Sernik cytrynowy

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,369
1,466
113
Hej, mam pytanie z jakiego sera robic te Twoje pyszne serniki? z PHILADELPHII, mascarpone, zwyklego twarogu czy moze takiego melonego w kubku, wioem ze ona maja juz jakies chyba dodatki, z czego Ty robisz??
Poczytaj wątki. :mrgreen: Joanna w każdym napisała, jakiego użyła, jeśli nie miała tego, który jest w oryginalnym przepisie.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,422
3,738
113
Cream cheese to biały, tłusty ser śmietankowy. Naprawdę nie brakuje takich na naszym rynku - wystarczy sprawdzać zawartość tłuszczu na opakowaniach twarogu dostępnego w Twojej okolicy. Ja najczęściej korzystam z serów o zawartości 24% tłuszczu. Z jakich, dokładnie opisałam w każdym temacie sernikowym:
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=14810
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=14741
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=14774
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=14230
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Absolutnie fantastyczny. Połączenie delikatnej masy serowej - z jednej strony ze spodem z ciasteczek a z drugiej z kwaskowata polewą jest jednym z nalepszych połączeń jakie w życiu jadłam. Wiedziona doświadczeniem w pieczeniu serników i problemami jakie sprawiaja mi rzadkie masy sernikowe zakupiłam ser w kawałku - w klinie, ale śmietankowy (nie wszędzie mozna go kupić). Ma 55 % tłuszczu w suchej masie (miałam nadzieję że bedzie to te 24% normalnie - nie wiem jak to się przelicza). Zmieliłam na "grubych" oczkach. Do spodu nie dodałam cukru, do polewy dodałam tylko 2 jajka i prawie ja zagotowałam - zgęstniała pięknie, żadnych grudek. Na razie sernik chłodzi sie w lodówce (uszczknęłam kawałek :oops: ). Wydaje mi się, że po dalszym chłodzeniu będzie jeszcze lepszy.
Dziękuję baaaardzo za przepis.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,422
3,738
113
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
Zrobilam, zrobilam :dance: , jest przepyszny- ja uwielbiam taki slodko- kwaskawy smak- ta polewa wspaniale komponuje sie ze smakiem calego serniczka- no co moge wiecej powiedziec- Joanno- dziekuje za cudowne przepisy :blume:

Uzylam do niego oryginalnej Philadelphii i herbatnikow o smaku cytrynowym ( czyli moj sernik byl odjazdowo cytrynowy :lol: )

P.S...teraz to chyba zasadze sie na ten marmurkowy :mrgreen: ( kawowy musze zrobic, ale to dopiero jak gosci bede oczekiwac, bo maz - glowny zjadacz slodkosci- nie za bardzo lubi kawowy smak)
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,422
3,738
113
Joannas - bardzo bym chciała odpowiedzieć zgodnie z prawdą na Twoje pytanie, ale piekłam ten sernik tak dawno, a po nim - kilkanaście innych serników, że naprawdę nie pamiętam, jak to robiłam... Wydaje mi się, że piekłam go nie zmniejszając początkowej temperatury i nie zmieniając gazet, ale głowy za to nie dam...
Kilka serników tego typu piekłam kompletną metodą gazetową, kilka uproszczoną .... Wszystkie jednak się udały, więc trzymam kciuki, by udał się także Twój.
icon_smile.gif
wink.gif
 

linette

Member
Lip 11, 2006
581
0
16
Upiekłam ten serniczek nocą w piątek, w sobotę rano dorobiłam glazurę, a dzisiaj była degustacja. Ja nie mogłam spróbować bo jestem na diecie bezmlecznej - za sernik zabrał się mąż. Wziął kęs i milczy i tylko na mnie patrzy jakoś tak dziwnie, a ja nie wiem czy dlatego, że mu smakuje czy wręcz przeciwnie. Po drugim kęsie zostałam wycałowana :D i ile miłych słów usłyszałam
icon_smile.gif

A ja chociaż nie mogę spróbować to przynajmniej się nawąchałam - uwielbiam zapach cytryny
icon_smile.gif

Joanno bardzo dziękuję za przepis
anbetung.gif

Jutro postaram się wstawić zdjęcie.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,422
3,738
113
Joannas, linette - po raz kolejny cieszę się, że wklepałam tu tłumaczenia izbushkowych przepisów. Było warto!
icon_smile.gif
icon_smile.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
jakiś sernik zrobić musze bo już tak sie za nimi stęskniłam, że szok
icon_wink.gif
a jak wyjade na studia to nie będzie gdzie piec
baa.gif
musze sie wyszaleć :fiesgrins:
icon_mrgreen.gif
jakiś sernik zrobie w tym tygodniu na pewno
icon_smile.gif