Krajanka piernikowa z marcepanem i powidlami

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
To ja bym chciała jeszcze króciutko podsumować.
U mnie dostępna jest tylko masa marcepanowa. Twarda, ale plastyczna.
To ona się nada, czy jednak nie? Bo się zakręciłam.
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Malinno, mysle, ze moglabys ja uzyc od biedy, moze dodaj dodatkowe zoltko i mniej cukru - masa powinna byc dosc miekka.
A jakby Ci sie chcialo bawic to mozesz zrobic sobie mase migdalowa sama - podawalam przepis w przepisie na kruche babeczki z masa marcepanowa
icon_smile.gif
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Nie za cienko lidqo - tak 1/2 cm
icon_smile.gif


Aha, pierniczki sa z tych puszystych, a nie chrupiacych
icon_smile.gif
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
No strasznie mnie kusi krajanka, strasznie. Bo ma wszystko co lubię: powidła, marcepan i przyprawy korzenne.
Chyba się przełamię i sama zmielę te migdały nieszczęsne.
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
naprawde warto ja robilam dwie krajanki :mrgreen:
jedna mi zjedli odrazu na drugi dzien :cry:
a druga jest schowana i tylko ja o niej wiem i podjadam :oops:
 

sylcia

Member
Paź 29, 2004
2,199
0
0
Zrobilam.Polukrowalam,odkroilam brzegi,sprobowalam(brzeg)Omal nie upadlam z wrazenia...Pycha!!Brak mi slow,zeby wyrazic to co chcialabym powiedziec :lol: A jak to polezy troche i sie przegryzie...to dopiero bedzie :mrgreen: niebo w gebie :lol: Bajaderko,jestes wielka,dziekuje za przepis :herz:
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
sylciu i owieczko - :mrgreen: :dance:

Ciesze sie niezmiernie, ze tak bezproblemowo sie udaje!
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja też będę próbować, tylko się zastanawiam czy robić masę marcepanową czy orzechową, tak jak mówiła Marcelina. Orzechy mam, migdały musiałabym kupić. A może zrobię i taką i taką :
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Litości nie macie z tym zachwalaniem. :mrgreen:
Ja bym chciała się troszkę odchudzić, ale chyba dopiero po krajance... :dump: :mrgreen:
W każdym razie dzisiaj wydrukowałam przepis i jak tylko z pilną pracą się uporam - to robię. :cook:
 

Marcelina

Member
Wrz 16, 2004
1,714
0
0
Pytanie do Bajaderki: czy z masy marcepanowej można zrobić taki ozdobny brzeg przy pomocy szprycy, taki jaki jest przy mazurkach na przykład. Czy to inny rodzaj ciasta ?
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Zrobiłam! Zrobiłam! Zrobiłam!
I nawet masę marcepanową zrobiłam. I trochę zostało. Będą jeszcze babeczki.
A ciasto tak niesamowicie pachnie, że specjalnie nie otwierałam okna w kuchni, żeby zapach zatrzymać.
Co prawda górną część tak rozwałkowałam w biegu, że wyszło mi prawie jak tort prasowany Alki :mrgreen: ale jest super. I lukier z koniakiem tyż.
No i zjadłam kawałek i było pyszne.
A rano zapakuję w pudełko i chyba do sąsiada zaniosę żeby nie kusiło.
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Marcelino, ja to w ogole odkrawam brzegi (dla estetyki, a takze, zeby bylo co podjadac
icon_smile.gif
), a potem zaraz kroje ciasto na malutkie kawaleczki i tak przechowuje w puszce. Chyba zeby jakies malutkie marcepanowe ozdoby kapnac na kazdy kawaleczek?
I chyba dobrze to okreslilas, to po prostu inny rodzaj ciasta - nie podaje sie go w calosci na stol, nazwalabym to ciasto raczej ciasteczkami...

Malino - :dance: To jeszcze :cheers: za te mase marcepanowa
icon_smile.gif

Przechowywanie u sasiada to calkiem dobry pomysl
icon_smile.gif
Moja sasiadka przechowuje u mnie wszystkie gwiazdkowe prezenty bo dzieci ma niesamowicie wscibskie i wszystko w domu znajda :mrgreen:

Lisko, dziekuje
icon_smile.gif
:oops:
A jak lubicie piernikowe ciasta to polecam jescze i krajanke - na pewno sie nie zmarnuje i tak, powinno lezakowac kilka tygodni, wtedy jest najlepsze :mrgreen:
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Ja sobie dzisiaj przypomnialam, ze przeciez brzegow nie poodkrajalam, jak zaleca Bajaderka. No wiec musialam zajrzec do puszek z krajanka i mi sie te kawaleczki wydatnie pozmnieszaly ( ciagle jakies nierowne, cholipka, byly :lol: :lol: ).
Sluchajcie- ona stoi u mnie troche ponad tydzien i jest juz fenomenalnie dobra i mieciutka. :!:
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Wiesz co, AgusiaH? Ja też powyjmowalam moje ciasteczka z puszek i poodkrawałam im brzegi.
I tak jak mówi bajaderka - jest co podjadać.
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
CYTATA jak lubicie piernikowe ciasta to polecam jescze i krajanke - na pewno sie nie zmarnuje i tak, powinno lezakowac kilka tygodni, wtedy jest najlepsze
Bajaderko, o jakiej krajance mowisz jeszcze masz inna krajanke piernikowa?? czy ja cos zle zrozumialam :dump: :mrgreen:
pozdrawiam
uciekac od tych puszek z krajanka :!: :!: :!: na swieta nic nie zostanie :mrgreen: :cheers: