Schab z serem i cebulką*

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Przepyszne. Zrobiłam z dodatkiem pieczarek - lekko podsmażonych. Piekłam ok. 40 min, ale następnym razem chyba trochę dłużej potrzymam (nie mam termoobiegu) bo lubię jak schab się rozpada wręcz w ustach. Połączenie sera żółtego, cebulki i majonezu na schabie (taka pierzynka, która powoduje że suchy schab nie jest suchy) jest genialne.
Piekłam w otwartej blaszce, więc co do twardości i gumowatości o której w poście powyżej - to w pierwszej kolejności spróbowałabym piec nieco dłużej.
 

gagunia

Member
Lip 10, 2007
108
0
0
A ja zrobiłam po raz kolejny ale tym razem kurze było z majonezem wymieszanym z porem pokrojonym w talarki.Nie dałam sera ale danie wspaniale pachniało i cudnie się zapiekło.
 

agu

Member
Lip 3, 2008
1,024
0
36
Schab według tego przepisu wychodzi miękki i soczysty. Jedynym urozmaiceniem było to, że polałam jeszcze trochę ketchupem przed zapieczeniem. Pyszne.
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
A mi to nie wyszlo za specjalne.

Wprawdzie w smaku dobre i co najwazniejsze mezowi smakowalo (a lubie mu dogadzac kulinarnie) tylko ze zlatywalo mi wszystko z tego schabu, a jak poukladalam gesciej to po upieczeniu nie wiedzialam gdzie konczy sie jeden a zaczyna drugi schabik wiec wszystko mi sie rozlazlo.

W dodatku bylo duzo jakiegos plynu az rozmoczyl mi sie papier. Ale smak jest OK
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
ajaj @ 25 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=839043A mi to nie wyszlo za specjalne.

Wprawdzie w smaku dobre i co najwazniejsze mezowi smakowalo (a lubie mu dogadzac kulinarnie) tylko ze zlatywalo mi wszystko z tego schabu, a jak poukladalam gesciej to po upieczeniu nie wiedzialam gdzie konczy sie jeden a zaczyna drugi schabik wiec wszystko mi sie rozlazlo.

W dodatku bylo duzo jakiegos plynu az rozmoczyl mi sie papier. Ale smak jest OK
Bo nie trza dawać papjera wtedy sosem można polać ziemniaczki
lecker.gif

Pierwszy raz robiłam na papierze i miałam problem z oderwaniem od niego mięsa i żal mi było sosu który się zmarnował wsiąkając w papierek i od tej pory robię na wysmarowanej delikatnie olejem blaszce
lecker.gif
 

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
ooo a ja mam kilo schabu w lodówce

Tyle pochlebnych opinii , że aż grzech nie wypróbować.

Wyciągnę przy okazji może jeszcze kogoś zainspiruje
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
przyomnialo mi sie o tym przepisie i zrobilam wczoraj na obiad .. zrobilam tak duzo ze na kolacje jednismy jako obklad na bulke. Moim zdaniem bylo jeszcze smaczniejsz niz na cieplo.
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,398
853
113
Dzięki za doskonały przepis. Zrobił furorę w niedzielę wraz z chutneyem z mango do towarzystwa. U mnie w pracy już się robi moda na ten schabik.
anbetung.gif
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
akurat zobaczylam przepis i natchnelo mnie ... ten schab dzis na obiad
icon_smile.gif
a brakowalo mi pomyslu ... dzieki janie za podpowiedz
icon_smile.gif
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
CYTATA mi to nie wyszlo za specjalne.

Wprawdzie w smaku dobre i co najwazniejsze mezowi smakowalo (a lubie mu dogadzac kulinarnie) tylko ze zlatywalo mi wszystko z tego schabu, a jak poukladalam gesciej to po upieczeniu nie wiedzialam gdzie konczy sie jeden a zaczyna drugi schabik wiec wszystko mi sie rozlazlo.

W dodatku bylo duzo jakiegos plynu az rozmoczyl mi sie papier. Ale smak jest OK
Minely ponad trzy lata od mojego ostatniego wpisu w tym temacie. dzisiaj jednak musze powiedziec, ze o biad udal sie w stu procentach. Bylo pyszne z ziemniakami i malutkimi, marynowanymi buraczkami. Teraz zaluje, ze tak dlugo czekalam na kolejna probe.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

cojajestem

Member
Lis 28, 2013
2
0
0
Podbijam temat, bo dziś zrobiłam ten schab, skuszona prostotą przepisu i niestety na wierzchu się przypalił, a w środku był twardy
icon_sad.gif
to moje zupełne początki w kuchni i o ile zupy i ryby nawet nieźle wychodzą, to wieprzowina nigdy mi jeszcze nie wyszła nawet poprawnie. Trzymałam się dokładnie przepisu
gruebel_2.gif