Tort truskawkowy

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
:D
tez go dzisiaj zrobilam
icon_smile.gif
z podwojnej porcji, bo potrzebowalam wieksza powierzchnie, znaczy blaszke...

jeszcze nie probowalam, bo to na jutrzejsze urodziny synka, ale musze powiedziec, ze jak to u mnie, bez niespodzianek sie nie obylo...najpierw okazalo sie, ze ...nie mam polskiej galaretki, naturalnie pomogl telefon (albo i ze sto telefonow) i zdobylam 2 wisniowe galaretki, niestety okazalo sie, ze skoro robie z podwojnej porcji potrzebuje nie dwoch ale czterech galaretek...po rewizji domu znalazlam jedna poziomkowa (przeterminowana) polska i jedna truskawkowa niemiecka...mialam szczescie!!!
smietana ubila mi sie jak nigdy pieknie, ale...galaretka oszalala...po wrzuceniu truskawek ... zawiesila sie...tzn zamarla natychmiast i dlatego przypuszczam, ze w torcie beda wyczuwalne nie tylko kawalki truskawek ale i kawalki galaretki..ale fajnie sie robilo! i nie boje sie, ze mi smietana poplynie...fajny przepis...dziekuje :D

a! i musze zrezygnowac z plotka, bo oczywiscie kupilam biszkopty ale na jedna porcje...jedna paczka nie oblozy mi duzej blachy...ale to nic...cos wykombinuje...;)





 

coffe

Member
Maj 19, 2009
12
0
0
Witam,
tort wygląda super !
lecker.gif

tak sobie pomyśłałam, że zrobię go na mamie na DM..
i mam takie pytanie, Siostra_Ducket czego używasz do wyciskania śmietany żeby powstały z niej takie ładne różyczki ?
icon_smile.gif
 

ewa1203

Member
Gru 13, 2008
181
0
0
przesmaczny tort dla kochanych mam :D

strasznie sie bałam tej masy, ale wyszła pyszna
icon_smile.gif
nie taka śliczna w konsystencji jak wasza ale w smaku miód
icon_smile.gif
do tego biszkopt który jest wilgotny i mmm...po prostu pierwszy raz od dawna jestem strasznie dumna ze swojego wypieku...dziękuje za przepis autorce :* * *

p.s. kto nie próbował niech robi jak najszybciej, ja żałuje ze wczesniej sie nie odważyłam:)
 

coffe

Member
Maj 19, 2009
12
0
0
I ja dziś zrobiłam, trochę biszkopty mi sie słabo trzymały boków, czy to może byc dlatego że już ich nie posmarowałam samą bitą śmietaną ? (masy truskawkowej było dużo i trochę wyciekała, więc tylko nią posmarowałam) ?
..dopiero poszedł do lodówki, także jeszcze nie wiem jaki w smaku
icon_biggrin.gif
ale póki co wygląda tak:
(kokardki nie miałam tym razem właściwej)

IMGP6909a.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

zunia

Member
Cze 11, 2008
115
0
0
Ja też zrobiłam tort z tą masą dla mamy i teściowej, ale w kształcie serca:
 

Załączniki

  • magda_548.jpg
    magda_548.jpg
    369 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

coffe

Member
Maj 19, 2009
12
0
0
śliczne te serca,

Siostra_Ducket dziękuje
icon_smile.gif

Już dziś mogę napisac, że tort super, lekki, masa nie za słodka, nie robię na codzień ciast i tortów, a tu dałam jakoś radę i jestem zadowolna z efektu, dzięki za przepis
icon_razz.gif


tu jeszcze w przekroju :
imgp6938a.jpg
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Tak patrze ba te Wasze zdjecia i jedno mi sie nasuwa, ze wiekszosc z Was bardzo rozsuwa te biszkopty. Czemu ? ktos pisal, ze nei chialy sie trzymac, to prawda ? Czy to jednostkowy klopot ? No i zdedydowanie lepiej wypada biszkoptowa dekoracja przy wyzszym torciku.
Tak pytam, bo tez skusilam sie na wczoraj, na Dzien Matki na ten truskawkowy pomysl. Jednak muszac przewiezc dzielo poza miasto, nie szalalam z cala ta zewnatrzna dekoracja, a upchalam wszystyko niestety w tortownice, bo torbik ostatecznie i tak z niej wystawal.
icon_wink.gif
 

ewa1203

Member
Gru 13, 2008
181
0
0
ja sie wypowiem, jako ze amatorka jestem a wyszła mi dekoracja z biszkoptów bez problemu... ja okładałam jedne kolo drugiego i sie trzymaly, tak jak napisała Siostra w lodowce one sie przyczepia
icon_smile.gif
lepiej wyglądają przy wyższym torcie, ale dla niższych to tez nie problem, ja sie wycwaniłam i obcinałam 1/3 ciastka, i od dołu dałam tę cześć uciętą...nie wyszedł tak efektywny jak pierwotny w przepisie ale tez cudny...taki słodki jak sie na niego patrzało
icon_smile.gif
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,895
220
63
Jotha, ale rozsuwają, bo może za mało ktoś ma biszkoptów? Ja dałam jeden obok drugiego, a na posmarowanych kremem bokach dobrze się trzymały, no i jeszcze wstążka je trzyma. U mnie problem się pojawił przy krojeniu, bo to jednak troszkę przeszkadza i wtedy się czasem odklejały. Ja miałam gotowy biszkopt i sporo go nasączyłam, więc był miękki, no i stał kilka godzin w kuchni po przywiezieniu, zanim był krojony. Ale tort był pyszny
icon_smile.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Dziekuje. Nastepnym razem wczesniej obmysle ewentualny sposob transportowania i beda biszkopty, bo niewatpliwie urocza to dekoracja. Tymczasem moj wygladal tak.

torcik_t.jpg
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Jotha, Twój tort wygląda rewelacyjnie