woli to zrobię jutro,a może jeszcze dziś
gruebel_2.gif
 

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,292
265
83
Nie wytrzymałam i wczoraj pierwszy raz w życiu się odważyłam na smażenie faworków. Wyszły pyszne - niestety
baa.gif
, bo teraz będę chciała częściej pewnie robić, a cztery litery rosną
cheers.gif
.
No i zdjęcie dowodowe
icon_wink.gif

faworki1.jpg
 

Załączniki

  • faworki1.jpg
    faworki1.jpg
    65.2 KB · Wyświetleń: 9

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Zrobilam ponownie
icon_smile.gif
Pyszne jak zawsze! Nie wiem czy zasmakuja chlopakowi (polska kuchnia bywa dziwna dla anglikow
dump.gif
) ale stawiam na to, ze sie do faworkow szybko przekona
icon_smile.gif
Dziekuje za przepis raz jeszcze
cvety.gif
 

Załączniki

  • DSCF0586.JPG
    DSCF0586.JPG
    305.2 KB · Wyświetleń: 0