Sernik pomarańczowo- czekoladowy

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
Dziękuję
anbetung.gif
icon_mrgreen.gif
...TY, TY ...kusicielko!
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Joanno, parę dni temu upiekłam ten serniczek. To był pierwszy mój sernik pieczony wg Twojego przepisu i metodą gazetową. Do tej pory tylko podziwiałam wyczyny Twoje i dziewczyn, ale sama bałam się, bo mój piekarnik płata figle.
icon_sad.gif

Ale właśnie parę dni temu zdecydowałam się na pieczenie - miała to być próba przed świętami.

Sernik wyszedł wyśmienity!
mniam.gif
cvety.gif
Był kremowy, serowy, cudownie się kroił! Uwielbiam połączenie czekolady i pomarańczy - też kojarzy mi się ze świętami.
Niestety, opadł mi, ale to chyba dlatego, że źle dobrałam temperaturę. Piekłam najpierw spód w 180 C i potem do takiej samej temp. włożyłam masę serową. Potem zauważyłam przeglądając pozostałe Twoje przepisy, że pieczesz je najpierw w temp. 250 C. I tu też tak powinno być? Chyba nie doczytałam. Potem niestety nie zauważyłam, że temp. w piekarniku podskoczyła do 170 C. Nie wiem ile się tak piekło, zanim zauważyłam. Niestety mam tylko tortownice o srednicy 26cm, więc wyszedł trochę niski. Ale w smaku rewelacja! I nie taki diabeł straszny - szybciutko się robi.
Na pewno będę powtarzać, ale na święta jednak szukam przepisu na sernik pieczony w większej tortownicy. Zwiększania ilości produktów jakoś się boję - nie chcę ryzykować. Myślę nad zaadaptowaniem przepisu na torcik serowy, dodając sok i skórkę z pomarańczy i czekoladę, ale mam pewne obawy...

Rodzinka rozkroiła mi sernik jeszcze na ciepło. Spróbowałam i ja kawałek, a zjadłam więcej dopiero po nocy w zimnym miejscu. I stwierdzam, że jedzenie tego sernika na ciepło to prawie zbrodnia!
icon_lol.gif
Bardzo, ale to bardzo zyskuje na pobycie w zimnym miejscu. Warto poczekać. Następnym razem będę go bronić.
rofl.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,389
3,674
113
Ewalill, wszystkie serniki , nawet te amerykańskie, piekę metodą gazetową, do opisu której jest podany link w treści przepisu. Można go jednak jak zaznaczyłam piec klasycznie, w kąpieli wodnej.
Do tortownicy o średnicy 26 cm wystarczy półtorej porcji. Nie ma się czego bać, to najprostsze ciasto na świecie.
Torcik serowy jest chyba troszkę trudniejszy.
icon_smile.gif

Ale niewiele...
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Joanno, dziękuję za rady i przepraszam, że nie odpisałam wcześniej, ale byłam strasznie zajęta.
Wybrałam jednak ten sernik i zgodnie z Twoją radą upiekłam go z 1,5 porcji. Wyszedł pyszny, jednak znów miałam przygody z piekarnikiem
icon_sad.gif
i nie jest tak idealny jak Twoje serniki. Ale w smaku jest wspaniały. Później może wstawię zdjęcie.
 

kubasia

Member
Lip 11, 2007
4
0
0
Ja też go piekłam na święta. Jest PRZEPYSZNY, cudowny w smaku, delikatny, zrobił furorę na świątecznym stole! Przy następnej okazji sprawdzę inne serniki Joanny bo wyglądają równie pysznie
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,389
3,674
113
Evalill -nie wiem, co chcesz od tego zdjęcia. Wcale nie jest złe.
A sernik na nim po prostu piękny! Gratuluję!
icon_smile.gif


Kubasiu - bardzo się cieszę, że smakował.
icon_smile.gif

Polecam inne serniki tego typu (zwłaszcza mój ukochany kawowy) - są równie proste w wykonaniu jak ten, a bardzo smaczne i efektowne.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Joanno
icon_smile.gif
pewnie złe nie jest, ale też do pięknych nie należy - robione już wieczorem, z lampą. I ja nie mam talentów do fotografowania, a tyle pieknych zdjęć tu na forum już widziałam. Acha, i jakoś nie umiałam zrobić takich fajnych efektów na nim - włożenie noża w sernik i "ruszanie" nim nie powodowało pojawienia się białej masy na wieżchu.
rofl.gif

Sądzę, że sernik byłby jeszcze lepszy i ładniejszy, gdyby nie moje przygody z piekarnikiem. Dobrze, że dałam podwójne opaski z gazet, bo inaczej byłaby klapa. No wkurza mnie ten mój piekarnik i tyle. Z takimi zwykłymi prostymi przepisami, gdzie skoki temp. nie grają takiej roli radzę sobie bez większych problemów, ale w przypadków takich przepisów, gdzie trzeba temp. zmniejszac po jakimś czasie - jest mi bardzo trudno.
icon_sad.gif
do tej pory nie piekłam np pavlowej, bo wiem, że będzie klapa i szkoda moich nerwów... a kocham ciasta bezowe.
icon_sad.gif
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
upiekłam
icon_smile.gif
)))) pycha
icon_smile.gif
))) miałam tylko mały problem z owinięciem tortownicu folię aluminiową
icon_sad.gif
(( zawsze dostanie się troszke wody a w danym momencie nie miałam zwykłych gazet
icon_sad.gif
)
. pozdrawiam .
POLECAM SERNIK JEST SSSSSUPER
icon_smile.gif
))))))))))))))
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,389
3,674
113
Evalill - po Twoim pięknym serniku wcale nie widać perypetii z piekarnikiem. Poradziłaś sobie doskonale.
icon_smile.gif


Ewelinko, cieszę się, że mimo drobnych problemów technicznych sernik się udał i smakował.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

melisa82

Member
Lut 23, 2008
281
0
0
Piekę pierwszy raz w życiu sernik i strasznie dużo nerwów mnie to kosztuje. Mam nadzieję, że wyjdzie. Chciałam, żeby był bardziej zimowy i jako spód wyłożyłam pierniczki, które oczywiście podniosły się do góry
dump.gif
I masa wyszła mi jakaś rzadka, ale może właśnie taka ma być
gruebel_2.gif
Teraz się "modlę" przed piekarnikiem, żeby sernik wyszedł.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,389
3,674
113
Meliso, nie ma łatwiejszego przepisu niż sernik typu cheesecake. Jeśli zrobiłaś go zgodnie z przepisem, to na pewno się uda. Pierniczki będą bardzo ładnie wyglądać na przekroju.
icon_smile.gif

 

melisa82

Member
Lut 23, 2008
281
0
0
Wyszło
ccgb.gif
banana.gif
może nie tak piękne jak Wasze serniki ale wyszły. Będzie grzecznie czekał na jutrzejszych gości.
 

soczewka

Member
Sie 27, 2007
25
0
0
Robiłam ten sernik dla mojej chrzestnej, do której wybierali się moi rodzice. Tato przywiózł mi zakupione produkty do ciasta, w tym ser jakis taki "bezfirmowy"!!! Trudno, mówię, i zabieram się do roboty. Po kilkunastu sekundach miksowania , moim oczom ukazała się "wspaniała" zupa serowa! Zalewając się łzami, wlewałam "zupę" chochelką na przygotowane uprzednio ciasto. Następnie dolałam część czekoladową (przynajmniej nie musiałam się bawić w mieszanie nożem
rofl.gif
) Nadal zapłakana, wstawilam ciasto do piekarnika....

Wyszło mi pachnące, wysokie, wspaniałe cudo!!!!! Ciotka moja DWA razy do mnie dzwoniła, żeby mi podziękować za taaakie pyszne ciasto
icon_mrgreen.gif

W przyszły weekend znowu je będę robiła, bo przecież też muszę spróbować jak smakuje. Tym razem jednak sama sobie kupię ser
rofl.gif
 

kura.90

Member
Kwi 16, 2009
278
0
0
Nie jestem miłośniczką gorzkiej czekolady, toteż do wypieków z jej dodatkiem zabieram się dość długo. Już od jakiegoś czasu planowałam wypróbowanie czekoladowego sernika i na pierwszy ogień poszedł ten, ze względu na mniejszą ilość czekoladowej masy. Sernik wyszedł naprawdę smaczny, pomarańczowy posmak fajnie komponuje się z czekoladą, mimo tego uważam, że miejsce gorzkiej czekolady jest w brownies, sernikobrownies i muffinach
icon_wink.gif
Zdecydowanie wolę "białe" serniki. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Gdybym lubiła gorzką czekoladę prawdopodobnie zajadałabym się tym ciastem o wiele bardziej, tak jak mój tata (gorzko-czekoladolubny
icon_wink.gif
).
 

kura.90

Member
Kwi 16, 2009
278
0
0
Może jeszcze kiedyś przyjdzie mi zrobić czekoladowy sernik i przekonam się do tego połączenia, kto wie. Smaki się zmieniają
icon_wink.gif