Tarta z waniliowym kremem

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Tarty sa niskimi ciastami na kruchych spodach. Wiec wysokie scianki form jakos nie bardzo pasuja.
Rzeczywiscie robilam male tarty, ale one byly rowniez pieczone w niskich foremkach. Owszem, podobnych do babeczkowych, ale o wiekszej srednicy i brzegu zaledwie ok 1-2 cm wysokosci.

Moze masz jakies inne naczynie, niskie do zapiekania. Pewnie predzej sie nada, niz tortownica, czy typowa babeczkowa foremka.
 

gaga87

Member
Sie 17, 2007
10
0
0
JotHa @ 9 Dec 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=635389Tarty sa niskimi ciastami na kruchych spodach. Wiec wysokie scianki form jakos nie bardzo pasuja.
Rzeczywiscie robilam male tarty, ale one byly rowniez pieczone w niskich foremkach. Owszem, podobnych do babeczkowych, ale o wiekszej srednicy i brzegu zaledwie ok 1-2 cm wysokosci.

Moze masz jakies inne naczynie, niskie do zapiekania. Pewnie predzej sie nada, niz tortownica, czy typowa babeczkowa foremka.
Aa takie buty
icon_smile.gif

Zrobilam w koncu w takiej okraglej formie (ale nie tortownicy) o srednicy 28 cm. Jej wysokosc to 5cm, ale nie oblepialam ciastem do samej gory, tylko mniej wiecej do polowy bo z tego co czytalam to wlasnie okolo tyle wysokosmi ma forma do tarty. No i wyszlo... tylko jeszcze nie wiem jak w srodku i aktualnie stygnie ;)
Gora mi mniej bezowata wyszla i nizsza niz Wam, ale do pianki celowo dodalam masy kokosowej z puszki i to dlatego. Juz sie doczekac nie moge az sprobuje...
mniam.gif
 

an666

Member
Lis 22, 2007
28
0
0
Tarta jest wysmienita, robilam dwa razy i za kazdym razem ta beza bialkowa mi opada , nie wiem dlaczego ale i tak efekt koncowy....smakowy jest rewelacja. Polecam goraco:)) Znika w dniu kiedy jest zrobiona:))cin_cin.jpg
 

Załączniki

  • cin_cin.jpg
    cin_cin.jpg
    356.5 KB · Wyświetleń: 3

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Zrobilam te tarte na babski wieczor.
Dokladnie, jak w przepisie. Przyznaje, ze przylozylam sie porzadnie do ubicia piany (jak to w bezach byc powinno) i robilam dokladnie tak (z waga i zegarkiem w reku, jak podalam w przepisie).
A to, co wyszlo. Nawet beza sie szybko zrobila (tzn zasuszyla, szybko urosla, pozniej nieco opadla, co juz widac na zdjeciach).

tarta_wanil1.jpg


tarta_wanil1a.jpg


Naprawde zastanawiam sie, czemu krem wychodzi Wam rzadki, skoro nalezy go podgrzewac do czasu 'az zgastnieje'
icon_wink.gif
A co do piany na beze, to naprawde nalezy dokladnie, mocno ubic i dopiero polaczyc z cukrem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bahus

Member
Wrz 16, 2004
886
0
0
[quote name='JotHa' date='11 Mar 2008, 01:20 ' post='673317']
Zrobilam te tarte na babski wieczor.
Dokladnie, jak w przepisie. Przyznaje, ze przylozylam sie porzadnie do ubicia piany (jak to w bezach byc powinno) i robilam dokladnie tak (z waga i zegarkiem w reku, jak podalam w przepisie).
A to, co wyszlo. Nawet beza sie szybko zrobila (tzn zasuszyla, szybko urosla, pozniej nieco opadla, co juz widac na zdjeciach).

Jotha, podaj mi swój adres....no i oczywiście zaproś...na taki smakołyk ...pofatyguję się z Poznania ;)
Bahus
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Bahusie, to byl babski wieczor.

Raz, ze byl... czyli juz 'po' wieczorze.
Dwa, ze byl, czyli juz 'po' tarcie.
Trzy... Ty tez baba ?
icon_wink.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,441
3,754
113
Smak jest sprawą indywidualną i trudno o nim dyskutować. Skoro nie przekonały Cię rekomendacje autorki przepisu i tych, którzy z niego korzystali, to może faktycznie nie ryzykuj.....
gruebel_2.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,441
3,754
113
Inaczej?
Zapytałeś, czy warto robić ciasto, o którym tylko na jednej stronie można przeczytać takie opinie:

Anusiaczek @ 25 Oct 2004 napisał:
index.php?act=findpost&pid=13191Ślicznie się tarta udała, smakowała bardzo
kasha @ 30 Oct 2004 napisał:
index.php?act=findpost&pid=16218wspaniałe, delikatne i rozpływające się w ustach ciasto
kamila @ 31 Oct 2004 napisał:
index.php?act=findpost&pid=16337Ja zrobiłam już drugi raz- pycha.
Wszystkim bardzo smakowała.
kajorek @ 14 Jan 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=52427znaczy że bardzo dobra jest
Siostra_Ducket @ 17 Jan 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=54652tarta jest pyszna!
Winietka @ 30 Jan 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=64688tarta jest pyszna
Ruzia @ 5 Feb 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=68414jest pyszne
icon_smile.gif
Ja bym już wiedziała, czy to dobry wybór....
No chyba, że zupełnie nie gustowałabym w tego typu wypiekach.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Jacques

Member
Mar 2, 2008
6
0
0
Przepis jest naprawdę idealny. Wszystko wyszło takie, jakie powinno. Pozostaje jedynie kwestia smaku i dlatego powiem tak: Ciasto było średnie. Smakowało mi(zjadłem prawie połowę), ale nie powaliło na kolana. Z pewnością zadowolić większość z Was. Teraz czekam do świąt i znowu coś upiekę. Wiem, że na pewno będzie to piernik i może jakiś przekładaniec(uwielbiam ciasta z kremem). Oj, rozpisałem się
lecker.gif
Pozdrawiam serdecznie
anbetung.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Ostatnią edycję dokonał moderator:

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Nie ma sprawy. Lubie proste, niewyszukane jedzenie.
rofl.gif
Maz najwyrazniej ma gust jak najbardziej plebejski, stwierdzil, ze lepszej do tej pory nie jadl.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: