Wiejska tarta ze śliwkami

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
A ja dzisiaj wykorzystalam resztę śliwek i właśnie się piecze
icon_biggrin.gif


Edit: I gotowa, choć nie tak piękna jak twoja Joanno.
icon_biggrin.gif

 

Załączniki

  • RSCN2351a.jpg
    RSCN2351a.jpg
    290.6 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,847
4,339
113
tarta_wiejska_ze__liwkami_i_jagodami_goji.jpg

Ciasto - mąka pełnoziarnista z Lubelli, mąka orkiszowa, masło, smalec.
Nadzienie - śliwki węgierki, suszone jagody goji.
 

Załączniki

  • tarta_wiejska_ze__liwkami_i_jagodami_goji.jpg
    tarta_wiejska_ze__liwkami_i_jagodami_goji.jpg
    100.9 KB · Wyświetleń: 8
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Elle9

Member
Lut 5, 2014
82
0
0
Wkladam do piekarnika. Moja pierwsza w zyciu tarta! Uff ale stres
icon_lol.gif

Robie z jablkami i bardzo ciemnym cukrem, nazywa sie 'donker basterd', wyglada jak melasa.
 

Elle9

Member
Lut 5, 2014
82
0
0
Tarta udala sie znakomicie
daumen.gif

Nie mam zdjecia, poniewaz byla dla gosci wiec szybko pokroilam i zjedlismy. I chcielismy wiecej! Ciasto jest doskonale kruche, przepysznie maslane!
Jak mowilam, robilam z jablkami i juz wiem, ze nastepnym razem dodam ich jeszcze wiecej. Wspaniala tarta
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,847
4,339
113
Niestety.
icon_lol.gif

Już dwa razy się w tym roku do niej przymierzałam, ale na szczęście rozsądek wygrał. Zeżarłabym jak nic.
icon_lol.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Slusznie. Swiete slowa. Wezme je sobie do serca, i ty tez Joanno
icon_wink.gif



 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Na mnie czeka miska sliwek do zagospodarowania, wiec tarta bedzie na pewno i wiem, ze zniknie w sekundy - moje duze dzieci jutro przyjezdzaja.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
Obledne ciasto Joanno!!!!!!!! prze-py-szne!! Ja z tych co raczej ciasta mi nie wychodza, ok mam jakis tam swoj sprawdzony repertuar....tarta wchodzi do niego
lecker.gif
lecker.gif


Wyszlo niebo w gebie poprostu! Jedlismy z bita smietana i lodami, choc lody mi tylko pasuja do wersji jeszcze cieplej, przy stole panowala cisza
icon_wink.gif

Ciasto mi wyszlo kruchutkie, chrupiace, nawet nie wiedzialam, ze moze tak fajnie smakowac ciasto kruche
do sliwek powkladalam kawaleczki marcepanu

mimo ze jest juz tak pozno ide zjesc jeszcze kawalek!
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,847
4,339
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,688
537
113
Joanna @ 25 Oct 2015 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1593565Byle czego bym nie polecała.
icon_wink.gif



Jedz bez wyrzutów sumienia, bo w dniu pieczenia jest najsmaczniejsze.
Niedawno też je upiekłam dla swoich chłopaków, tym razem w wersji z mąki orkiszowej i cukru trzcinowego. Mlaskali z rozkoszy, aż miło było patrzeć.
icon_wink.gif
dokładnie , z ciastami co Joanno podałaś nie miałam nigdy wpadki , mają jeden minus są tak pyszne , ze człowiek zapomina ,że to łakocie a nie danie główne
icon_mrgreen.gif

Joanno, a jak myślisz jakbym zamiast masła dala olej kokosowy , nadal byłoby w pyszne , bo chcę go zweganizowac na 1 listopada i nie wiem warto czy lepiej zostawić dla tych co masło jedzą , a poszukać do pieczenia inne ?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,847
4,339
113
Hmm, zadałaś mi ćwieka, bo w takiej wersji jeszcze jej nie piekłam. Ale tak sobie myślę - czemu nie?
Może nawet sama niedługo sprobuję.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Robilam kruche ciasto z olejem kokosowym w formie stalej o temp pokojowej i schlodzonym porzadnie w lodowce. Nie bylam zadowolona z rezulatatow.
A, ze zalezalo mi bardzo na alternatywnym skladniku w kruchym ciescie ze wzgledu na diete mojej corki, to szperalam w necie w poszukiwaniu innego rozwiazania. Znalazlam post, w ktorym autorka opisala jak z powodzeniem przygotowuje ciasto kruche z olejem kokosowym. Otoz, jak sie okazuje, bledem jest zalozenie, ze olej kokosowy zachowa sie jak maslo i polaczy w identyczny sposob po posiekaniu go z maka. Sprobowalam wiec nowego podejcia, w ktoym olej najpierw nalezy rozpuscic, a nastepnie schlodzic do temp pokojowej. Make (raz uzylam razowej pszenno- orkiszowej, innym razem samej okriszowej), wymieszalam z sola/cukrem, a nastepnie dodawalam po 2 lyzki uplynnionego oleju, skrapiajac nim make i wrabiajac palacami az powstaly grudki. Na koniec dodalam kilka lyzek lodowatej wody i zbilam wszystko w kule. Ciasto kruszy sie nieco w tym stanie i jest powiedzialabym raczej twarde, ale zupelnie zmienia sie po odpoczynku 30 min w lodowce. Takie odpoczete rozwalkowalam i dalej postapowlam jak zwykle z kruchym.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: