Muffinki z budyniową niespodzianką

Ewusiek

Member
Lut 18, 2007
3,488
0
0
super, moje dzieci zjadają je momentalnie
icon_biggrin.gif

, ledwo wyciągnęłam z piekarnika i już kilku nie ma


muffinki_001.jpg

muffinki_004.jpg
 

Załączniki

  • muffinki_001.jpg
    muffinki_001.jpg
    832.9 KB · Wyświetleń: 0
  • muffinki_004.jpg
    muffinki_004.jpg
    841.4 KB · Wyświetleń: 0

wiesial

Member
Gru 7, 2007
4
0
0
sam wypas
icon_smile.gif

wyszło 16 sztuk
ja robię w formach silikonowych i jestem bardzo zadowolona, kupiłam je w firmie Genes przez internet, i zgodnie z zaleceniem producenta po pierwszym umyciu nasmarowałam olejem (kapnęłam olej na ręcznik papierowy i przetarłam), teraz przed pieczeniem przelewam zimną wodą, wytrzepuję i wlewam ciasto, wyłażą bez problemu na ciepło, myję też zimną wodą delikatnie przecierając gąbką, płuczę też zimną wodą i to wszystko,
opowieści o zmianie smaku chyba można między bajki włożyć
 

Weronika

Member
Lut 23, 2008
4
0
0
Witam!
Z chłopakiem zrobiliśmy te muffinki kilka dni temu, tylko zamiast mlecznje czekolady daliśmy białą, nie dalismy sody. Wyszły pyszne, ładnie urosły ale.... popękały przez budyń, który wypływał z każdego muffinka
icon_sad.gif
czy ktoś wie czemu tak się stało?

Bardzo dziękuję(my) za przepis, napewno go jeszcze wyorzystam(y) ;)

Pozdrawiam
icon_smile.gif
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Ewusiek @ 23 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=665196ten przepis jest rewelacyjny
Ewusiek Twoje muffinki wyglądają bajecznie
mniam.gif



Weronika, muffinki mogły popękać być może z powodu za cienkiej warstwy ciasta nad budyniem, za wysokiej temperatury (piekarniki różnie pieką), albo budyń był nieco za rzadki. Takie powody przychodzą mi teraz do głowy, najważniejsze że wyszły jak sama piszesz pyszne
icon_smile.gif
 

Weronika

Member
Lut 23, 2008
4
0
0
imp_act @ 24 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=665503Weronika, muffinki mogły popękać być może z powodu za cienkiej warstwy ciasta nad budyniem, za wysokiej temperatury (piekarniki różnie pieką), albo budyń był nieco za rzadki. Takie powody przychodzą mi teraz do głowy, najważniejsze że wyszły jak sama piszesz pyszne
icon_smile.gif
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Następnym razem spróbuję wykorzystać Twoją radę i napewno napiszę jak wyszło
icon_smile.gif
 

Eve.eire

Member
Lis 5, 2007
13,730
0
0
karmela @ 18 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=663085Wydaje mi się ,że za szybko chciałaś wyjąć i dlatego wyszedł sam kapelusz.
Ja też tak zrobiłam. Z następnymi odczekałam 5 min. i wychodziły normalnie.
Masz racje Karmela. Posluchalam Twojej rady i dzis odczekalam. Poza tym, na wszelki wypadek wlozylam papilotki do foremki. Pycha.
Zdjecia wkleje w tygodniu bo niestety kabel do aparatu juz w walizce jest i wygrzebie go jak w PL bede :D
Polecam
mniam.gif
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0

edyta4

Member
Gru 22, 2007
728
0
0
o ludzie, a ja dopiero co wczoraj zainwestowałam w dentystę i cholewcia, po obejrzeniu tych zdjęć wyrżnęłam szczęką w biurko... kto mi da na protetyka?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mavika

Member
Wrz 22, 2007
3
0
0
a czy mozna zrobic muffinki w foremkach blaszanych jak te?
www.allegro.pl/item319129859_foremki_formy_do_babeczek_ciastek_10szt_.html
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
mavika @ 2 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=669472a czy mozna zrobic muffinki w foremkach blaszanych jak te?
www.allegro.pl/item319129859_foremki_formy_do_babeczek_ciastek_10szt_.html
Hm...
gruebel_2.gif


Ja myślę, że warto spróbować, pod warunkiem, ze zainwestujesz w papilotki. Nie będzie stresu, ze sie nie odkleja od foremek
icon_mrgreen.gif
No i muffinki, wyjdą mniejsze , no i inne kształtem
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Papilotki do nich nie pasują - te foremki mają malutkie dno i papilotki nie wchodzą do dna foremki. z kolei papilotki o malutkim dnie są ogólnie za malutkie do mufinek.
Jedyna rada - papilotki przed nałożeniem ciasta można "wgnieść" dopasowując do foremek, ale nie wyjdzie to ładnie - próbowałam.

Jeśli masz w domu filiżanki duraleksowskie - takie niewielkie - to w nich możesz upiec mufinki - papilotki w miarę pasują.
 

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
duraleks to te takie dymne ?
icon_razz.gif

nie mogę w necie znaleźć
mi mama mówi że niby mamy właśnie duraleksowe, ale muszę się upewnić jakoś przed włożeniem filiżanek do piekarnika
icon_lol.gif