Rogale maslane

roggie

Member
Lut 14, 2006
1,142
0
0
Nadziewalam cynamonem z cukrem i orzechami, dzemem z czarnej porzeczki i kawaleczkami czekolady oraz czesc upieklam bez nadzienia.
Najlepsze byly te bez nadzienia smarowane dzemem w czasie jedzenia:) mniam! do kawy czy herbaty poezja:)
dziekuje za przepis

rogalinoih6.jpg
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Dziś upiekłam je po raz kolejny. Tym razem zrobiłam po raz pierwszy tylko z masełkiem w środku (zabieram je na jutrzejszy piknik nad wodą, a owoce "przyciągają" owady...) - są REWELACYJNE!!! Zuzio z wielkim samkiem wciągnął jednego - a Zuzę niełatwo namówić na jedzenie...
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Dodam tylko, że ciasto tym razem wałkowałam dość cienko i jak się wcina te rogaliczki, to one się tak cudownie rozwarstwiają - uwielbiam to
 

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
Zachęcona pięknymi zdjęciami i pozytywnymi komentarzami zrobiłam te rogaliki i rzeczywiście były przepyszne. Uwielbiam dobre pieczywko
Z części ciasta zrobiłam bułeczki z nadzieniem jabłkowymi. Zdecydowanie jednak bardziej smakowały mi rogaliki. W tym tygodniu zamierzam powtórzyć pieczenie.

Wkleiłabym zdjęcie, ale nie bardzo wiem jak to zrobić :oops:
 

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
Dzięki serdeczne za reakcję, kiedy klikam w link, który mi podałaś, otwiera mi się nowa strona i tam loguję się i wtedy wyświetla się komunukat: ,,Wybrany przez ciebie post lub temat nie istnieje" :cry:
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Dzięki serdeczne za reakcję, kiedy klikam w link, który mi podałaś, otwiera mi się nowa strona i tam loguję się i wtedy wyświetla się komunukat: ,,Wybrany przez ciebie post lub temat nie istnieje" :cry:
To może skopiuj ręcznie link do strony :roll:
A jak nie to w Misz masz'u jest temat o wklejaniu fotek (poradnik ;))
 

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
Przejrzę i spróbuję się trochę pobawić. Dziękuję za wskazówki, ale jestem tu nowa, więc nie bardzo wiem jak się poruszac po stronce. Myślę, że przyjmiecie do grona ,,ciasteczkowych żarłoczków" takiego laika jak ja :lol:
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
W razie wątpliwości pytaj - każdy tu służy pomocą :mrgreen:
 

izabelka

Member
Sie 6, 2006
3
0
0
Witam Was wszystkie bardzo serdecznie
icon_smile.gif


Ciasto drożdżowe to chyba jedyne, które mi nie wychodzi, ale zachęcona pozytywnymi postami- spróbuję
icon_smile.gif


Potem zdam relację
icon_smile.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
A gdzie rogalikiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :mrgreen:
 

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
A to są wspomniane rogale

rogalexx4.jpg


rogale1vq4.jpg


Te zdjęcia wychodzą mi taaaaaaaaaakie wielgachne, pomimo tego, że zmniejszyłam im rozdzielczość.



Proszę, proszę to są właśnie rogaliki maślane, może nie tak piękne jak bajaderki, ale za to pyszniutkie :lol:
 

Nutka

Member
Wrz 25, 2005
815
0
0
I ja zrobiłam je na niedzielę
icon_biggrin.gif
Przepyszne. Bajaderko jesteś wielka
icon_biggrin.gif
 

Załączniki

  • IMG_7676_rogale_ma_l..jpg
    IMG_7676_rogale_ma_l..jpg
    23.7 KB · Wyświetleń: 1

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0


Bajaderko... dziekujemy...sa wysmienite!
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Ale kuszace zdjecia dziewczyny
icon_smile.gif
Pieeekne!

tatter, you're welcome
icon_smile.gif
 

Kleopatra

Member
Maj 16, 2006
208
0
0
Zrobiłam je dziś w kilku wariacjach smakowych:
-z nutellą i polewą czekoladową posypane orzeszkami
-z powidłami śliwkowymi i lukrem
-z serem
Cóż mogę powiedzieć... Przyłączam się do wszystkich pozytywnych opinii
icon_smile.gif
Pięknie dziękuję za przepis, do którego z pewnością wrócę nie raz i nie dwa...
cvety.gif
cvety.gif
cvety.gif