Gofry lekkie i chrupiace

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
To nic że jest tak gorąco. Gofrownice wyniosę do kotłowni i bedę jutro miała deser
icon_mrgreen.gif
 

dorkie

Member
Cze 13, 2010
34
0
0
podniosłam sie troche na duchu
icon_smile.gif

nie poddałam się i próbowałam dalej
icon_smile.gif

dałam odrobine mniej mleka i zrezygnowałam z łyżki cukru pudru,
który wcześniej dałam do smaku,
bez cukru dłużej mogły posiedzieć w gofrownicy
i wyszły chrupiące
freu.gif

spróbuje jeszcze chociaż troche zmniejszyć proszek do pieczenia,
bo jak dla mnie za mocno go czuć.

 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Pyszne, choc porcja poczatkowo wydawała się dość duża to znikneły w mgnieniu oka.
Proszku do pieczenia wsypałam 1 łyżeczkę. Wg mnie wystarcza i go nie czuć.
mniam.gif
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Wyprobowalam przepis no i wyszly pyszne gofry:)
 

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
wczoraj znów zrobiłam, tym razem jedyną zmianą w oryginalnym przepisie:
w ramach eksperymentu zamiast 2 szklanek mleka dałam 1 i 1/2 szklanki mleka + 1/2 szklanki mineralnej wody gazowanej

wyszły jak zwykle przepyszne, chociaż już nie tak obłędnie puchate, jak zwykle
mniam.gif

zostanę jednak przy oryginale
icon_lol.gif
 

Neit

Member
Mar 14, 2006
116
0
0
Gofry pycha. Coś mi się zdaje że teraz mąż mi nie da żyć i będzie wiecznie o nie truł. I jak ja mam chudnąć w takich warunkach?

Gofrownicę mam MPM 700W wychodzą mi z niej 2 prostokątne gofry. Żeby były chrupiące i naprawdę dobre muszę koniecznie dobrze rozgrzać gofrownicę (o czym wiele osób pisało) ale i piec gofry jakieś 8-9 minut! Ktoś pisał wcześniej o tym że piecze 5 i mu wychodzą miękkie. Jeśli ma podobną gofrownicę, 5 minut to za mało.
Ponieważ ta gofrownica jest dosyć głęboka, to gofry mimo że się nie przyklejają to tak jakby się zasysają. Dlatego warto ją powoli otwierać żeby gofry mogły się odessać.
icon_smile.gif


Z doświadczeń z innymi przepisami mogę powiedzieć, że (przynajmniej u mnie) gofry z masłem zamiast oleju wychodzą mniej chrupiące. Mam też wrażenie że dodatek nawet niewielkiej ilości cukru sprawia, że są bardziej chrupkie
icon_smile.gif


Cóż mogę jeszcze dodać? Przepis gorąco polecam każdemu
icon_smile.gif
 

Neit

Member
Mar 14, 2006
116
0
0
Widzę, że mi coś dziwnego wyszło. Miało być że z mojej gofrownicy wychodzą dwa prostokątne gofry na raz. W sumie wyszło chyba 10 takich. (albo 12, za szybko znikały :D)
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
26
48
Podnosze, bo spedze z nimi najblizsze dwa dni. Zostalam przydzielona do robienia gofrow na bazarze adwentowym. Zdam relacje jak smakowaly
icon_smile.gif
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Nie kupię gofrownicy w biedronce,nie kupię gofrownicy w biedronce,no nie kupię......stara płytka jest ale nadal działa ....A gofry pyszne wyszły
 

MarthaB

Well-known member
Kwi 9, 2009
2,840
64
48
zrobiłam dzieciom i BARDZO SMAKOWAŁY!! Pokusiło mnie, żeby dodać łyżeczkę cukru, nie zaszkodziło
icon_smile.gif
ALe i nie było czuć
icon_smile.gif

dzieci jadły z cukrem pudrem i suche, ja z hummusem, mąż gofrów nie jada
icon_smile.gif