Placek na maślance

Elle9

Member
Lut 5, 2014
82
0
0
Nie pamietam, kiedy ostatni raz robilam to ciasto! Siedzi w piekarniku, w tortownicy (z polowy porcji). Na wierzchu zutylizowane nektarynki i banan + kruszonka z dodatkiem cynamonu. Paaachnieeee...
mniam.gif
Najsmieszniejsze jet to, ze moja jedyna szklanka o ludzkich wymiarach, tzw "kuchanna", ktora trzymalam tylko do celow ciastowych, stlukla sie niedawno i ciasto robilam wg miarki na mleko
dump.gif
230 ml tego, 230 tamtego...
 

Elle9

Member
Lut 5, 2014
82
0
0
Dzis znow robilam. Nie mierzylam jednak miarka, a po prostu moimi szklaneczkami (170 ml). Jajka dodalam 2, proszku do pieczenia 1 czubata lyzeczka. Wyszlo pysznie, upieklam placek w z brzoskwiniami i kruszonka cynamonowa w malej tortownicy + 6 muffinek z bananami bez kruszonki.
 

fizjo83

Member
Lut 15, 2008
64
0
0
Zastanawiam się czy jeśli dodam do ciasta kakao,ujmując mąki,to wyjdzie równie wilgotne i smaczne? I ile tego kakao musiałoby być?
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Pierwszy raz w życiu upiekłam z tego ciasta mega zakalca
icon_lol.gif
coś mnie podkusiło i dałam tylko 1,5 płaskiej łyżeczki proszku do pieczenia na 1,5 porcji ciasta, na wierzch mnóstwo wiśni i banana - no i nie dało rady, zakalec jak malowany!
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
Znów piekłam. Na górze mrożone węgierki i maliny plus kruszonka a do środka garść mrożonej żurawiny. Pięknie wyrośnięty, mąż zadowolony
icon_lol.gif
 

Kasia0407

Member
Lut 3, 2011
815
0
0
Ja piekłam kiedyś z kakao - tyle dodałam, ile odjęłam mąki, chyba 2 łyżki - i już nie jest tak wilgotny i minimalnie mniej wyrośnięty. Zły nie był, ale to już nie było to.
 

Karina Cashel

Member
Cze 6, 2009
932
3
18
Dzieki za wyciagniecie przepisu
icon_smile.gif

Mialam tylko jedno jajko w lodowce wiec zrobilam to ciacho z jednej trzeciej skladnikow w malutkiej blaszce.
Dodalam jogurt naturalny zamiast maslanki.
Na wierzch rzucilam brzoskwinie i mrozone maliny.
Maz krecil nosem na maliny "bo mu beda w zeby wchodzic", po czym mruczal z zadowoleniem w czasie degustacji i pochlonal 4 kawalki od razu.
Ciacho pyszne jak zwykle!
Juz zaluje, ze upieklam tylko takie malutkie, bedzie musiala byc powtorka!
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Upieklam dzis na jutrzejesze sniadanie. Jak zwykle doskonale - z rabarbarem i truskawkami tym razem. Kruszonke zrobilam na oleju kokosowym i rowniez dodalam wiorkow kokosowych. Do ciasta zamiast zwyklego oleju rowniez kokosowy. Bardzo puszyste i delikatne.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

MarthaB

Well-known member
Kwi 9, 2009
2,841
64
48
Ja dziś upiekłam z jabłkami. Faktycznie bardzo smaczne, moje zmiany: dałam póltorej szklanki zwykłej mąki i szklankę orkiszowej (zwykłej i razowej). Kojarzy mi się, że już je piekłam, ale nie umiem znaleźć czy o tym pisałam. W każdym razie to albo podobne ciasto mi kiedyś nie wyszło.
Teraz piekłam zdecydowanie dłużej niż w przepisie, na pewno ponad godzinę, być może piekłam w większej blaszce, ciasto było wyższe i dlatego tak wyszło (środek się nie chciał upiec, jabłka oczywiście niemrożone, ale dość sporo).
Super alternatywa dla mojego ulubionego jogurtowego (które mi się nieco znudziło).
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Jak zwykle pyszne. Truskawki + rabarbar + jabłka i kruszonka
lecker.gif
 

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
MarthaB @ 30 May 2015 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1577072Ja dziś upiekłam z jabłkami. Faktycznie bardzo smaczne, moje zmiany: dałam póltorej szklanki zwykłej mąki i szklankę orkiszowej (zwykłej i razowej). Kojarzy mi się, że już je piekłam, ale nie umiem znaleźć czy o tym pisałam. W każdym razie to albo podobne ciasto mi kiedyś nie wyszło.
Teraz piekłam zdecydowanie dłużej niż w przepisie, na pewno ponad godzinę, być może piekłam w większej blaszce, ciasto było wyższe i dlatego tak wyszło (środek się nie chciał upiec, jabłka oczywiście niemrożone, ale dość sporo).
Super alternatywa dla mojego ulubionego jogurtowego (które mi się nieco znudziło).
Martha podziel się przepisem na Twoje ulubione jogurtowe
mniam.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Ponownie upieklam w ostatni weekend. I to dwa placki, jako, ze mam dom pelen ludzi - jeden z rabarbarem i kruszonka (imbirowo-pomaranczowa), drugi dodatkowo z truskawkami. Nieustajaco bardzo smakowite ciasto.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,385
3,672
113
I ja też znów je piekłam. Tym razem z mąki orkiszowej wymieszanej z amarantusową i kokosową, z rabarbarem i truskawkami.
 

MarthaB

Well-known member
Kwi 9, 2009
2,841
64
48
Ja też piekłam, tym razem z truskawkami, mąkę też daję mieszaną - około polowa to mąka orkiszowa.

Neteczko nie zauważyłam wcześniej, ja jogurtowe piekę z tego przepisu. Tylko daję połowę podanej ilości cukru i połowę oleju. Zazwyczaj piekę z owocami mrożonymi, wtedy piekę około 50 minut.
Ale póki co to maślankowe mi bardziej smakuje.
 

bo66

Member
Kwi 4, 2008
370
0
0
Dzis upiekłam to ciasto z truskawkami nie mogłam się oprzeć i jeszcze cieple spróbowałam,bardzo dobre.Znakomicie udaje ciasto drożdżowe. Na pewno będę powracała do tego przepisu.