Placek na maślance

renia2001

Member
Maj 10, 2012
966
0
0
Nie wiem czy to prawdziwy kefir, ale robię go z wątku o grzybku tybetańskim a zaczątek dostałam. Szkoda było zmarnować i jak go nie wypiję to nadprodukcję wykorzystuję właśnie do tego ciasta.
 

Kręciołek

Member
Mar 3, 2010
625
0
0
I ja je robiłam - z rabarbarem i kruszonką.
Jest pyszne.
Ale...nie wiem czemu wszystko wpadło mi do środka
icon_wink.gif


cias.JPG
 

Załączniki

  • cias.JPG
    cias.JPG
    175 KB · Wyświetleń: 7

Kręciołek

Member
Mar 3, 2010
625
0
0
Też mi to przychodzi do głowy, tylko że dokładne proporcje były z przepisu. Pewnie to od maślanki zależy...Moja zbyt gęsta nie była, faktycznie, z tym, że nie do końca wiedziałam jakiej gęstości ma być ciasto. Na drugi raz kupię inną.

Ale i tak było pyszne
icon_smile.gif
Znajomi się zachwycali.
 

Kasiaczek

Member
Cze 6, 2009
6
0
0
a ja dzis piekłam to ciasto z rabarbarem i truskawkami i wygląda identycznie jak na zdjęciu powyżej no i wszystkie owoce wylądowały na dnie ciasta. Ja to jestem antytalencie kulinarne, chyba nigdy nie znajde szybkiego ciasta z którym nie będę miała problemów
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Nigdy w tym cieście owoce nie opadły mi na dno. Ciasto powinno mieć konsystencję gęstą, nie lejącą się, nie rozpływającą samoczynnie w blasze - powierzchnia musi wymagać wygładzenia, wyrównania. Wtedy nie ma szans by coś wpadło na dno. Ilość mąki (w różnych przepisach) zawsze trzeba sobie indywidualnie dobierać, czasem dodać (przeważnie), czasem nie dawać całej porcji jaką przewiduje przepis. To wynika z rodzaju i wilgotności mąki.

Wczoraj piekłam ciasto z górą moreli i płatkami migdałowymi - pyszne jak zwykle
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

renia2001

Member
Maj 10, 2012
966
0
0
O, to, to! To co pisze Cinka to święta prawda, bo kiedyś porzuciłam to ciasto z powodu zakalca i po ponownej próbie sukces! W dodatku za każdym razem.
icon_smile.gif
 

Kasiaczek

Member
Cze 6, 2009
6
0
0
dziękuję za odpowiedzi, chyba spróbuje raz jeszcze, ale tak sobie myślę że może przyczyną było to że ciasto włożyłam do zimnego piekarnika?
nie mam zbyt duzego doświadczenia więc nie denerwujcie się proszę na mnie
ciasto miało taką konsystencję jak pisze Cinka
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Kasiaczek @ 30 May 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1526042dziękuję za odpowiedzi, chyba spróbuje raz jeszcze, ale tak sobie myślę że może przyczyną było to że ciasto włożyłam do zimnego piekarnika?
nie mam zbyt duzego doświadczenia więc nie denerwujcie się proszę na mnie
ciasto miało taką konsystencję jak pisze Cinka
Nie wiem czy to mogłoby być powodem - ale to możliwe, skoro piszesz że ciasto miałaś gęste, nie ulega jednak wątpliwości że popełniłaś błąd - ciasta zawsze wkładamy do nagrzanego piekarnika.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
QUOTE (Cinka @ 30 May 2014, 16:58 ) index.php?act=findpost&pid=1526046ciasta zawsze wkładamy do nagrzanego piekarnika.
Ale kto?
My nie. Ja nie. Najczesciej wkladam jak mi sie przypomni albo jak wyjdzie.
Musze zrobic to maslankowe. Nie wiem tylko czy zostawic mleko migdalowe zeby ukislo, czy zaryzykowac maslanke.
Jablek malzonek kupil nie do jedzenia, a rabarbar tez mi sie przyjal i moglabym troche zebrac.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

renia2001

Member
Maj 10, 2012
966
0
0
Pewnie, że nie musisz wkładać do nagrzanego piekarnika, ale większość ciast tego wymaga, a jeśli nie, to i tak lepiej nie ryzykować. Narobilam już tyle gniotów w młodości, że jestem pewna: do nagrzanego!
A dlaczego boisz się ryzykować z maślanką? Przecież to ciasto maślankowe?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ależ Ker, wcale nie musisz wkładać ciast do nagrzanego pieca
icon_lol.gif
no kto cię zmusi? nikt.
Ale jak chcesz mieć udane wypieki, uzyskać jak najlepszy efekt - to jednak zasada jest taka: nagrzewamy piekarnik i do gorącego wkładamy blachę z ciastem
daumen.gif
chyba że przepis mówiłby inaczej, ale nie przypominam sobie bym się z takim spotkała
icon_smile.gif
 

Kasiaczek

Member
Cze 6, 2009
6
0
0
spróbuję na weekend zrobić jezcze raz to ciasto tym razem dam truskawki i włoże do nagrzanego piekarnika, rozmawiałam z sąsiadką i tez miała przypadek ze jak dała ciasto ( inne niż to) jakieś ucierane z owocami do zimnego piekarnika to zrobił sie zakalec
 

renia2001

Member
Maj 10, 2012
966
0
0
W gorącym pewnie wszystko się szybko ścina i wiąże, a w zimnym owoce się najpierw gotują i puszczają zbyt dużo soku. Mam nadzieję, że Ci się uda!
 

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
Upiekłam zużywając resztki wszystkiego, co miałam - zrobiłam podwójną porcję częściowo pełnoziarnistą, łaciatą, bo miałam też trochę kakao, zamiast maślanki miałam 1,5 szkl jogurtu naturalnego i 1/2 szkl domowego ajerkoniaku
icon_smile.gif
na wierzch wrzuciłam maliny, borówki, truskawki i rozmrożoną kruszonkę. A, i później okazało się, że zapomniałam o tłuszczu, ale i tak jest dobre
icon_mrgreen.gif