Muffinki z budyniową niespodzianką

agusia1981

Member
Mar 20, 2008
3
0
0
Witam:) Te muffinki wyglądają cuuuuuuuuudownie
lecker.gif

Postanowiłam je zrobić i głupia uwierzyłam, że wyjdą pieczone tylko w papierkach
dump.gif
(przeczytałam tak na innym forum)
Oczywiście miałam placek zamiast muffinków. Ale było pyszne choć dodałam tylko budyniu czekoladowego. Dziś wybieram się na poszukiwanie formy i zrobię porządne wieczorem:)
Dziękuję za super przepis.
 

kini1812

Well-known member
Mar 20, 2008
7,649
680
113
Dzisiaj zrobilam swoje pierwsze muffinki, bo kupilam forme i musialam ja wyprobowac.
icon_smile.gif
Powiem Wam, cuda wyszly :D
mniam.gif
lecker.gif
uzylam sobie eksperymentalnie wisniowego budyniu, do ciasta dodalam odrobine aromatu pomaranczowego, ktorego i tak nie bylo czuc
icon_razz.gif
jedyne co mi w tych moich cudenkach nie pasuje to to, ze chyba troszke malo slodkie mi wyszly. noi oczy by jeszcze jadly aaaa brzuszek juz nie moze
icon_smile.gif
Dołączam zdjecia moich wyrobow.
icon_smile.gif
ach, noi dziekuje za wspanialy przepis :*
 

Załączniki

  • DSC00099_2_.JPG
    DSC00099_2_.JPG
    196.2 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC00106_2_.JPG
    DSC00106_2_.JPG
    161.6 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC00110_2_.JPG
    DSC00110_2_.JPG
    192.3 KB · Wyświetleń: 0

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Zrobiłam z tym pomysłem - znaczy z budyniem, choć skorzystałam z przepisu na muffinki tkwiącego od kilku lat w moim zeszycie z przepisami
icon_smile.gif
Wyszły naprawdę pyszne
icon_smile.gif
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
na wstepie witam wszystkie drogie panie ! przyznam szczeze że nie czytałam waszych opinii bo jestem dzis na forum tylko momencjik ale muszę napisć że piekę te cudowne , niebiańskie mufinki i napiszę tak - jeżeli ktoś chce sięgnąć gwiazd w swoim wytwornym smaku i poczuć się jak anioł w raju - niech upiecze i zasmakuje w słodkiej pokusie
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif
smacznego.gif
biggrinflip.gif
biggrinflip.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
Tobatka @ 3 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=685232Zrobiłam z tym pomysłem - znaczy z budyniem, choć skorzystałam z przepisu na muffinki tkwiącego od kilku lat w moim zeszycie z przepisami
icon_smile.gif
Wyszły naprawdę pyszne
icon_smile.gif
Tobatko powiedz proszę co to za przepis bo jam nie mogę si jakoś przemóc do tej margaryny w tych muffinakch a boje sie ze z innego ciasta nie wyjdą.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Olcieek ja robie zawsze "z tym co masz pod reka". Zamiast margaryny daje pol szkl. oleju, bo nie chce mi sie rozpuszczac. Dodatki jakie chcesz. Z budyniowa niespodziewanka tez super wychodzą
daumen.gif
 

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
Dzieki Il :D
ja to jak robię muffinki to tak daje czasem tylko 3 łyżki oleju i tez wychodzą świetne
icon_wink.gif

więc pewnie nawet mnie bym dałą niż te 0,5szkl. tego oleju.
 
Kwi 4, 2008
9
0
0
Witajcie, jestem u Was pierwszy raz i już wypróbowałam 2 przepisy na muffinki i stąd pytanie:
Jaką czekoladę mleczną dodać aby się tak pięknie roztopiła? Ja dodalam Wawela i kosteczki wcale sie nie roztopiły - troszkę puściły tłuszczu kakaowego ale pozostaly w sumie nienaruszone. Może polecicie konkretną czekoladę i nie będę musiała wypróbowywać na chybił trafił.
Pozdrówki
wink.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
kubus_puchatek @ 5 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=686268Jaką czekoladę mleczną dodać aby się tak pięknie roztopiła? Ja dodalam Wawela i kosteczki wcale sie nie roztopiły - troszkę puściły tłuszczu kakaowego ale pozostaly w sumie nienaruszone.
gruebel_2.gif
gruebel_2.gif
gruebel_2.gif

Ja uzywam Wawela, tyle, że gorzkiej i sie ładnie rozpuszcxza....
gruebel_2.gif


Może po prostu nutellę daj
icon_mrgreen.gif
Tylko taka z lodówki, twardą w kawałku, to ci sie rozpuści w jednym miejscu, a nie połączy z ciastem
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
dzięki wam ponownie upiekłam te wspaniałe mufinki - 40 sztuk ! mój mąż wzioł do pracy 11 szut ( pracuje całą dobę ) i 4 zjadł w domu to świadczy tylko o jednym - pychota
icon_mrgreen.gif
. reszte zjem z koleżanka i jej córeczka ( moja niestety nie ma apetytu - znów jest chora
eek2.gif
i ma temperature !!! następnym razem zamierzam zrobic z dzemem w środki
lecker.gif
- może któras z was pierwsza upiecze niech napisze
icon_mrgreen.gif
ja na razie robię przerwę w pieczenie mufin na tydzień
wink.gif
 

paulus92

Member
Kwi 6, 2008
1
0
0
Akulka @ 12 Oct 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=601716Potwierdzam
pfeif2.gif
icon_mrgreen.gif
Muszę się zgodzić z moimi przedmówczyniami. To wciąga!
Od zawsze lubiłam przebywać w kuchni, ale teraz to już jakiś obłęd!
A muffinki z budyniem ... bajka. Polecam!

Zamieszczam kilka fotek. Wiem, bardziej to przypomina babeczki, niż muffinki, ale jestem w trakcie kupowania foremek.
icon_smile.gif

Wybaczcie.
icon_smile.gif

IMG_0241.JPG
IMG_0242.JPG
IMG_0240.JPG
IMG_0245.JPG
 

Załączniki

  • IMG_0240.JPG
    IMG_0240.JPG
    675.6 KB · Wyświetleń: 0
  • IMG_0242.JPG
    IMG_0242.JPG
    699.9 KB · Wyświetleń: 0
  • IMG_0240.JPG
    IMG_0240.JPG
    675.6 KB · Wyświetleń: 0
  • IMG_0245.JPG
    IMG_0245.JPG
    625.8 KB · Wyświetleń: 0
  • IMG_0241.JPG
    IMG_0241.JPG
    496.1 KB · Wyświetleń: 0

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
olcieek @ 3 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=685414Tobatko powiedz proszę co to za przepis bo jam nie mogę si jakoś przemóc do tej margaryny w tych muffinakch a boje sie ze z innego ciasta nie wyjdą.
Jestem pewna, że jest u na forum, bo ja je znam jako muffinki Jacobiny
icon_smile.gif
Takie z maślanką.. Mam za wolny net, żeby szukać, ale myślę, że na pewno tu gdzieś jest
icon_smile.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
olcieek @ 5 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=686232Dzieki Il :D
ja to jak robię muffinki to tak daje czasem tylko 3 łyżki oleju i tez wychodzą świetne
icon_wink.gif

więc pewnie nawet mnie bym dałą niż te 0,5szkl. tego oleju.
Wiesz co. Daje takie niepelne pół szklanki w zasadzie.
ALe zauważyłam, ze jak jest mniej tłuszczu to one są suche i nie znikaja z talerza tak szybko jak te z wieksza iloscia tluszczu
icon_wink.gif

Ja nie jem a skoro rodzina woli te drugie to takie robie
icon_wink.gif
 

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
Zrobiłam.
Szczerze to tak średnio zadowolona jestem, ale smaczne są bardzo.
Tylko ja głupia po tych komentarzach chyba spodziewałam się czegoś innego.

Tak czy siak dzięki za przepis.
Można powiedzieć że wypróbowany
icon_wink.gif
 

nikagda

Member
Lip 23, 2007
19
0
0
Zrobiłam przed chwilką dosłownie, w wersji ciasto czekoladowe z budyniem śmietankowym. Wyszły bardzo delikatne i mięciutkie - pycha.
Zgadzam się natomiast z wcześniejszymi uwagami, że bardzo czuć sodę. Następnym razem dam jej znacznie mniej.
A teraz moja pierwsza próba wstawienia zdjęć - jeśli zrobiłam coś nie tak, proszę o poprawienie.



 
Kwi 4, 2008
9
0
0
nikagda @ 18 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=693056Zrobiłam przed chwilką dosłownie, w wersji ciasto czekoladowe z budyniem śmietankowym. Wyszły bardzo delikatne i mięciutkie - pycha.
Zgadzam się natomiast z wcześniejszymi uwagami, że bardzo czuć sodę. Następnym razem dam jej znacznie mniej.
A teraz moja pierwsza próba wstawienia zdjęć - jeśli zrobiłam coś nie tak, proszę o poprawienie.



A ciasto zrobiłaś takie samo jak w oryginalnym przepisie tylko z dodatkiem kakao, czy masz jakiś inny wypróbowany przepis na czekoladowe muffinki?
Pozdrówki
icon_question.gif
icon_question.gif
icon_question.gif