Pierniczki toruńskie

Stale

Member
Paź 31, 2004
710
1
0
Dzis zrobilismy te pierniczki. Sa cudownie puszyste - jak katarzynki Pomalowane lukrem leżą w pudełku czekają na wigilię.
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Policzyłam dokładnie wychodzi 60 sztuk pierniczków. Co do przyprawy ja zawsze sprawdzam czy w składzie jest mąka, niestety wiele przypraw jest wzbogacanych mąką i traci dużo na smaku. Kawa tak jak pisały dziewczyny nie jest wyczuwalna w smaku.

Przepraszam, że dopiero teraz ale choróbsko spowodowało, że dośc wybiórczo oglądałam forum
 

MoTyLeK

Member
Lis 26, 2004
170
0
0
Te pierniczki wygladaja super!! musze je koniecznie zrobic. Powiedzcie mi jeszcze ile tej przyprawy piernikowej i jakiej firmy dodajecie zeby bylo mocno czuc??? :wink:
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Według mnie najlepsza jest Dr Oetker i daje całą torebkę. Ale tak jak pisałam sprawdzaj skład, jak jest mąka nie kupuj, na pewno w Gellwe jest mąka.
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Chodzi za mna smak torunskich lukrowanych serc miodowych
icon_smile.gif
I te pierniczki bardzo mnie kusza, bo wygladaja wlasnie na takie mieciutkie i puchate - a czy smakiem sa podobne do tych kupnych torunskich?
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Smak jest zbliżony, ale na pewno nie identyczny, ja tez pamiętam tamten smak z dzieciństwa, ale jeszcze nie udało mi się znaleźć idealnego przepisu, który by oddawał smak tamtych pierników w sposób idealny. Podobno receptura jest pilnie strzeżona
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Jak zblizony to juz mi wystarcza
icon_smile.gif
Nawet nie spodziewam sie uzyskac identycznych, a tez poluje i proboje roznych od lat
icon_smile.gif


To w takim razie dzisiaj pieke - i beda same serduszka, polukrowane
icon_smile.gif
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
Bajaderko a jaki lukrem pierniczki posmarujesz??
pozdrawiam belle
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Zrobie taki zwykly, z cukru pudru - chce troche poeksperymentowac i dodac troche miodu i korzeni do lukru bo te sklepowe na pewno ten smak maja z lukru - jak zeskrobiesz lukier to juz tak miodowo-korzennie nie smakuja
icon_smile.gif
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
jak zrobisz to powiedz jak ci wyszlo ja lubie robic cos ,co wczesniej ktos wyprobuje :mrgreen:
jak narazie do tej pory wszelkie rady i porady sa skuteczne :mrgreen:
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
mam zamiar dodac suche drozdze , ile ich mam dac?? 1i pol lyzeczki wystarczy??
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Ja nie uzywam suchych drożdży ale myslę, ze 2 łyżeczki wystarczy bo taka paczuszka jest na pół kilo mąki i tam sa 2 łyzeczki drozdży suchych, a w przepisie jest trochę mniej niż 1/2kg maki ale to jest takie cięższe bo miodowe ciasto, a przyjęło się że na 1/2kg maki daje się 50g drożdży świezych, więc ja bym dała 2 łyżeczki. Chyba trochę pogmatwałam , ale 2 łyżeczki bym dała
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
dziekuje gusia
dzis mam zajecie na wieczor razem z mala :wink: ja robie ciasto ona wycina pierniczki a ktos inny je :mrgreen:
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Upieklysmy je wczoraj - super ciasto do wyrabiania i walkowania
icon_smile.gif
Urosly piekne i puszyste.
Czesc polukrowalam rzadkim lukrem, ale bez eksperymentowania z miodem bo pierniczki byly wystarczajaco korzenne
icon_smile.gif
Pierniczki sa mieciutkie, katzrzynkowate i niezbyt slodkie, pyszne - zdecydowanie lepsze nastepnego dnia
icon_smile.gif


A wszystkim tym, ktorzy poszukuja dobrej przyprawy do piernikow polecam przyprawe Linn, chyba ja gdzies tu podawala - jest bardzo wyrazna w smaku i taka jak przyprawa powinna byc - korzenna
icon_smile.gif


i7gimg5823.jpg
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
... ale grubasne... a jakie sa, jakie? Mieciutkie? Katarzynkowe? A do polania czekolada sie nadaja? Wygladaja wspaniale...
 

MoTyLeK

Member
Lis 26, 2004
170
0
0
Linn podaj jeszcze raz ta przyprawe do piernikow, prosze
icon_smile.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Zrobiłam przed chwilką Twoje Gusiu oraz Nutinkowe, ale myślę, że zaraz znikną, bo mąż za często chodzi z niepokojem sprawdzać coś do kuchni :lol:
Zrobiłam z połowy porcji, śpieszyłam się i nie chciało mi się cienko walcować i wyszło mi 60 mięciusich pulchniaczków :lol:
Mniam mniam - pyszne.

piergusi11zx.jpg


piergusi24yl.jpg
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Z tym, że kamila one i tak urosną
Dodam przepis na pierniczki miodowe one nie sa takie puszyste ale intensywnie miodowe