Tarta z waniliowym kremem

tajga

Member
Gru 12, 2006
18
0
0
Baaardzo smaczna tarta
icon_smile.gif
Pieklam juz po raz trzeci i tym razem na podpieczony spód rozsmarowałam dżem pożeczkowy,na to krem itd... Było pycha
mniam.gif

Dziękuję za przepis
cvety.gif
 

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0

kasiacio

Member
Sie 7, 2007
7
0
0
jestem tu nowa a juz sie w tych Waszych pysznościach zakochałam!!!i moja rodzinka też...dziś zrobilam te tarta.była(podkreślam był gdyż z piekarnika wyjelam ja o godzinie 17) pyyyyycha
icon_biggrin.gif
a ja jestem z siebie dumna:)
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
kasiacio @ 29 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=571463jestem tu nowa a juz sie w tych Waszych pysznościach zakochałam!!!i moja rodzinka też...dziś zrobilam te tarta.była(podkreślam był gdyż z piekarnika wyjelam ja o godzinie 17) pyyyyycha
icon_biggrin.gif
a ja jestem z siebie dumna:)
Witaj Kasiu. Zajrzyj do MiszMasza, tam jest specjalny watek powitalny dla nowych forumowiczow
icon_wink.gif

Ciesze sie, ze tarta smakowala.
lecker.gif
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
witam serdecznie ! dziewczyny ciasto i masa upiekły sie wspaniale , ale nie wiem dla czego dekoracja z masy białkowej ( niestety wyglądają jak placek lekko ciagnący !!!! zmniejszyłam temp , wyłaczyłam termoobieg - co robie zle !! ja rowniez chce delektowac sie tą roskoszna kraina gor i pagorkow !!!! pozdrawiam serdecznie !!!!
dontknow.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
ewelinka111 @ 17 Oct 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=604107witam serdecznie ! dziewczyny ciasto i masa upiekły sie wspaniale , ale nie wiem dla czego dekoracja z masy białkowej ( niestety wyglądają jak placek lekko ciagnący !!!! zmniejszyłam temp , wyłaczyłam termoobieg - co robie zle !! ja rowniez chce delektowac sie tą roskoszna kraina gor i pagorkow !!!! pozdrawiam serdecznie !!!!
dontknow.gif
Witaj Ewelinko.
Ciesze sie, ze ogolnie wyszlo dobrze i smakowaly (?
icon_wink.gif
). Co do bialka, to podejrzewam, ze jednak to kwestia ubijania.
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
witam. dziekuje za odpowiedz ! zastanawiam sie jak prawidłowo ubic piane
icon_question.gif
gruebel_2.gif
i czy mozna piec w termo obiegu!!!!
icon_question.gif
icon_rolleyes.gif
dziekuje za odpowiedz .zycze miłego wieczoru !
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Tak, w termoobiegu jaknajbardziej. Wowczas troche krocej i na nizszej temperaturze.
Dokladniej pewnie powiedza Ci gdy zadasz pytanie np. w 'Podaj dalej'
icon_wink.gif
Zapraszam na tamto podforum.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Chyba sie komus wątki pomyliły
icon_mrgreen.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,441
3,756
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Upieklam wczoraj - troche na oko, ale naprawde bardzo podobnie, moze tylko mniej wyszlo tej piany. Maz stwierdzil, ze dotychczas nie jadl lepszej tarty,a Mateuszowi niezmiernie smakowala ze wzgledu na budyniowy krem. Za to mala zjadala sam kruchy spod
icon_mrgreen.gif
.
Robilam na smalcu zamiast masla, spod wyszedl bardzo kruchy.
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
witam . ja również upiekłam - po raz kolejny i po raz kolejny białka mi oklapły . może za wczesnie wyjełam z piekarnika ? ciasto zostawić w piekarniku do całkowitego ostygnięcia
eek2.gif
a oto moja tarta > dziekuję za super przepis
anbetung.gif

DSC01628.JPG
 

Załączniki

  • DSC01628.JPG
    DSC01628.JPG
    1.9 MB · Wyświetleń: 2

annia28

Member
Lip 11, 2005
308
0
0
Witam,

Juz kiedyś upiekłam to ciacho - ale zapomniałam napisać - było wyśmienite - gościom bardzo smakowało i bardzo sobie chwalili :D:D:D:D

Pozdraiwam
Annia 28
 

gaga87

Member
Sie 17, 2007
10
0
0
Ależ apetycznie wyglada ta tarta
lecker.gif

Pomyslalam, ze ja zrobie, ale niestety chyba nie mam formy takiej odpowiedniej - mam taka okragla blaszke ale nie jest karbowana po bokach - czy taka by sie nadawala? No albo poprostu male foremki na babeczki, ktoras z Was tak robila widzialam...
icon_smile.gif

Prosze napiszcie czy moze byc taka bo wolalabym zrobic wieksza ;)