Rogale maslane

Dolly

Member
Gru 20, 2005
185
0
0
ja znowu je robie jutro albo we wtorek
icon_smile.gif


dla rodziców z marmoladną a dla siebie i chłopaka z nutellą
icon_smile.gif

 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
a ja robie z nadzieniem cynamonowym ciacho rośnie narazie
icon_smile.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
zrobione! :banana: Bajaderko te rogaliki są przepyszne! takie puchate i delikatne...po prostu niebo w gębie! Dziękuję za przepis :bussi:
 

anik

Member
Paź 17, 2005
88
0
0
jaka konsystencje powinno miec to ciasto po wyrobieniu? :| musialam podsypywac maka co chwile bo mi sie kleilo do rak i stolnicy :/
najpierw mikserem probowalam, ale nie bardzo wiem ile trwa mikserem wyrobienie i jak powinno wyglada po
icon_smile.gif
wiec sobie darowalam po 5 minutach i zaczelam recznie.. wyrobilam kulke, ale no nie wiem... czy to sie ma kleic czy nie ma kleic.. czy co.... teraz rosnie ...
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
prawdopodobnie rośnie:) ja też wsypałam trochę więcej mąki niż jest w przepisie, ale wyszły b.smaczne. Ciasto po wyrobieniu jest gładkie i trzeba go zostawić w cieple żeby sobie podrosło.
 

anik

Member
Paź 17, 2005
88
0
0
rosnie :d moze nie podwoilo jeszcze objetosci ale w lazience lezy przytulone do kaloryfera dopiero 40 minut ;) dam mu jeszcze 20 i ide sie bawic z walkiem ;)
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Zrobiam w końcu. Z marmieladą i częśc bez. I te solo zdecydowanie bardziej mi smakują. Faszerowane są zbyt słodkie, a podzielenie ciasta na 24 kawałki spowodowało, ze wyszły zbyt duże jak na nadziewane. Za to puste są cudne- puszyste, zgrabniutkie, pyszne potraktowane masełkiem po przekrojeniu.
 

arielka

Member
Kwi 6, 2005
709
0
0
Powiem krótko: rozkosz :!:

Zachciało mi się pieczenia od poniedziałku i nie żałuję.
Połowę zrobiłam z samym masełkiem, a połowę dla córci z Nutellą. Obie wersje już zjedzone

I tak jak mówi lislawa, są przecudnie puszyste.
Proporcje ciasta idealne, nie dosypywałam mąki.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Jean cudne Ci wyszły!
icon_razz.gif
i to jeszcze z jagodami...mmmmm...zazdroszcze takiego sniadanka
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
tak, ja też w to wierze :mrgreen: z moimi zdolnościami to naprawdę innej opcji nie ma, większość przepisów na tym forum jest super
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
A ja cierpię na brak czasu i dlatego tylko przeglądam i podziwiam - może to i lepiej :mrgreen:
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
ja dzisiaj robie te rogale w formie jagodzianek i wiśnianek :mrgreen:
robiłam je już wczesniej jako rogale i były pyszne
caisto właśnie rośnie
icon_smile.gif