Ziemniaki pieczone nieco inaczej

terjon

Member
Lip 22, 2007
767
0
0
Za mnie poszatkowała szatkownica od KA.Grubość była ok.2mm.W kuchni ,podczas pieczenia zapach był niesamowity.Jednak smak taki sobie.Po prostu dałam za mało soli.Następnym razem będzie lepiej.
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Równiez heblowałam na "2". Mam jednak pytanie, jak długo piekłyście swoje ziemniaki. Moje po 2 godzinach wyjęłam z piekarnika z premedytacją, nie były idealnie miękkie jednak już dłużej nie mogłam czekac. Wina ziemniaków czy jak?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
Piekłam godzinę z drobnym hakiem. Ale naprawdę drobnym. Bez przykrycia (i termoobiegu). Były idealne.
Może miałaś jakieś trefne ziemniaki....
U mnie dodatkowo piekły się obok roladki z kurczaka, więc miały "trudniej".
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

terjon

Member
Lip 22, 2007
767
0
0
Piekłam 20 minut nieprzykryte w 200 stopniach do zrumienienia i następne 30 minut przykryte folią w tej samej temperaturze.Miały miękkość ok.Jeśli gotuje te ziemniaki a raczej tą odmianę do obiadu to od wrzenia gotuję 20 minut i są ugotowane.W ubiegłym roku miałam takie ziemniaki ,że w po 8 minutach gotowania robiły się rozciapane i nie mogłam ich upilnować.Ale kilka lat temu znowu musiałam gotować ziemniaki prawie godzinę i wciąż wydawały mi się twardawe.Także z ziemniakami bywa różnie.
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
26
48
Tez dzis zrobilam. Pieklam niecale 40min i byly b. smaczne. Na pewno bede powtarzac
lecker.gif

Max uwielbia maslo ziolowe, wiec dla niego byly bez czosnku, za to z maslem ziolowym. Tez przepyszne.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Piekłam trochę ponad godzinę z brytfanką z mięsem obok, nie nakrywalam niczym. IMO do tej zapiekanki i w ogole do zapiekanek bardziej nadają się ziemniaki odmian skrobiowych od tych tzw. salatkowych, które faktycznie mogą piec się dużo dłużej.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
To dopisuję, co wycięto razem z brytfanką:

Ja robiłam z ziemniaków z Biedrony, takich w siatce. Piekłam około 40 minut, o ile mnie pamięć nie myli.
 

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Jezeli ma to byc samodzielne danie, to ja bym pewnie dodala jeszcze podsmazone kawalki boczku albo bekonu i plastry cebuli
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
A ja bym sera dodała np. koziego, lub mozzarelli i wtedy jeszcze sos pomidorowy na zimno popularnie zwany ketchupem
zahnlos.gif
albo zamiast sosu sałatka z cebuli i pomidorów, póki jeszcze się nadają do zjedzenia
icon_wink.gif
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Ne, ne, ne. Wersja podstawowa jest przepyszna, a jak wiadomo, lepsze jest wrogiem dobrego. Same pyry plus lampka wina dla wytworności
icon_mrgreen.gif
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
dziunia @ 13 Nov 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1212406A ja bym sera dodała np. koziego, lub mozzarelli i wtedy jeszcze sos pomidorowy na zimno popularnie zwany ketchupem
zahnlos.gif
albo zamiast sosu sałatka z cebuli i pomidorów, póki jeszcze się nadają do zjedzenia
icon_wink.gif
I zasmaaazka!
icon_lol.gif


Tez je dzis zrobilam (zdjecia sciagne z aparatu jutro moze), pyszne! Aczkolwiek ukladanie mi ich zajelo mi troche czasu ;) No i nie udalo mi sie osiagnac takich 'rozwichrzonych platkow' jak u Ciebie za pierwszym razem
icon_sad.gif



Dziekuje za przepis!
anbetung.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Kurcze, nawet chciałam napisać o tej zasmażce ale się powstrzymałam
zahnlos.gif

Bea, te płatki zrobiły się takie bo były bardzo cienkie i z ziemniaków sałatkowych.