Młode ziemniaki z czosnkiem

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Przepiękne, smakowite zdjęcie.
lecker.gif
Cieszę się, że lubisz te ziamniaki. Ja też. Muszę się rozejrzeć w okolicznych supermarketach, bo tam można dostać różne odmiany ziemniaków, także te z importu, więc też zrobię z ogromnymi ząbkami czosnku. Pozdrowienia.
 

Chochla

Member
Paź 30, 2010
3
0
0
Ponieważ przez ten właśnie przepis znalazłam się na forum CinCin, dorzucę swoje trzy grosze. Smak - rewelacja, a nie przepadam za ziemniakami, przygotowanie - dla laika kuchennego w sam raz, zero komplikacji. Niestety padłam chyba jednak ofiarą samych ziemniaków, mam tu na myśli odmianę, bo trochę się rozleciały w trakcie duszenia i przez to odrobinę przywarły (pokrojone w ćwiartki, olej zamiast oliwy i oregano zamiast rozmarynu). Na pewno jednak do powtórki i nigdy więcej ziemniaków z wody ;)

Miałam nawet w planie zamieścić zdjęcie, ale poczekam do następnego razu, może się nie rozlecą.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Izolda @ 14 Oct 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1036878Ja też je bardzo lubię i często powtarzam, dzisiaj będą dodatkiem do pstrąga
lecker.gif
.
Na pewno było doskonałe, bo oprócz tych ziemnieków lubię też bardo pstrągi.


Chochla @ 30 Oct 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1043132Ponieważ przez ten właśnie przepis znalazłam się na forum CinCin, dorzucę swoje trzy grosze. Smak - rewelacja, a nie przepadam za ziemniakami, przygotowanie - dla laika kuchennego w sam raz, zero komplikacji. Niestety padłam chyba jednak ofiarą samych ziemniaków, mam tu na myśli odmianę, bo trochę się rozleciały w trakcie duszenia i przez to odrobinę przywarły (pokrojone w ćwiartki, olej zamiast oliwy i oregano zamiast rozmarynu). Na pewno jednak do powtórki i nigdy więcej ziemniaków z wody ;)

Miałam nawet w planie zamieścić zdjęcie, ale poczekam do następnego razu, może się nie rozlecą.
Witaj na forum. Cieszę się, że ściagnęły Cię do nas te ziamniaczki. Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to wybieraj raczej odmiany sałatkowe, a w supermarketach są nawet młode ziemniaki z importu. Reszta rozsypuje się w gotowaniu i smażeniu. Pozdrowienia.

kawazmlekiem @ 31 Oct 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1043218Aj, nie wpisałam się, a jakiś czas temu zrobiłam je i pokochałam. Naprawdę pyszna sprawa.
Super opinia, serdeczne dzięki.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,336
1,407
113
kawazmlekiem @ 4 Nov 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1045023Ale ze starych robiłaś? Tak samo dobre?
Kawo, to nie do mnie pytanie, ale Ci powiem, że ja kiedyś zrobiłam i to było zupełnie nie to. Może gdyby kupić odmianę sałatkową, takie bardzo ścisłe, twarde to byłyby podobne. Nie wiem jak u Ciebie, ale ja nawet dziś widziałam w sklepie drobne kartofle z importu, podobne z wyglądu to naszych młodych. Robiłam z takich i polecam.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
No ze starych, ale drobnych.
Na pewno nie takie z importu o jakich pisze hazo, ale też smaczne.
Ścisłe i z niebyt grubą skórą. Zwyczajne z warzywniaka
icon_smile.gif
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Uhm. Dzięki, dziewczyny, będę kombinować. Pokazują się czasem właśnie młode z importu, to jak się natknę, spróbuję.
 

Chochla

Member
Paź 30, 2010
3
0
0
Rzeczywiście w ziemniaku siła - trafiłam w Lidlu na drobne sałatkowe ziemniaki, sprzedawane w siatkach po 1 kg. Od razu inny efekt, smak i wrażenia estetyczne. Dziękuję za wskazówki!

A tu dowód:
149729_1633448686841_1555396365_1554978_1603495_n.jpg