Wileńska polędwica*

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Helenko, mam nadzieje, ze wszystko uda sie jak nalezy
icon_smile.gif


Jolan, dziekuje Ci bardzo
icon_smile.gif
Nawet nie wiesz, jak sie ciesze
icon_smile.gif
anbetung.gif


Kawo, tak, robilam
icon_smile.gif
tak samo, tylko solilam dluzej i suszylam tez dluzej. W sumie tydzien solenia i dwa - suszenia
icon_smile.gif
tylko ze karkowka jak dla mnie troche za tlusta
icon_smile.gif
 

gatita

Member
Sty 19, 2009
1,237
0
0
A oto i moja karkowka, w otoczeniu sera i pasztetowej własnej produkcji...



Tym razem do karkówki dodałam kolendrę. Wolałam jednak polędwicę bez jej dodaktu. Polędwica jest zdecydowanie bardziej delikatna.
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Apetycznie wygląda.
mniam.gif

Ja zdjęcia nie zdążyłam zrobić, ba nawet dobrze nie zdążyłam się podegustować. Z całej polędwicy spróbowałam...... 1 plasterek. Po kawałeczku dałam znajomym i jakoś tak dziwnie szybko się skończyła
icon_mrgreen.gif
. Muszę poszukać "wychudzonego" schabu i znowu zrobić
lecker.gif

Przepis "poszedł w świat", przekazuję podziękowania
anbetung.gif
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Agato, alez piekne widoki
icon_smile.gif
kolendra rzeczywiscie jest bardziej odpowiednia dla karkowki, tak mysle, poniewaz ta ostatnia jest troche przy tluszczyku
icon_smile.gif


Jo_anna1, bardzo-bardzo sie ciesze:) tez zauwazylam te ceche szybkiego znikania.... cos trzeba z tym robic ))))) bo i u mnie tez taki sam problem )))))
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
Czy ktoś suszył w mieszkaniu w bloku??? jesli tak to jak? bo taka ze ścierki z lodówki mi nie smakuje:(
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
Elu, uda się, uda się. Wisi w spiżarni. Codziennie ją oglądam a raczej obwąchuję i macam
icon_mrgreen.gif

Schab był dość kształtny to szybko nie wyschnie ale końcówki już są twarde. Przy naciskaniu na środku wyczuwa się dość miękkie wnętrze.
Jeszcze do Trzech Króli musi wisieć a później się zobaczy
zahnlos.gif

 

docia

Member
Lis 11, 2007
142
0
0
Przypomnialo mi sie,ze u mojej znajomej irlandki widzialam szynke wiszaca przy okapie w kuchni.Szynka byla duza z koscia i miala sie suszyc 4 miesiace.Ja tez w planie mam ususzenie takiej szynki ale najpierw nastepny schab zrobie.Maz jak zajada wedline to za kazdym razem pomrukuje,ze juz nigdy nie chce jesc sklepowych zelatynowych ulepkow.Wczesniej robilam kielbasy peklowane i suszone.
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Dorusko, ja teraz suszylam w domu, w kuchni. Tylko ze nie blok, a kamienica
icon_smile.gif
ale, mysle, wiekszej roznicy nie ma
icon_smile.gif
Zawijalam w lniana sciereczke
icon_smile.gif
wlasnie dla tych celow zakupilam len na wyprzedazy
icon_smile.gif


Helenko, czekam niecierpliwie
icon_smile.gif


dociu, strasznie sie ciesze
icon_smile.gif
kiedys myslalam o szynce, ale jednak nie moge sie odwazyc na nia w mieszkaniu... moze trzeba bedzie do cioci na strych????
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
No właśnie, ta polędwica ma jeden minus
icon_wink.gif
jest szybko znikająca
icon_mrgreen.gif


Oto i moja. Wyszła bardzo dobra. Zdziwiona jestem bo na początku zupełnie na oko nasypałam najróżniejszych przypraw. I nie przecinałam wzdłuż, czyli nie robiłam polędwicy z kota
icon_mrgreen.gif

Dodam, że nacykałam całe mnóstwo zdjęć i to jedno wyszło jako takie ...
Elu,
anbetung.gif


P1020220.JPG
 

Załączniki

  • P1020220.JPG
    P1020220.JPG
    230.6 KB · Wyświetleń: 0

docia

Member
Lis 11, 2007
142
0
0
Wczoraj powiesilam 2 poledwice.Mojemu mezowi to mieso smakuje po etapie lodowkowym.W tygodniu wybieram sie na wizyte do szpitala to od razu zachacze o hurtownie i zakupie nastepny schab.
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
moje drugie podejście zakończone fiaskiem- wyglądała super, ale w jednym zagłębieniu zrobiła sie biała pleśń. zatem wylądowała w śmieciach. więcej nie próbuję .
 

docia

Member
Lis 11, 2007
142
0
0
Czy to na pewno byla plesn? Czesto ten bialy nalot to sol.Kiedys robilam schab suszony w ponczosze i sol osadzala sie wtedy na materiale.
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
pewności nie mam;) ale to było takie ,że sprawiało wrażenie pleśni, a nie nalotu
icon_smile.gif
taki hmm kożuszek , około 0,5cm średnicy w jednym miejscu.
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
ojei, jaka szkoda. To cos z suszeniem chyba poszlo nie tak
icon_sad.gif
Mialam raz, jak powiesilam dwie poledwice obok i one sie ze soba stykaly, i, jak u Ciebie, Dorusko - stykaly sie zglebieniem... Niestety i stalo sie... teraz bardzo tego pilnuje, by byly z kazdej strony przewiewne, a wszelkie zglebienia dodatkowo osuszam recznikiem papierowym

Nie, no jak tu cholera nie wezmie. - nie nadazam z produkcja - rodzinka spalaszowala trzy poledwiczki w ciagu tygodnia.... :D
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: