Vegeburger

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ogromnie się cieszę, Izoldo, że Ci smakują, i że znajdujesz dla nich tyle zastosowań
icon_biggrin.gif


Kangus - ja nigdy z suszonej ciecierzycy nie robiłam, tylko zawsze z puszki. Może właśnie dlatego Twoje wyszły bardziej suche. Grunt, że mimo wszystko były smaczne.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Ja pisałam o tym kilka postów wyżej, że z samodzielnie gotowanej ciecierzycy też można, ale masa jest bardziej sucha i konieczny jest dodatek wody, ja tak zrobiłam i wszystko było ok.
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Robiłam dwa razy i były pyszne.
icon_smile.gif

Dałam wszystkie przyprawy - cynamon też. Brak cynamonu spowoduje chyba, że to już trochę inny smak. Jeśli ktoś jadł marokańską sałatkę ziemniaczaną, albo szaszłyki marokańskie Kermidt, to smak jest podobny - bo zestaw przypraw jest podobny.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Evalill, bardzo się cieszę, że Ci zasmakowały
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Robię z powodzeniem odkąd odkryłam ten przepis. Jednak ostatnio wpadłam na fajną modyfikację
icon_smile.gif
. Dla podkręcenia smaku i dodania charakteru polecam dodać do ciecierzycy (przed zmiksowaniem) nieco musztardy (ja daję czubatą łyżeczkę) i soku z cytryny, a także koniecznie około łyżki ziaren sezamu (po zmiksowaniu, przed mąką). Tak przyrządzoną masę ostatnio opanierowałam (przekonuję się do panierki ;)) w bułce tartej i sezamie.
Pycha!
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
a ja mam z nimi problem
icon_sad.gif

zrobiłam. o ile surowe super - jak plastelina, nic się nie rozpadało, tak teraz na patelni jest tragedia. rozpadają się. jakoś, ledwo przekręciłam na drugą stronę, ale widzę, że w całości już nie uda mi się zdjąć z patelni. czyli ta partia do wywalenia i nie wiem co dalej. kilka pozostałych czeka...
co zrobić, co poprawić?
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
ewalukas @ 22 Oct 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1199616a ja mam z nimi problem
icon_sad.gif

zrobiłam. o ile surowe super - jak plastelina, nic się nie rozpadało, tak teraz na patelni jest tragedia. rozpadają się. jakoś, ledwo przekręciłam na drugą stronę, ale widzę, że w całości już nie uda mi się zdjąć z patelni. czyli ta partia do wywalenia i nie wiem co dalej. kilka pozostałych czeka...
co zrobić, co poprawić?
Łyżkę majonezu do masy - jajko powinno związać masę.
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
ale widzisz masa jest super, świetna, nic się nie rozwala, dopiero podczas smażenia.
ok. próbuję.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
Ja je formowałam wilgotnymi dłońmi, na patelni nieprzywieralnej, grillowej smażyłam. I jak mocno przyrumieniona była strona spodnia to delikatnie, szybko przekładałam na drugą stronę. Nic się nie rozpadało.
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Mnie też tak się w tłuszczu rozwalało. To trzeba raczej upiec, niż usmażyć.
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
no niestety - nie udały się. Przekładałam na drugą stronę jak zwykle kotelty, czyli jak były dobrze usmażone, ale rozpadały się straszliwie, chociaż jako tako się trzymały. Ale po przekręceniu na drugą stronę, nawet już te z majonezem rozpadały się na kawałki wielkości 1 cm
icon_sad.gif


Ale jak pisałam - formowało się świetnie! Jak plastelina, nawet nie musiałam rąk zwilżać, no nic. nie spodziewałam się, że takie fajne będą do formowania.
 

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
Ewa, moze je po prostu upieczesz w piekarniku? Ja czasem takie rzeczy pieke, bo niby mniej kaloryczne
icon_biggrin.gif


Albo dodaj surowe jajko do masy
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
może się kiedyś skuszę
icon_wink.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Shinju, ogromnie się cieszę!!
freu.gif


Ewa, nie mam pojęcia, co Ci poradzić: u mnie się one nigdy nie rozpadały.
dontknow.gif

Może spróbuj dodać do masy białko. Nadal będzie wegetariański, choć już nie wegański.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Wiesz mi nie chodziło o to, że wegetariański
icon_wink.gif
tylko chciałam spróbować ze względu na to, że tak zachwalany
icon_biggrin.gif

nie wiem dlaczego tak się rozwalało, nie mam pojęcia, bo się nie spodziewałam tego po tak fantastycznej masie.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
To Ci powiem, ze ja także nie jem go ze względu na to, że wegetariański, tylko na to, ze pyszny
icon_smile.gif

To może na zasadzie takiej, że białko jajka spaja kotlety mięsne, spoi i te. I przed smażeniem daj masie chwilkę odpocząć, z 5 minut niech poleżą, zanim pójdą na patelnię.
 

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
heheh, to wspaniale świadczy, super, że Wam smakuje
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: