Vegeburger

Beata.

Member
Gru 2, 2005
190
0
0
Zrobiłam przed chwilą i bardzo mi smakowały, jednak tez się rozpadały ;)
Powtórzę z pewnością, popracuję tylko nad spojeniem :D
 

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
Będzie dziś
Do wielkiej bułki (naprawdę wielką udało mi się dostać) wleje sos czosnkowy , do srodka wrzucę mix sałat plus rukola , kiełki rzodkiewki , ogórka i pomidora. Smażąc kotleta położę plasterek sera. Całość poleję keczupem.

Mam nadzieję ,że otworzę tak szeroko buzię
rofl.gif




edit: jedna bułka , jeden burger i najedzona tak ,że ho ho. Ps. do kotletów użyłam plaską lyżeczkę przyprawy Bombay Masala i szczyptę pieprzu.

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,992
481
83
Pyyyyyszne! Nie dalam cynamonu, ale sypnelam wiecej curry, pieprzu i kolendry. I tanio wychodzi ;) Na pewno do powtorki!
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
iluana, malgoska-ogromnie sie ciesze
freu.gif

Shinju-bardzo mi milo,czekam na fotke
icon_biggrin.gif
 

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
Mała_Mi @ 24 Oct 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1200205Ewa, nie mam pojęcia, co Ci poradzić: u mnie się one nigdy nie rozpadały.
dontknow.gif

Może spróbuj dodać do masy białko. Nadal będzie wegetariański, choć już nie wegański.
Po kolejnym przygotowaniu zauważam, że konsystencja tych burgerów istotnie zależy od rodzaju ciecierzycy jaki zastosujemy. Puszka, puszce nie równa. Robiłam z dwóch rodzajów ciecierzycy. Burgery przygotowane z jednej były bardziej lepkie, musiałam je formować wilgotnymi dłońmi i bardzo delikatnie się z nimi obchodzić ponieważ mogły się rozpaść. Te z drugiej ciecierzycy (Lidlowa z tygodnia hiszpańskiego) są bardziej suche, masa jest zwarta i ładnie daje się formować nawet suchą dłonią i nic a nic się nie rozpada. Obie wersje pyszne, ale ta druga bardziej komfortowa w przygotowaniu
icon_smile.gif


I jeszcze zdjęcie ode mnie - takie sprzed chwili:

IMG_5754b.JPG
 

Załączniki

  • IMG_5754b.JPG
    IMG_5754b.JPG
    118 KB · Wyświetleń: 0

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Malgoska, to zawsze sprawia mi ogromna radosc,kiedy ktos jest zadowolony i potrawa smakuje
icon_smile.gif


Shinju,dziekuje za uwagi,sa bardzo cenne,poniewaz to wyjasnia problemy w pewnych przypadkach. I dziekuje za zdjecie. Jest mega-mega apetyczne,duzo ladniejsze niz moje
cvety.gif
i wiesz,mam identyczne talerzyki,jeszcze od dziecinstwa
icon_smile.gif
 

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,992
481
83
Ja uzywam Bonduelle. Daje 8 "wkleslych" lyzek maki. Dzis upieklam w piekarniku na papierze do pieczenia posmarowanym olejem. Potem siup do pity+surowka+sos majonez z ketchupem i mam taki wielki brzuch, ze oddychac nie moge
icon_smile.gif
 

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Dziwne że do tej pory nie skomentowałam - robię z powodzeniem od kilku miesięcy, zdrowy i bardzo sycący burger
lecker.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Bardzo się cieszę, margarett
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
odświeżam sobie bo jutro robię na obiad z keczupem , ziemniakami z wody i surówką z pora
Mam nadzieję ,że w wersji z ziemniakami bedzie równie dobre
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
wyciągam, bo wczoraj wieczorem zrobiłam a dzisiaj będą na obiad.
Jeszcze nie wiem czy w bułce, pewnie nie. Chyba ugotuję kaszę jaglaną i sałatkę z ogórków z sezamem.
Ale bardzo smaczne, nie spodziewałam się, że wyjdą tak dobre. Zapomniałam na śmierć o cynamonie i sodzie... ale i tak są pyszne ;)
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Bardzo się cieszę, smacznego!
icon_smile.gif
 

poserbaby

Member
Paź 21, 2011
11,435
0
0
O mamuniu, jakie to dobre! Musiałam się powstrzymywać, żeby na surowo z michy wszystkiego nie wyjeść
zahnlos.gif
Zrobiłam z domowym curry, więc było cudownie aromatyczne. Nawet Dziad, który podejrzliwie patrzy na wszystkie nowe "wynalazki" zjadał bez mrugnięcia okiem
zahnlos.gif
Dziad zjadł z bułką, a ja z sałatką pomidorową - gęba w niebie po prostu
zahnlos.gif


Mam tylko kilka pytań technicznych:

1. czy masa powinna być suach i krusząca się przed dodaniem mąki? Bo moja taka była. Nie wiem czy nie powinnam była jakiegoś płynu podlać
gruebel_2.gif

2. czy jeśli masa jest jak wyżej, to dodawanie mąki jest nieodzowne?
3. czy gotowe burgery powinny być bardzo miękkie?

Przepraszam za ten quiz, ale ciekawi mnie, czy zrobiłam dobrze, czy na przykład mogłyby być technicznie jeszcze lepsze (bo smakowo to już chyba niewykonalne)
zahnlos.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: