Pugliese

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Nie, bo ze spisu treści wynika, ze tylko 4 przepisy mnie z niej interesują. reszta sie albo powtarza, albo jest poza zakresem moich zainteresowań chlebowych
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
To teraz ja mam pytania :mrgreen:
Czy semolina drobna to ta:

p_farina_10g.jpg


bo taką jedynie posiadam
icon_smile.gif
IMHO ona jest drobna ale nigdy innej nie miałam więc porównania nie mam

To składanie w list-chodzi o składanie w kopertę czyli rogami do środka czy o składanie w książkę czyli bokami do środka i na pół?Tutaj są rysunki obydwu sposobów: http://www.technolog.friko.pl/technologia/....francuskie.htm
I jak zmierzyć szklanką ilość bigi bo ona chyba raczej gęsta jest jak ciasto drożdżowe(już sobie wyobrażam wydobywanie tego ze szklanki :mrgreen: )Czy też całą się zużywa-tak mi się wydaje że to akurat dwie szklanki wyjdą ale pewnie się mylę
icon_smile.gif

Czyli jutro ok.17 powinnam zacząć produkcję,zakładając że spać się kładę o 24? :mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Dziuniu, ja mam grubą i dorbną z Samiry warszawskiej i drobna jets wlasnie taka jak ta włoska. Zresztą ja uzylam dokładnie tej, co pokazujesz, tylko w nowych, błyszczących torebkach.

Nie mylisz się, zuzywa się całą - choć Reingart nie napisał tego explicite. No ale z ilości składników tak mi wynika.

te rysunki to są na ciasto francuskie!
W tym przepisie składa się tak jak opisalam, najpierw się formuje mniej wiecej prostokąt (ja robiłam prostokąt o formacie A4), potem boki prostokąta (te dłuższe) ciągnie się na boki, tak, żeby powiększyć prostokąt mniej wiecej dwukrotnie.
I potem składa się jak kartkę A4, ktorą chcemy wsadzić w list.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
No ja wiem że tam o ciasto francuskie chodzi
icon_smile.gif
Tylko o skladanie mi chodziło,czyli żaden z tych dwóch sposobów z tego linka Jak list to na pół i raz jeszcze na pół czy tak jak rachunki składają na trzy?(matko o czym ja piszę :dump: :mrgreen: )
 

Liska

Member
Lis 27, 2004
3,631
0
0
ja składałam tak:
robiłam sobie owal, kładłam tak, żeby dłuższe boki były w pionie, następnie łapałam najpierw za górną krawędź, skladałam ją do środka, później dolną krawędź składałam do środka. Po złożeniu miałam 1/3 wielkości początkowej wielkości (przed złożeniem) owalu.
Trudne do opisania :lol: Czyli chyba tak jak skladanie rachunków albo składanie listu do koperty typu "amerykanka" - takiej wąskiej. Przynajmniej ja tak to zrozumiałam
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Jesli jest najdrobniejsza, to ta. Z tym, ze powinna miec slowo "rimacinata" / podwojnie mielona /, wiec pewnosci nie mam. Ta gubsza ma postac krysztalkowa, nie milka.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Lisko, dobrze zrozumiałąś, zrobiłaś idealnie
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
no tak, chop od góry, siup od dołu, coś jak męską zapinaną koszulę
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Jeszcze jedno pytanie
icon_smile.gif

Czy biga może leżeć w lodówce dłużej niż przez noc?Tzn.czy mogę ją wyjąć ok.12-13 następnego dnia zakładając że wkładam do lodówki o 23-24 dnia poprzedniego?Czy też powinnam wyjąć i użyć ją po 7-8 godzinach czyli normalnie po nocy całej?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Tak, jasne! Wyjmij po prostu na godzinę przed robieniem ( chociaż ja bym się starała nie przekroczyć 24 godzin
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Aha to fajnie
icon_smile.gif
Bo chodzi mi o to żeby utrafić w pieczenie o 22(tańszy prąd u mnie od tej godziny)a poza tym czasem też muszę wyjść z domu a tu biga woła i nie wiadomo co z nią :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ;)
Kurcze,to pugliese to niezłe przedsięwzięcie logistyczne jest tak w ogóle,aż na kartce musiałam sobie wypisać co i jak i o której godzinie :dump: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
zgadza się, ale wszystkie chleby Reinharta są dość 'upierdliwe' :lol:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
oj Ty wiesz co
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Znowu muszę zapytać :mrgreen:
Czy od samego początku biga ma siedzieć w lodówce?Te pierwsze 4 godziny też? :denknach:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
hm, nie, no pierwsze 4 godziny poza lodówką... jejciu, napisałam, że w lodówce? :oops:
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Anienie
icon_smile.gif
Nie napisałaś konkretnie gdzie,a że potem tylko w lodówce to pomyśłałam sobie że może od początku ma tam siedzieć :mrgreen: Siedziała może minutę w lodówce :mrgreen: ,teraz stoi na szafce :mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
grzeczna biga! :lol: