Placek na maślance

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Mój mąż twierdzi, że zakalec w cieście jest najlepszy i ubolewa, że mi nie wychodzi, że mogłabym dla niego specjalnie zakalca zrobić - ale co mogę, że mi nie wychodzi??
icon_smile.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Tobatko, a mi ciasto wyszło pięknie, tylko jest takie ciemne... zrobiła sie rumiana skórka, i w środku ciasto powinno być takie jasne, a jest koloru rumianej skórki
icon_eek.gif
tak jakby jakieś piernikowo-marchewkowe... Wam też tak wychodzi? Bo w smaku jest super, wilgotne i na pewno nie pieczone za długo.
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Nie, Paulinko - nigdy w środku mi nie ściemniało, zawsze było jasne, wierzch się przyrumieniał jedynie tam, gdzie wystawał ponad owoce i kruszankę (ja zawsze sypię duuużo kruszanki
icon_smile.gif
)...

Nie wiem, od czego Ci ściemniał - wiem, że orzechy podbarwiają ciasto. Może coś innego, co dodałaś?
gruebel_2.gif
 

El_mag

Member
Kwi 11, 2007
7
0
0
Witam,
dzieki za przepisik Tobatko!.
anbetung.gif
Zrobiłam z mrożonymi truskawkami i jagodami a do tego kruszonka kokosowa. Całość pieknie sie zgrała i właśnie przyjmuje gratulacje od koleżanek i kolegów - przekazuje je Tobie.
Miłego dnia !
 

martula205

Member
Kwi 12, 2007
30
0
0
zrobiłam szybciutko (nawet nie bawiłam się w miksowanie tylko łyżką wymieszałam wszystko razem) dałam mieszane owoce (śliwki, borówki i truskawki) i na to kruszonka - ponoć "niebo w gębie"
icon_smile.gif


piszę "ponoć" bo słodkości nie jem (zabronione z uwagi na zdrowie od jaiegoś czasu) ale uwielbiam piec - takie moje małe hobby - myślę że zawsze w pieczeniu ciast wolałam etap przygotowywania niż jedzenia efektow - ale to chyba taki mój mały odchył ;)

buziaki i dzięki za super przepis
icon_smile.gif
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Martula, jestes niemożliwa
icon_smile.gif
Jak można piec nie sprobując nawet maluskiego kawałeczka? Nie dałabym rady tak, nawet, gdybym miała zabronione
icon_smile.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

agastaga

Member
Paź 9, 2006
208
0
0
Graz @ 14 May 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=504692Zrobiliśmy z chłopcami maslankowe mufinki - rzeczywiście bardzo fajne to ciasto! Dzieki! nasza wersja szarlotkowa, bo musiałam wykorzystać słój smazonych jabłek.
Ile muffinek wyszło z tej standardowej porcji? Muszę upiec ok. 80 babeczek na wycieczkę klasową. Rozważam muffinki maslankowe albo marchewkowe.
 

Asiulek

Member
Lis 7, 2006
602
0
0
Spodziewałam się gości, zapowiedzieli się godz wcześniej, więc wbiegłam do kuchni, wrzuciłam składniki do miski, pomyrdałam trzy razy, na blaszkę i siup do piekarnika
icon_mrgreen.gif

Jutro piekę drugi raz bo goście tak się częstowali że zostało tylko pół blaszki którą ... zabrali ze sobą
icon_eek.gif


REWELACJA!!!!!!!!!!!!!!!!!! SZYBKIE, PYSZNE I MNIAMUSIE CIACHO!!!!
lecker.gif


bardzo dziękuję za przepis

(ach ten ciccin, sesja się zbliża, a ja przez te Wasze słodkości to będę się kulała na egzaminy
icon_mrgreen.gif
)
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Może niekoniecznie kulała, skoro goście na drogę wynoszą Ci ciasto - cieszę się, że tak smakowało
icon_smile.gif



A przy okazji się z Kasią zastanawiałysmy, czy zsiadłe mleko się nada, zamiast maślanki.. Jak kto przetestuje, to niech da znać
icon_smile.gif
Może wymieszane z jogurtem, albo zwykłym mlekiem? A może po prostu samo?
 

Katee

Member
Lut 1, 2007
84
0
0
Zrobiłam z wiśniami. Smaczny, do złudzenia przypominający drożdżówkę. W miarę szybko sie go robi, kruszonka chwile czasu zajmuje. Oceniłabym go jako przeciętny, ale bardzo dziękuję za przepis.
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Dziewczyny, nada się do zabrania w podróż? Jako prowiant?