Śliwki w czekoladzie

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,424
3,744
113
Umo, wygląda na to, że mamy po prostu podobny gust.
icon_wink.gif


U mnie też dziś pierwsza partia powędrowała do słoików.
icon_smile.gif
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,959
1,546
113
Śliwek jeszcze nie robiłam, na moim drzewie wyjątkowo mało i jeszcze nie w pełni dojrzałe. W przyszłym tygodniu zakupię
i wezmę się do roboty. Muszę koniecznie zrobić, bo z 10 kg, które w ubiegłym roku przerobiłam został mi tylko jeden słoiczek (zachomikowany).
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ach, ja nie napisalam.
Czekacie na wegierki, ale rownie dobre sa te powidla (mimo wszystko to chyba ciagle powidla) z duzych czerwonych sliwek. U mnie sa one dostepne przez caly rok.

F_redplum.gif
 

natasha90

Member
Lut 18, 2008
1
0
0
Zrobiłam pierwszą porcję tych pysznych powideł!=D właśnie przełożyłam nimi piernik i już szykuje się do dalszych eksperymentów z dodatkiem tego cuda!;-)
mniam.gif
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,959
1,546
113
Rób i się nie czaj, tylko, żeby śliwki były dojrzałe. Rozglądałam się dzisiaj po warzywniakach, ale nie było, i nie wiem czy nie dowieżli czy koniec śliwek
gruebel_2.gif
.
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
mam pytanko : nie mam maszynki do mielenia, moge je pokroic w droblna kostke ?? jak myslicze?? czy to juz nie bedzie to??
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Gotowe.
Maksymalnie ułatwiłam sobie pracę, tj śliwek nie mieliłam, tylko zmiksowałam dobrze gotowe powidła przed dorzuceniem dodatków, a czekolady nie tarłam, tylko połamałam na standardowe kostki i tak wrzuciłam. Dałam też znacznie, znacznie mniej cukru - do smaku. Mimo tych zmian wyszły bardzo smakowite powidła, dziękuję Ci Joanno za udany przepis, który zapewne będę powtarzać
icon_smile.gif


moni20 @ 12 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=749795mam pytanko : nie mam maszynki do mielenia, moge je pokroic w droblna kostke ?? jak myslicze?? czy to juz nie bedzie to??
Jak wyżej. Powidła są, a maszynka nietknięta
icon_wink.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,424
3,744
113
Lud_ @ 12 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=749831Dałam też znacznie, znacznie mniej cukru - do smaku.
Znaczne zmniejszenie ilości cukru jest niezwykle kuszące, ale należy pamiętać, że cukier w przypadku przetworów jest naturalnym konserwantem. Niskosłodzone domowe dżemy czy powidła mają tendencję do szybkiej fermentacji, więc wymagają pasteryzacji, przechowywania w chłodnym miejscu i spożycia w pierwszej kolejności.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,424
3,744
113
Siedmiokropka @ 12 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=749661O jakim cukrze waniliowym jest mowa w przepisie? Zawsze kupuję duże paczki. Tu jest mowa o małych? 16 g?
Cukier z wanilią dodajemy do smaku. Ja nie kupuję gotowego cukru, tylko robię go sama, bo sklepowy zwykle jest aromatyzowany waniliną, a nie wanilią.
Ostatnio zamiast niego daję po prostu wanilię w lasce.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Joanna @ 14 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=750336Znaczne zmniejszenie ilości cukru jest niezwykle kuszące, ale należy pamiętać, że cukier w przypadku przetworów jest naturalnym konserwantem. Niskosłodzone domowe dżemy czy powidła mają tendencję do szybkiej fermentacji, więc wymagają pasteryzacji, przechowywania w chłodnym miejscu i spożycia w pierwszej kolejności.
Wiem, pasteryzowałam. A mniej cukru dałam nie tyle ze względu na kalorie, co upodobania smakowe - po prostu przestałam sypać, gdy uznałam, że jest odpowiednio słodkie. Nie wiem nawet, ile dokładnie go było.