Magiczne ciasto

gatita

Member
Sty 19, 2009
1,237
0
0
hazo @ 12 Mar 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1409372Tatter, też na zwróciłam uwagę. Nie znam hiszpańskiego, ale z tłumaczenia automatem zrozumiałam, że można zamiast cukru drobnego dać cukier puder, który szybciej się rozpuści, ale jest mniej słodki.
Z ciekawości tez wieczorem zakręcę i dam drobny cukier.
Dokładnie tak. Mabel napisała, że zwykły cukier można zastąpić pudrem, szybciej się utrze żółtka, ale pudru trzeba dodać więcej, bo jest mniej słodki.

Dorotka.p @ 12 Mar 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1409387To ciasto z wyglądu przypomina mi sernik. A jak smakuje? Ma coś w sobie z sernika, no, oczywiscie takiego oszukanego sernika w typie Styropianu? Jest bardzo miękkie? Bo wygląda jakby było bardzo leciutkie.
Nie, nie ma w sobie nic z sernika. Jest miękkie i leciutkie, smakuje jak biszkoptowe przełożone masa budyniową
lecker.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,372
1,466
113
Moje siedzi w piecu, ale do naczynia 20x20 cm wlałam po brzegi i resztę musiałam wlac do innego naczynia. Czy Wam się miesciło wszystko w 20 centymetrowej formie?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,774
1,173
113
Mnie wyszlo troche dziwne, bo dwu a nie trzywarstwowe i ta gorna warstwa oddziela sie od pozostalych na talerzu, po ukrojeniu. Kroiłam zimne.
Cukier dałam zwykły kryształ do ciasta + łyżeczka cukru waniliowego ( wlasnej roboty, z prawdziwa wanilią). Ciasto jakoś mało slodkie, aż posypałam z wierzchu pudrem. Ciekawam jak jutro bedzie smakowac, lodówkuje.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Ciasto bardzo dobre, wlasciwie zostalo go niewiele, reszte dokonczymy jutro.

Pieklam w zwyklej blaszce prostokatnej 28x23x5, wzielam wieksza niz w przepisie bo 23x23 wydawala mi sie za mala, choc tez taka przygotowalam. I slusznie, po wlaniu ciasta do formy zostal od gory pol calowy margines. W piecu ciasto wyroslo do brzegow blaszki. Temperatura mialam wieksza 175C z termoobiegiem i pieklam 60 minut.
Jedyna modyfikacja w samym ciescie bylo dodanie 70g wiorkow kokosowych.
Ciasto ma 3 warstwy choc moze na zdjeciach tego dobrze nie widac, prawda jest jednak, ze ta spodnia byla bardzo cienka 3-4 milimetry.

Ciasto jest slodkie, nawet moze ciut zanadto (uzylam cukru drobnego 150g) a wiorki byly zwykle, nieslodzone. Mocna, gorzka kawa jest tu niezbedna
icon_biggrin.gif


Jesli chodzi o latwosc i czas przygotowania ciasta, wg mnie nie rozni sie wiele od ukrecenia innych ciast - biszkoptowych, piaskowych czy nawet sernika.


Gagito, dziekujemy za przepis. Wykonam jeszcze wersje oryginalana bez wiorkow, byc moze wtedy uzyskam cos w rodzaju kruchego spodu.

Magic_Cake_3.jpg

Magic_Cake_2.jpg
 

Załączniki

  • Magic_Cake_3.jpg
    Magic_Cake_3.jpg
    72.1 KB · Wyświetleń: 2
  • Magic_Cake_2.jpg
    Magic_Cake_2.jpg
    76.1 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

gatita

Member
Sty 19, 2009
1,237
0
0
Cieszę się, że Was zainteresował przepis
icon_smile.gif
. Zastanawia mnie tylko czemu te warstwy nie wychodzą takiej samej grubości u wszystkich
gruebel_2.gif
. Podałam ten przepis na innym forum i część osób też pisała, że np. dolna warstwa jest minimalna, albo w ogóle jej nie ma... Czy to kwestia temperatury pieczenia czy samego piekarnika, a może termoobiegu ?
Chyba się zapytam Mabel. A na marginesie, Mabel napisała, że to jej ciasto robi furorę na różnych forach zagranicznych
icon_mrgreen.gif
.

tatter, czy wiórki opadły Ci na dół ciasta ?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Co stalo sie z wiorkami to dziwna sprawa, przeprowadzilam bowiem dokladna inspekcje mojego kawalka i wiorki byly na gorze i spodzie, ale nie w srodku. Wierz byl naprawde apetyczny.

Mysle, zeby sprobowac dodac od razu cale jajka, albo nawet wrzucic wszystkie skladniki i wymieszac, jak Impossible Custard Flan i piec w jeszcze wyzszej temp.
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
W piatek nastepny z moich maluchow ma urodziny, mialam upiec babke, ale teraz to ciasto kusi mnie niezmiernie. Jak myslicie, wyjdzie w tortownicy?
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
Dziekuje Joanno
icon_smile.gif

Chyba sprobuje
icon_smile.gif
Postanowilam sobie w poscie nie piec i trzymam sie w sumie, wyjatkiem sa sytuacje, kiedy musze ;)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
Joanna @ 12 Mar 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1409468(...)
EDIT:
Mexi, moim zdaniem wyjdzie, tylko trzeba uszczelnić tortownicę folią aluminiową, bo ciasto wygląda na płynne i mogłoby z niej uciec.
Potwierdzam. Robiłam w rancie i mimo, że owinęłam papierem to i tak trochę wyciekło poza rant. I mogę powiedzieć, że większej formy nie należy dawać. Nie mam formy 20x20, ciasta wyszło sporo to dałam większą. I mam cienki placek. Ale warstwy są
icon_smile.gif
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
Dziekuje
icon_smile.gif
Decyzja podjeta, w czwartek probuje
icon_smile.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Przegladalam wlasnie zdjecia tego ciasta i mam wrazenie ze grubosc naczynia w ktorym jest ono pieczone wplywa na jego wewnetrzny wyglad. Wiekszosc pieczonych w cienkich blaszkach nie ma zdecydowanych warstw, a te z grubego szklanego lub ceramicznego maja, moze chodzi o to jak szybko i w jakim stopniu material rozporowadza temperature. Tak rozmyslam i zdaje mie sie ze istneieje zaleznosc. Ogolnie rzecz biorac wydaje mi sie ze chodzi o dystrybucje ciepla i jak szybko ciasto traci nadmiar plynu.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,427
3,745
113
tatter @ 12 Mar 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1409460Mysle, zeby sprobowac dodac od razu cale jajka, albo nawet wrzucic wszystkie skladniki i wymieszac, jak Impossible Custard Flan i piec w jeszcze wyzszej temp.
No właśnie, tu też piszą, by wszystko tylko wymieszać bez ubijania:
http://www.kuchniaplus.pl/przepisy/przepis...y-paj_6121.html

Vidarka @ 12 Mar 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1409490Robilam podobne cytrynowe-pyszne bylo.
Rzucisz linkiem?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (Vidarka @ 12 Mar 2013, 21:27 ) index.php?act=findpost&pid=1409490Robilam podobne cytrynowe-pyszne bylo.
Wlasnie! Przypominalas mi, ze robilam kiedys taki pudding, ktory sie zwie Lemon Delicious, i ciasto robilam w podobny sposob. Musze porownac. Na 100% pieklo sie to w ceramicznym naczyniu.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,372
1,466
113
Mnie się w 20 cm formie nie zmieściło. Tak wygladały po wyjęciu z pieca:

65.jpg

a tak już upudrowane:

66.jpg

Kroić będę mogła jutro.
 

Załączniki

  • 65.jpg
    65.jpg
    88.3 KB · Wyświetleń: 1
  • 66.jpg
    66.jpg
    74.4 KB · Wyświetleń: 1