Makowiec wg Zofii Nasierowskiej

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,450
3,759
113
Aż chciałoby się klasyka zacytować - powymyślali te durackie maszyny.....
icon_wink.gif

Gazowy ćwierć wieku temu łaski nie robił.
icon_wink.gif




Dodam, że w ramach corocznych eksperymentów wyrastałam go też i piekłam klasycznie. Wychodzi.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Marg @ 23 Dec 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1554710Mój piekarnik bojkotuje sposób wyrastania tych makowców - po uchyleniu drzwiczek bezczelnie się wyłącza.
To im nie zaszkodzi - nagrzej piekarnik do 100 stopni, włóż makowce, uchyl drzwiczki lekko - mimo że się wyłączy to ciepło nagromadzone pozwoli im wyrosnąć spokojnie.

Moje nie pękają na długości, ale początki i końce mają trochę brzydkie, bo rosną prawie wyłącznie wzdłuż, a że ciasto cienkie to nie starcza. No ale jest co podjadać, bo odkroić trzeba...
icon_wink.gif

Muszę popracować nad techniką zawijania, tak by zostawić im troszkę więcej luzu niż obecnie miały, ale nie za dużo żeby nie pękały...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Jestem wkurzona. Coś czuję, że rodzina będzie żarła makowce co tydzień, zanim mi cholery nie wyjdą
rofl.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Lukier zwyczajny, białko, cukier puder i cytryna czy tym makowcom przysługuje jakiś inny, specjalny?
Wyjelam, rozwine jak trochę przestygna.
Edit: lukier będzie z wrzątkiem zamiast białka.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,450
3,759
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Najlepiej będzie pokazać, ale to będą zdjęcia z telefonu niestety. Tylko trochę przestygna i je polukruje takie lekko ciepłe i zrobię im sesję
icon_biggrin.gif
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,875
216
63
Jeśli chodzi o popękanie i niewyględność to moje makowce w tym roku biją absolutnie wszystko
icon_smile.gif
Tak się kończy pośpiech, skleroza i braki w aprowizacji (miałam końcówkę papieru do pieczenia). Ale pyszne są
icon_smile.gif


A co tam, pochwalę ;) się
20141220_171107.jpg
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,875
216
63
To tylko dla nas, do użytku domowego, a jak się komu nie podoba, niech nie je - będzie więcej dla mnie
icon_razz.gif
 

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
2,001
484
83
Mi wyszly w tym roku szkaradne, popekaly mocno na koncach. Tez robione w pospiechu. Ale co tam, pyszne sa, na wystawe nie ida.
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Może zrobimy galerię paskud - ku pocieszeniu tych, którym pękają, tudzież inne rzeczy czynią
rofl.gif
 

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
Marg! przyszłam Ci odpisać, bo rano nie zdążyła, a przeczytałam, że Ci pękły, otóż ja wspaniałomyślnie wpadłam na pomysł, aby dać więcej maku i dałam. W ogóle nie mogłam zawinąć, ciasto mi pękało w trakcie. Pierwszy zalepiłam drugim , drugi trzecim, a trzeciego nie miałam czym zalepić
baa.gif
Wkurzona wsadziłam do pieca zmyślą, że najwyżej dodatkowo będę musiała śmietnik obskoczyć. Upiekły się ten, najgrubszy rozlał się cały, dwa pozaklejane popękały na sklejeniach i po długosci. Za to smak wspaniały, idealny, boski
icon_mrgreen.gif
Lukrem te peknięcia zakamuflowałam i za rok chyba nie bedę zwijać, bo za duzo zdrowia mnie to kosztuje
cheers.gif
icon_mrgreen.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Też mi pękły okropnie
baa.gif
ale moja wina,
napchałam straszna ilość nadzienia i wszystkie 3 pękły na jednym boku i wylało się nadzienie tworząc obok makowy wałeczek,
wałeczki odkrawaliśmy delektując się jeszcze ciepłym maczkiem
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
2,001
484
83
jean @ 23 Dec 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1554809Pierwszy zalepiłam drugim , drugi trzecim, a trzeciego nie miałam czym zalepić
baa.gif
Wkurzona wsadziłam do pieca zmyślą, że najwyżej dodatkowo będę musiała śmietnik obskoczyć.
Przepraszam Cię bardzo, bo wiem, że jestes wkurzona, ale ten opis rozbawił mnie do łez
rofl.gif


W tym roku przygotowania idą mi jak po grudzie. Zaczynam sie już śmiać z kulinarnych porażek, bo jak za każdym razem będę się wściekać, to zawału dostanę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Pieką się, sztuk 3
icon_smile.gif

Już widzę przez papier, że jeden pięknie pęka
icon_lol.gif


Ale zapach nieziemski!
mniam.gif



Nadzienie robiłam z 500 g maku.
Wyszło mi 2 kg gotowej masy, z czego 500 g zużyłam na seromakowiec, a po 500 g na każdy z 3 makowców
icon_smile.gif

Ciasto z porcji dokładnie jak w przepisie.
 

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
małgośka79 @ 23 Dec 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1554818Przepraszam Cię bardzo, bo wiem, że jestes wkurzona, ale ten opis rozbawił mnie do łez
rofl.gif


W tym roku przygotowania idą mi jak po grudzie. Zaczynam sie już śmiać z kulinarnych porażek, bo jak za każdym razem będę się wściekać, to zawału dostanę.
Nie ma za co sama -ryczałam ze śmiechu....później
icon_mrgreen.gif
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
To chyba pogoda. Nic mi się nie klei.
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Uwielbiam to forum!
Muszę częściej z Wami bywać... (postanowienie noworoczne?...)

Moje makowce czekają na szatę lukrową.
Wyglądają smakowicie
icon_smile.gif
 

Jolan

Member
Lis 23, 2009
3,391
0
0
Nieskromnie napiszę: nie przypominam sobie, by makowce (3 szt.) tak pięknie wyszły. No jak od linijki, a że tradycyjnie nie popękały, to aż się sama dziwię
icon_smile.gif
Polukrowane i środkiem sypnięte posypką lidlową w maluśkie gwiazdki i choineczki. Smak w parze z urodą idzie, no, no samochwała w kącie stała
icon_smile.gif