Kapusta po bułgarsku

agula7

Member
Wrz 25, 2007
1,360
0
0
U mnie własnie w piekarniku siedzi już 1;30 i nie wiem czy wystarczy czy nie i czy pod przykryciem czy nie ale pachnie pięknie
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
A jakby kapustę chwile poddusić
gruebel_2.gif
nie musiałaby tyle w piekarniku siedzieć ale czy smak będzie taki sam
icon_question.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Agula więc nie masz nic do stracenia. Po 2 h w piekarniku bym chyba nie wytrzymała
icon_razz.gif
może wsadz do garnka, podduś a później tylko podpiecz
icon_question.gif
gruebel_2.gif
I juz byśmy miały odpowiedź czy można dusić przed pieczeniem
fiesgrins.gif

icon_redface.gif
 

agula7

Member
Wrz 25, 2007
1,360
0
0
Ilona zaraz ide ja zobaczyc to bedzie już 2,5 godziny a jak nie to wieczorem podgotuje i napiszę ajk podgotowana wyszła
icon_biggrin.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
banana.gif

Super
icon_mrgreen.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
daumen.gif

Mam kapustę to zrobie sobie taką pieczoną
fiesgrins.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Jeszcze nie robiłam
icon_wink.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
podnosze
bo dlugo szukalam

W trakcie jestem, a wychodzimy
 

ilonaaa

Member
Paź 1, 2007
144
0
0
i ja musialam wyprobowac ;) dalam mniej niz pol szklanki oliwy ale nastepnym razem wysmaruje tylko forme, zamiast pomidorow dalam koncentrat pomidorowy i oczywiscie bez kminku bo jest dla mnie niejadalny, mam uraz z dziecinstwa
icon_smile.gif
wyszlo pyszne
lecker.gif
dziekuje za przepis
daumen.gif
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Dziwne, że nie dopisałam się, bo robię tę kapustę co roku o tej porze.
Jest to jedna forma w jakiej lubię kapustę, nie licząc gołąbków.
Wielki gar dopiekam i dopiekam codziennie i z każdym dniem jest coraz lepsza.
Nie daję kminku, bo nie lubie, dodaję za to chilli, sos sojowy, odrobinę octu winnego i piekę długo w niskiej temperaturze.
Jest naprawdę pyszna.
 

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
Własnie wzięłam się za ten przepis. Czy ten gar z kapustą, kóry wsadza się do piekarnika powinien być nakryty?
Edit: Póki co piekę bez pokrywki.
I upiekłam bez przykrywki. Dałam 2 puszki pomidorów i sporo mielonego kminku, bo innego bym nie przełkneła. Gorąca jest, ale zapowiada się pysznie
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Hm.... brzmi ciekawie. mam ochotę na coś podobnego. I na pierogi, ale to juz bliżej weekendu
 

Hanka145

Well-known member
Kwi 15, 2005
1,481
69
48
Zrobilam wg. tego przepisu z malymi zmianami. Kapuste kupilam juz poszatkowana z malym dodatkiem czerwonej kapusty i troche marchewki, w zasadzie to jest na "cole slaw", ale znakomicie sie nadaje do gotowania. Czesto taka kupuje, mniej roboty.Taka kapusta/gotowiec jest 3 x plukana i paczkowana prozniowo, wiec nadaje sie odrazu do uzycia. To bylo ok. 450dkg. do tego 2 duze cebule i kilka duzych swiezych pomidorow. Sol, pieprz, kminek i slodka papryka w proszku (2 lyzeczki).
Cukru wogole nie dawalam, dodatek marchewki znakomicie uzupelnia ten lekko slodkawy smak. Troche zmienilam sposob przygotowania.
Kapuste z poszatkowana cebula udusilam na malym ogniu na kombinacji oliwy (ex.v,) i ghee + sol, pieprz papryka i kminek. Proporcje na oko, ja zawsze robie na oko, bo mam wyczucie proporcji. Po chwilowym duszeniu dodalam kilka duzych swiezych pomidorow drobno pokrojonych. Dodalam szczypte platkow ostrej papryczki do smaku i kilka zabkow czosnku grubo pokrojonych. Ani kropli wody oczywiscie.
Dusilam to na b. malym ogniu w brytwance o grubym dnie ze szczelna pokrywka prawie 2 godz. a nie w piekarniku. Udalo sie znakomicie i takiej swietnej kapusty nigdy nie jadlam do tej pory.
Kminek uszlachetnia smak w potrawach miesnych i jarskich i ma wlasnosci antywzdymajace. Czosnek w odpowiedniej proporcji podnosi smak potrawy bez wyczuwania jego smaku. Uzylam czosnku hiszpanskiego i chinski tez mozna, bo tylko podnosza smak potrawy i nie czuc zapachu. Tak duszona wychodzi tak samo jak pieczona.