Magiczne ciasto

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
sabuto @ 16 Mar 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1410933Mexi fajowy torcik! Tortownicę masz rozpinaną? Bałam się piec w tortownicy,że coś wycieknie mam właśnie rozpinaną.
Piekłam w tortownicy kwadratowej, rozpinanej. Nic nie wyciekło, a miało konsystencje ... bo ja wiem... gestego mleka ?
icon_mrgreen.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Lidlowa, jesli to nie reklama.
W ogole nei pomyslalam o tym, ze mogloby ciasto wyciec.
dump.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (kermidt @ 15 Mar 2013, 23:32 ) index.php?act=findpost&pid=1410690Tatter, to cytrynowe pieczesz w formie ciasta? Czy pudingi?
No tu wlasnie mam dylemat, gdzie wpisac ten Lemon Delicious.
Robie w formie puddingu, tzn forme z ciastem wkladam do wiekszej formy, do ktorej wlewam wode i tak pieke.
 

Aniq

Member
Maj 5, 2007
2,734
0
0
A w foremkach do muffinek by wyszło? silikonowych?
Takie małe budyniowe babeczki mi się marzą...
Czy musi być w dużej formie, żeby te wszystkie warstwy się zrobiły?
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ratunku
icon_mrgreen.gif


Gatita robi to ciasto ze zwyklym cukrem. Przepis w/g ktorego chce zrobic jest z pudrem.
Moge uzyc icing sugar? Czy zmielic zwykly? Patrzylam w sklepie polskim na puder, ale zdecydowalam, ze nie potrzebuje. No to mam
icon_rolleyes.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Nie, ma dodatek maczki kukurydzianej. Boje sie, ze za bardzo zetnie.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
U nas icing sugar zawiera E341 zamiast maczki kukurydzianej czy maki pszennej. W takiej formie jest dostepny w supermarketach i innych. E341 zapobiega tworzeniu sie grudek. Mozna rowniez zakupic cukier puder bez dodatkow, ale trzeba nabyc duze ilosci, najmniejsze 10kg worki, sprawdza sie jedyniw w cukierniach i piekarniach.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
A u nas można nabyć zarówno z antyzbrylaczem, jak i bez w niewielkich opakowaniach. Przyznam że wolę ten z antyzbrylaczem bo ten bez jak się zbryli to masakra, w palcach się nawet nie chce rozkruszyć - bryłki jak kamienie.
No chyba że kupić świeży i zużyc w całości - przechowywać się za bardzo nie da.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
W Tesco jest cukier puder bez dodatków - i faktycznie przechowywany dłużej (w odróżnieniu od innych jakie kupowałam, choćby f-my Diamant) zbryla się bardzo. Innych nie znam.
18848.jpeg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,493
3,813
113
kermidt @ 7 Apr 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1418349Ratunku
icon_mrgreen.gif


Gatita robi to ciasto ze zwyklym cukrem. Przepis w/g ktorego chce zrobic jest z pudrem.
Moge uzyc icing sugar? Czy zmielic zwykly?
Z mojego doświadczenia wynika, że w zdecydowanej większości ciast nie ma znaczenia, czy się użyje zwykłego cukru, czy pudru.
Jedynie w przypadku kruchego lepszy jest puder.
Dlatego na Twoim miejscu dałabym zwykły.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,408
1,491
113
Cinka @ 8 Apr 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1418559W Tesco jest cukier puder bez dodatków - i faktycznie przechowywany dłużej (w odróżnieniu od innych jakie kupowałam, choćby f-my Diamant) zbryla się bardzo. Innych nie znam.
Napisałaś poprzednio, że u nas (rozumiem w Polsce) są cukry pudry z dodatkami i bez, dlatego spytałam po czym poznać kupując czy są dodatki czy nie. Akurat mam w domu puder firmy Diamant w torebce plastikowej i nic nie ma na nim o dodatkach przeciw zbrylaniu, a używałam go nie jeden raz i nigdy jeszcze mi się nie zbrylił. Skoro nie jest nic napisane na opakowaniu o dodatkach, to zakładam, że ten też ich nie ma.
W Tesco jeszcze nigdy nie byłam i nie znam cukru od nich.

A skoro mowa o cukrze pudrze, to nie mogę odżałować cukru pudru marki Srebrna Łyżeczka. Krótko był w sprzedaży, ale zapamiętałam go jako najlepszy szczególnie do robienia lukru do dekorowania pierników.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (hazo @ 8 Apr 2013, 18:35 ) index.php?act=findpost&pid=1418627A skoro mowa o cukrze pudrze, to nie mogę odżałować cukru pudru marki Srebrna Łyżeczka. Krótko był w sprzedaży, ale zapamiętałam go jako najlepszy szczególnie do robienia lukru do dekorowania pierników.
Silver Spoon to nasz. Zawiera E341. Tego uzywam czesto i jest naprawde dobry.

Zastanawialam sie jeszcze, nad problemem Ker i wydaje mi sie, ilosc maczki w cukrze pudrze nie jest znaczna i nie powinna wplynac na strukture ciasta.
Robie flany z cukrem pudrem Silver Spoon i cukrem pudrem, ktory nie zawiera dodatkow. Nie zauwazylam aby scinaly sie one zanadto gdy uzywam SS.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,408
1,491
113
Nie wiem jaka ta łyżeczka jest u Ciebie, Tatter.
icon_wink.gif
Ja wspominam cukry tej marki, które były u nas na rynku kilka lat temu. Drobny do wypieków i puder to były najlepsze cukry jakich używałam. Puder był taki miałki jak najlepszy sypki puder do twarzy. Nie trzeba było przesiewać i bialutki lukier z niego zrobiony przelatywał nawet przez najmniejsze tylki. Szkoda, że już go u nas nie ma.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
hazo @ 8 Apr 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1418627Napisałaś poprzednio, że u nas (rozumiem w Polsce) są cukry pudry z dodatkami i bez, dlatego spytałam po czym poznać kupując czy są dodatki czy nie. Akurat mam w domu puder firmy Diamant w torebce plastikowej i nic nie ma na nim o dodatkach przeciw zbrylaniu, a używałam go nie jeden raz i nigdy jeszcze mi się nie zbrylił. Skoro nie jest nic napisane na opakowaniu o dodatkach, to zakładam, że ten też ich nie ma.
W Tesco jeszcze nigdy nie byłam i nie znam cukru od nich.
Po czym poznać kupując (jeśli nie ma składu na opakowaniu) nie wiem.
Wiem że jest w sklepach cukier który antyzbrylaczy w składzie nie ma (bo to napisano na opakowaniu) i zbryla się w czasie przechowywania aż miło, a raczej niemiło, bo na kamień.
Diamant akurat informacji żadnej na opakowaniu nie zamieszcza, fakt - a cukier się nie zbryla wcale co też zauważyłam - dlatego wnioskuję że coś prócz cukru w składzie mieć musi, jak np cukier puder Gellwe http://www.gellwe.pl/produkty/produkt/tytu...kier-puder-423/
U mnie w domu cukier puder zawsze mieliło się w młynku i niewielkie ilości, ponieważ czysty cukier puder nie nadaje sie do przechowywania - jakkolwiek szczelnie w warunkach domowych by się go nie zamknęło i tak się zbryli.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Raz uzylam icing sugar.
Pieklam sernik. To byl moj pierwszy wypiek dla jeszcze nie meza. I wyszla cegla
zahnlos.gif
a przeca chrzestnej przepis byl wyprobowany.

Dzieki, ze zwyklym, drobnym zrobie.
 

gatita

Member
Sty 19, 2009
1,237
0
0
Tym razem upiekłam magiczne w wersji kokosowej. Wykorzystałam wiórki kokosowe, które wcześniej moczyły się w wódce na kokosówkę
icon_mrgreen.gif
.
Ciasto wyszło b. dobre, natomiast warstwa budyniowa była jakby mniejsza. Na fotce jej prawie nie widać, pojawiła się dopiero następnego dnia, gdy ciasto było już b. dobrze schłodzone
gruebel_2.gif
.

DSC09896.JPG
 

Załączniki

  • DSC09896.JPG
    DSC09896.JPG
    102.5 KB · Wyświetleń: 0