Popekane ciasteczka czekoladowe

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
a jako ciekawostke powiem, ze podczas mojego ostatniego pobytu w Polsce (czyli okres swiateczo- sylwestrowy) Martha Stewart w swoim programie robila wlasnie te ciasteczka
icon_wink.gif
 

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
i ja upiekłam te ciasteczka:)
icon_smile.gif
icon_smile.gif
, są pyszne, mało z nimi roboty a efekt jest smakowicie czekoladowy i każdy kto spróbuje popada w zachwyt mmmm...
icon_smile.gif
icon_smile.gif


freu.gif
 

pepsi

Member
Mar 17, 2007
321
0
0
ciasteczka upiekłam z połowy przepisu, wyszło 18, po 10 min. były jeszcze pół surowe więc potrzymałam dodatkowe 5 min w wyłączonym piekarniku i są teraz w sam raz. Troszkę mi się spłaszczyły więc są bardziej ciasteczkowe niż kulkowe w kształcie ale całkiem fajnie to wygląda, aha i piekłam w piekarniku gazowym więc bez termoobiegu i raczej nie popękały;
podsumowując PYCHA
 

Siekierka

Member
Lut 14, 2008
10
0
0
Ciasteczka upieczone i wyszły smakowite!!
 

Załączniki

  • czek_pop.jpg
    czek_pop.jpg
    94.6 KB · Wyświetleń: 0
  • czek_pop2.jpg
    czek_pop2.jpg
    121.1 KB · Wyświetleń: 0

kitek

Member
Maj 26, 2006
166
0
0
IMG_2809.giftez piekłam w czsie weekendu czekoladowego,rodzinka potwierdza,że pyszne
 

Załączniki

  • IMG_2809.gif
    IMG_2809.gif
    627.1 KB · Wyświetleń: 1

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Robilam poniwnie, ale nie wyszly takie piekne, jak poprzednio. Smaczne i owszem, jak trzeba, ale jednak bardziej sie rozplaszczyly i niestety prawie caly cukier puder wessal sie do srodka ciasteczek, wiec ... wizualny efekt zaden
icon_frown.gif


Co moglo byc powodem? Pewnie, jak u Ilony - tluszcz. Mimo, ze dalam maslo 82%, to jednak cos z nim musialo byc nie tak, bo praktycznie powedrowalo do ciastek glownie dlatego, ze bylo klopotliwe w rozsmarowywaniu. Wiem jedno, ze juz nigdy tej firmy nie kupie.
icon_frown.gif
 

JustynaW

Member
Kwi 14, 2007
66
0
0
A ile te ciasta mogą stać nic nie tracąc ?

Chociaż nie wydaje mi się ,żeby w moim domu się długo uchowały
zwinker2.gif

Chciałam je zrobić na święta i się zastanawiam kiedy machnąć to ciasto do lodówki
gruebel_2.gif
 

JustynaW

Member
Kwi 14, 2007
66
0
0
dzięki Cinka

To się zabieram za przegląd składników
icon_biggrin.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Dokładnie tak - dobre masło to podstawa. Ja tym razem kupiłam chyba nienajlepsze choć 82% tłuszczu miało - rozjechały się troszkę... no i nie przesadzać z proszkiem do pieczenia! Pół łyżeczki to pół łyżeczki a nie pół czubatej łyżeczki
icon_wink.gif

Hmmm... a może to zawiniło że się rozjechały ciut za bardzo - ten proszek z czubka, a nie masło
denknach.gif
 

truska

Member
Wrz 17, 2007
26
0
0
jakiej konsystencji ma być to ciasto? gęstej śmietany czy zwarte? (bo miałam na prawdę duże jajka i teraz nie wiem....)
 

JustynaW

Member
Kwi 14, 2007
66
0
0
Truska, nie wiem czy jeszcze ci pomogę ale moje po okresie lodówkowym, było zwarte.
Spokojnie kulki uformowałam

Zrobiłam. Cud, mód i czekoladka
lecker.gif

Masło Łaciate 83 % tłuszczu i nic mi się nie rozlało.
Nakładałam łyżeczką do melonów i wyszło mi równiuśkie ...100 sztuk
icon_mrgreen.gif

A nastawiłam sie na te 41, jak niektóre z Was mówiły.A tu taka niespodzianka, jest co wcinać
banana.gif
 

truska

Member
Wrz 17, 2007
26
0
0
JustynaW dzięki mimo wszystko
icon_smile.gif
dałam takie trochę "luźne" do lodówki, bo stwierdziłam, ze się powinno trochę ściąć i tak też było. Ciastka już pieczone i są genialne. Efekt zarówno wizualny jak i smakowy powala.