Gofry lekkie i chrupiace

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
a to ja daję Tobie polską 6+ i szwajcarską 10 -zasłużenie!
Bajaderka i jej przepisy nie mieszczą się w żadnej skali
icon_wink.gif
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
To najlepsze gofry, jakie do tej pory zrobiłam. Jedyne, które są chrupiące. Dziękuję za przepis
icon_smile.gif

Obraz_535.jpg
 

Załączniki

  • Obraz_535.jpg
    Obraz_535.jpg
    660.2 KB · Wyświetleń: 0

sanisani

Member
Mar 26, 2008
8
0
0
witam wszystkich. Bajaderko ja mam dezal gofrownice i mimo to nie otrzymuje taich wspanialych gofrow. czy dwie łyżeczki proszku do pieczenia to troche nie za dużo dla naczych brzuszkow zeby nas nie polaly. slyszalam ze proszek nie jest wcale taki zdrowy. nikt nie pisze jaka make uzywa a to wazne sa rozne rodzaje jaka ty bajaderko proponujesz 450, 500 ,550, tortowa ...aty jakiej firmy uzywasz. zastanawiam sie nad kupnem jeszcze jednej gofrownicy wiec moze mi doradzicie w jaka najlepiej zainwestowac piszcie drogie panie jakich wy uzywacie. acha a czy nie lepiej mleko zastapic woda bo ponoc sa bardziej jeszcze chrupiace, a moze uzyc sody .......
 

Kaya

Member
Sie 4, 2008
6
0
0
Kurczę nie wiem o co chodzi
icon_sad.gif

Wszystko robię wg przepisu, a gofry przyklejają się na Amen do gofrownicy, w wyniku czego rozklejają się....i już gofrów nie przypominają...
icon_sad.gif

Próbowałam już smarować teflon olejem, ale wtedy gofry jakieś gumiaste były i nierównomiernie przypieczone i w ogóle jakieś dziwne...
Zawsze marzyły mi się takie grube, dorodne gorfy :D a mi wychodzą rozdwojone, cienkie placki...
Może to wina gofrownicy? Firmy MPM
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
Musisz ją bardzo mocno rozgrzać i dopiero na taką wylewać ciasto. Nie otwierać przez dobrą chwilę, nie lać za dużo ciasta.
PS. Czy to Twój śliczny kiciuś?
icon_smile.gif
 

Kaya

Member
Sie 4, 2008
6
0
0
Tak to moja kotka
icon_smile.gif
Dziękuję w jej imieniu
icon_razz.gif

Właśnie dzisiaj grzała się przez prawie 10 min, więc rozgrzana była dobrze. Piekę tak z 5min. Są ładnie zarumienione i chrupiące, ale jednocześnie giętkie (?) i rozwojone....
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
Spróbuj jeszcze, nie otwieraj w czasie pieczenia, czasem lubią się wtedy rozdzielić. Posmaruj delikatnie gofrownicę olejem przed rozgrzaniem. Ja mam taką gofrownicę, jak ta jaxji, choć moje gofry chyba są cieńsze. I niestety one szybko miękną. Dobrze im też robi odparowanie po zdjęciu z gofrownicy.
 

iwki

Member
Cze 3, 2008
365
0
0
zrobilam i sa pycha. Robilam na dwoch gofrownicach, w jednej trzeba mniej ciasta wlac , wychodza
ciensze i byly fajnie chrupiace
mniam.gif
tak wiec zalezy tez grubosci.
 

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Wczoraj kupilam gofrownice i wyprobowalam pierwszy z brzegu przepis - tragedia.... Postanowilam poszukac bajaderkowego bo to recepta na sukces
icon_mrgreen.gif
i tym razem wyszly IDEALNE!!!! Nie wiem czy nas Aniu jeszcze odwiedzasz ale bardzo Ci dziekuje za przepis
icon_smile.gif
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Dzieki mysz! One sa naprawde pyszne, wewnatrz maja pelno takich malych dziureczek i sa chrupiace z wierzchu. Teraz tylko te robie.
icon_biggrin.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Syso, gofry cud- miód. Wyglądają jak gofry karmelowe sprzedawane kiedyś w Warszawie. Boskie były. I tak właśnie wyglądały- mocno zrumienione, postrzępione brzegi, nieco grubsze od "zwykłych". Słodkie wspomnienia.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Pyszne
icon_smile.gif
Białek nie ubijałam osobno, bo nie chciałam obudzić rodzinki mikserem
icon_wink.gif
 

Załączniki

  • DSC06272.JPG
    DSC06272.JPG
    135.4 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: