Masa cukrowa do dekoracji tortów i nie tylko... cz. II

Status
Ten wątek został zamknięty.

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
heheh.. waszka.. hehehe.. ty jak cos powiesz to jednak powiesz
icon_razz.gif
:*

h-elen no coz.. zaryzykuje.. dostanie ja wieczorem jak przyjdzie z zajec na ktore jedzie porosto po pracy wiec moze bedzie baaardzo zmeczony i nie zauwazy ze taka atrakcyjna jest
icon_razz.gif


a co do czarnego to mi zostal czerwony z zyg aka i na tym zrobilam czarny.. wyszedl idealny.. az w szoku bylam
icon_razz.gif
ale za to czerwony nie wyszedl taki ladny.. heheh..

Sylka witaj, piekne torty!!!
 

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
ulinqa hehehe to idz na targ i kup
icon_razz.gif


i wiesz co?? ja tez zawsze podsypywalam cukrem.. ale wczoraj bawilam sie w te roze (lepilam sobie tak dla relaxu
icon_razz.gif
) i postanowilam sprobowac z maka ziemniaczana i dla mnie o niebo lepiej!! naprawde.. sproboj sobie kiedys i zobaczysz czy ci podpasuje :D
 

sylkag66

Member
Sty 20, 2011
399
0
0
a tak ona wyglada ....... jest taka z ceraty ale ma wyrażnie podkreślone tłoczenia
 

Załączniki

  • 100_6695.JPG
    100_6695.JPG
    1 MB · Wyświetleń: 0

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
no to dziewczyny zaczynamy erę certkomani!!!!! łatwy tani i skuteczny sposób
A JA DOSTAŁAM OD MUŻA NOWY TELEFON ! I BILET NA KONCER OZZEGO OZBOURNA
arsch.gif
 

ulinqa

Member
Sty 9, 2011
132
0
0
Haft richelieu... muszę u mamy poszukać, ona takie wyszywała kiedyś... hm..

A jak czyścicie mąkę z tortu? bo cukier się "wtopi" a mąka?

waszkamaszka - taki mąż to skarb!
ja swojego zobaczę jak już będzie spał kiedy wrócę...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
ulinqa @ 14 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1091534Haft richelieu... muszę u mamy poszukać, ona takie wyszywała kiedyś... hm..

A jak czyścicie mąkę z tortu? bo cukier się "wtopi" a mąka?

waszkamaszka - taki mąż to skarb!
ja swojego zobaczę jak już będzie spał kiedy wrócę...
ja mąkę zawsze papierowym ręcznikiem czyszczę, z masy cukrowej schodzi spoko, gorzej z marcepanowej
waszka tylko pozazdrościc;-)) baw się dobrze
 

sylkag66

Member
Sty 20, 2011
399
0
0
u nas jest taki sklep, wszystko po 2,5zł i tam maja duzo taki serwetek. można też dostać na targu. są i okragłe. A z samego brzegu mozna zrobić taką koronkę, jak nieraz widziałam na niektórych tortach. Te orginalne maty do tłoczenia są bardzo drogie, a moja to tylko 2,5
icon_smile.gif
daumen.gif
 

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
ulinqa ja z premedytacja przejechalam wilgotnym recznikiem papierowym po moim zyg zaku
icon_razz.gif
heheh.. ale dziewczyny tez pisaly o pedzelkach wilgotnych albo nie wilgtonych?? hehehe nie wiem ja uzywalam wilgoci w kazdym razie ale na tyle ze masie nic sie nie stalo.. nawet nie bylo sladu ze z woda miala do czynienia.. a jak wczoraj robilam ta roze (tak tak AZ jedno zrobilam haha ale zaczelam po 21 wiec.. dzis kontynuuje
icon_razz.gif
) to jakos nawet nie bylo potrzeby tej maki optrzepywac.. tak niewiele dawalam..

P.S ja juz probowalam wszystkeigo.. w sensie smarowalam blat olejem, margaryna (gdzie na filmikach znajdywalam takowe pomysly hahahah) potem wlasnie tym cukrem.. a teraz maka ziemniaczana.. i ona u mnie wypadla najlepiej
icon_razz.gif
 

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
piszemy ostro wszystkie razem i te same rady dajemy hahahaha.. to znaczy ze wszystkie mamy racje
icon_razz.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sylkag66

Member
Sty 20, 2011
399
0
0
Jakich barwników w proszku uzywacie? jaki to jest koszt? Ja kupiłam wiltona w żelu, z tego co wyczytałam to dużo osób chwaliło je. Barwiłam tylko kilka razy . Podajcie swoja opinię..,...
icon_question.gif
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
sylkag66 @ 14 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1091545Jakich barwników w proszku uzywacie? jaki to jest koszt? Ja kupiłam wiltona w żelu, z tego co wyczytałam to dużo osób chwaliło je. Barwiłam tylko kilka razy . Podajcie swoja opinię..,...
icon_question.gif
ja używam w proszku bo takie były najtańsze jak zaczynałam przygodę z masą ale teraz powoli dokupuje w żelu są najlepsze
 

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
hehe.. ulinqa i co wymyslilas??

nie no co fakt to fakt sprobowac zawsze mozna.. chocby na jakims malym kawalku masy.. zeby wiedziec co i jak.. nie spodoba ci sie to wrocisz do cukru i juz.. :D
 

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
ja mam Wiltony w zelu i sa super.. mialam w plynie ale do masy sie nie daja.. moze do mas ze szprycy tak.. ale cukrowa rozciapuja trzeba dodawac cukru i kolor juz nie ten co sie chcialo..
 

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
ulinqa mi sie nie z kolorami nie stalo.. dajesz cienko ta make ziemniaczana a potem ja klade do spodu ta czescia ktora prztylega do blaty w czasie walkowania.. i juz :D

uff.. wlasnie skonczylam sprzatac.. nie wiem czy wiecej czasu zajmuje piecenie i zodabianie tortu czy sprztanie tego pobojowiska po..
 
Status
Ten wątek został zamknięty.