Szewczucha zabielana

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Będzie dziś na obiad, ze świeżymi grzybami zamiast suszonych. Nawet udało mi się kupić wędzoną słoninę.
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,389
841
113
Tak sobie czytam Joasiu, że blisko 10 lat temu Janeczka podała nam przepis na tę pyszną zupę, pisała, że jedli ją z mężem przez 2 dni 🥣 a przed rokiem ... pożegnała się z nami 😥
Teraz też wspominam i myślę o nas, na Cinie, gdzie byliśmy w 2005 i czego smakowaliśmy, także dzięki Jance ... pokrywka podskakuje, pachnie szewczuchą ... smuteczki, jak te pokojowe pieski - tłoczą się wokół, gryzą po kostkach, ech :cook: lepiej ruszę się do kuchni, wyraźnie czegoś tej szewczusze brakuje :cry2:
 
Ostatnia edycja:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
Tak sobie myślę o nas, na Cinie, gdzie byliśmy w 2005 i czego smakowaliśmy, także dzięki Jance ... pokrywka podskakuje, pachnie szewczuchą ... smuteczki, jak te pokojowe pieski - tłoczą się wokół, gryzą po kostkach, ech :cook: lepiej ruszę się do kuchni, wyraźnie czegoś tej szewczusze brakuje :cry2:
Myślę sobie, że przepis na dobre danie, smaczną potrawę, jest bardziej niezawodnym sposobem na utrwalenie się w ludzkiej pamięci niż dokonanie jakichś spektakularnych czynów. :) Wielkich strategów nie wspominam co dzień, a ile razy gotuję szewczuchę, która stała się dzięki Jance jedną z ulubionych moich zup, tyle razy o niej myslę. :)
 
Ostatnia edycja: