Pierniczki toruńskie

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Już można, w zeszłym roku lukrowałam, lukier czekoladowałam miejscami i ozdabaiłam, i nic złego się im nie przytrafiło :lol:
 

nurthena

Member
Paź 23, 2005
320
0
0
oo dzieki kasha ;) czyli nic im sie nie stanie jak je polukrowane bede przechowywac ;D A czekoladowals tzn po prostu polalas czekolada czy do lukru dodalas czekolady??
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
oo dzieki kasha ;) czyli nic im sie nie stanie jak je polukrowane bede przechowywac ;D A czekoladowals tzn po prostu polalas czekolada czy do lukru dodalas czekolady??
Część pierniczków lukrowałam, a na drugi dzień dodawałam elementy polewą czekoladową, taką twardą do podgrzewania, przyklejałam do niej migdały i orzeszki. A część czeloladowałam a potem lukrowałam troszkę
icon_biggrin.gif

Ja to chyba ze 4 razy wyciągałam pierniki z puszek i wkładałam :dump:
 

nurthena

Member
Paź 23, 2005
320
0
0
CYTATCzęść pierniczków lukrowałam, a na drugi dzień dodawałam elementy polewą czekoladową, taką twardą do podgrzewania, przyklejałam do niej migdały i orzeszki. A część czeloladowałam a potem lukrowałam troszkę
Ja to chyba ze 4 razy wyciągałam pierniki z puszek i wkładałam
dzieki Wlasnie sie zastanawialam czy by czekladowych nie zrobic jestem czekoladoholikiem :dump: niezbyt zdrowe ale pyszne
icon_razz.gif
 

elmagra

Member
Lis 5, 2004
574
0
0
ja mam tylko jedna srednia puszke, wiec problem co roku ten sam - do czego schowac pierniki zeby zmiekly? bo do takiej puszki to nawet polowa porcji nie zmiesci sie...
 

elmagra

Member
Lis 5, 2004
574
0
0
Te pierniczki nie muszą mięknąć.
A inne pakuję w słoiki- pełno mam w piwnicy a puszek jak na złość za mało
icon_smile.gif
dzieki, mysle ze nazbieram tyle sloikow.

czy to znaczy ze tych nei musze chowac?
kurcze, robilam je w zeszlym roku, ale po prostu nie pamietam jakie wyszly. bo robilam te i gusi/albo nutinki i ktores byly twarde jak kamien.
icon_sad.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Te pierniczki nie muszą mięknąć.
A inne pakuję w słoiki- pełno mam w piwnicy a puszek jak na złość za mało
icon_smile.gif
dzieki, mysle ze nazbieram tyle sloikow.

czy to znaczy ze tych nei musze chowac?
kurcze, robilam je w zeszlym roku, ale po prostu nie pamietam jakie wyszly. bo robilam te i gusi/albo nutinki i ktores byly twarde jak kamien.
icon_sad.gif
Z tego co pamiętam to Nutinkowe są takie twarde, ale za to bardzo ładne, mam je jeszcze, bo użyłam je do ozdób świątecznych :lol:
 

morella

Member
Wrz 24, 2005
393
0
0
Pierniczki torunskie zrobilam w piatek.. i wiecie co? Juz ich nie ma
icon_sad.gif
BArdzo smaczne tylko jak dla mnie za malo slodkie ;) Bardzo ladne wychodza i sa mieciutkie
icon_smile.gif
Pychotka :lol:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

summer

Member
Gru 14, 2006
14
0
0
Czesc
icon_biggrin.gif


Cudne te wasze pierniki. Uwielbiam takie puszyste! Chce zrobic je w sobote z rana - niespodzianka dla rodzinki
icon_razz.gif

Tylko mam nadzieje, ze mi sie udadza, bo to moj pierwszy raz
fiesgrins.gif


Ale mam pare pytan:
1) Czy jesli uzyje drozdzy instant to nadal musze dodawac do ciasta mleko? czy to mleko to tylko do rozczynu.
2) Ile dodac cukru zeby pierniki byly slodkie, ale nie za slodkie. Nie wiem czy bede dawac lukier, bo lubie takie opruszone maka jak "katarzynki"
icon_wink.gif

A moze zamiast cukru dodac wiecej miodu?

Pozdrawiam
lecker.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
summer @ 14 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=4129431) Czy jesli uzyje drozdzy instant to nadal musze dodawac do ciasta mleko? czy to mleko to tylko do rozczynu.
2) Ile dodac cukru zeby pierniki byly slodkie, ale nie za slodkie.
Mleko jest potrzebne. W letnim rozpuść drożdże i pozwól im zabąblować.
Dodaj tyle cukru i miodu ile jest w przepisie- nie będą za słodkie


summer @ 14 Dec 2006 napisał:
 

summer

Member
Gru 14, 2006
14
0
0
Sinistra, dziekuje za odpowiedz.

Hyhy i moze upierdliwa jestem (oj tam, raczej dociekliwa), ale drozdze instant nie wymagaja robienia z nich odczynu. Je sie po prostu wsypuje do maki itp i miesza.
No, ale skoro szef kuchni mowi zeby dac mleko to dam
icon_biggrin.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
summer @ 15 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=413907ale drozdze instant nie wymagaja robienia z nich odczynu. Je sie po prostu wsypuje do maki itp i miesza.
Summer, w sumie racja.
Aczkolwiek zauważyłam, ze jest róznica w rośnieciu ciasta gdy się je "zacznie" drożdże proszkowe w mleku od tego, co wymieszany z drożdżami tylko. I to na korzyść robienia zaczynu. Nie wiem na czym to polega, ale lepiej działa
gruebel_2.gif
 

summer

Member
Gru 14, 2006
14
0
0
Akulka,
ponoc przy duzej ilosc bakalii drozdze instant wymagaja zrobienia odczynu - wiadomo bakalie ciezkie, wiec drozdze musza miec "sile" rosniecia zeby ciasto bylo puchate. W zwiazku z tym potrzebne mleko.

Natomiast do wypiekow z mala iloscia bakalii to mleko nie jest potrzebne.

Gdzies tak w necie wyczytalam.

No, ale co mi szkodzi dodac to mleko
icon_biggrin.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
summer @ 15 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=414021ponoc przy duzej ilosc bakalii drozdze instant wymagaja zrobienia odczynu - wiadomo bakalie ciezkie, wiec drozdze musza miec "sile" rosniecia zeby ciasto bylo puchate.
Natomiast do wypiekow z mala iloscia bakalii to mleko nie jest potrzebne.
No, ale co mi szkodzi dodac to mleko
Wszystko racja, ale bez mleka w cieście nie będzie dość płynu i może się nie zagnieść, być twarde i za suche.
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
dobra, to i ja je dzisiaj robie
icon_biggrin.gif