Sernik pomarańczowo- czekoladowy

atina

Member
Lut 27, 2008
961
2
0
Bardzo mi smakował
icon_smile.gif
Joanno dziękuje za kolejne pyszności
cvety.gif
bussi.gif


sernik_pomara_czowo___czekoladowy.jpg
 

Załączniki

  • sernik_pomara_czowo___czekoladowy.jpg
    sernik_pomara_czowo___czekoladowy.jpg
    34 KB · Wyświetleń: 4

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Joanno, mam ochotę zrobić ten sernik, ale mam pytanie co do sposobu, czasu i temperatury pieczenia. W przepisie opisujesz temperaturę i czas dla metody gazetowej, dobrze zrozumiałam? A jeśli nie chciałabym piec tą metodą, to w jaki sposób?
Wybacz durne pytania, ale jestem sernikowym lajkonikiem absolutnym
icon_lol.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,447
3,759
113
Joanna @ 30 Nov 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=632339Sernik można też piec klasycznie w kąpieli wodnej ( około 55 – 60 minut w 160 stopniach C plus około 30 minut po wyłączeniu, przy lekko uchylonych drzwiczkach piekarnika).
Kawo, nie polecę Ci innej metody, bo innej nie stosuję - uważam, że gazetowa jest najlepsza. Od kilku lat sprawdza mi się przy każdym serniku. Możesz ewentualnie brać pod uwagę pieczenie w kąpieli wodnej (min. godzinę w temperaturze 16O stopni) ale od razu zastrzegam, że tego sernika nigdy tak nie piekłam.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Dzięki, spróbuję wobec tego metody gazetowej, ale muszę jakąś gazetę kupić, bo od lat nie kupuję i po prostu w domu ich nie posiadam :-D
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,447
3,759
113
Polecam jakiś lokalny tygodnik. Nie dość, że zgłębisz miejscową kronikę kryminalną, to będziesz miała świetnego szmatławca na sernik.
icon_wink.gif
 

joanka385

Member
Sie 4, 2008
50
0
0
Zazdroszczę Wam tych pięknych, pulchnych serników. Też taki chciałam upiec- nie wiem , co żle zrobiłam,trzymalam się przepisu,owijałam mokrymi gazetami, zmieniałam temperatury - a ten ... mi oklapł ! Ser dałam tłusty,wiejski- domowej roboty... tak myślę, że może był za tłusty... A ja tak lubię serniki; piekę inne, ale chciałam spróbować z przepisu Joanny/ ona piecze takie piękne/ ... i nie wyszedł...
cry_1.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,447
3,759
113
Joanko, wydaje mi się, że to nie wina sera, jako że do serników typu cheseecake daje się właśnie tłusty, śmietankowy, idealnie kremowy, trzykrotnie zmielony ser. Najprawdopodobniej zamiast wymieszać, ubiłaś składniki masy, dzięki czemu sernik urósł i opadł. Prawidłowo zrobiony cheesecake nie rośnie i nie opada.
Chciałabym jeszcze dodać, że ciasto to nie wychodzi pulchne (puszyste), lecz kremowe.
 

joanka385

Member
Sie 4, 2008
50
0
0
Starałam się go nie ubijać ,zgodnie z Twoimi zaleceniami.Fakt,urósł trochę, no i opadł -skubany... Bardzo chcę upiec taki sernik ,więc na pewno będę jeszcze próbować. Tak łatwo się nie poddam... mam zbyt wielką ochotę go spróbować...
anbetung.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,447
3,759
113
Upiekłam na święta z kilograma sera Delfiko. Spód zrobiłam z dodatkiem mielonych migdałów, a do masy serowej dałam pięć jajek i jedno żółtko, oraz sok i skórkę z dwóch niewielkich pomarańczy.
Do masy czekoladowej poszła gorzka czekolada z dodatkiem skórki pomarańczowej. Wyszedł wyjątkowo pyszny. Będę powtarzać w takiej konfiguracji.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

soczewka

Member
Sie 27, 2007
25
0
0
Zrobiłam wreszcie ten sernik na Święta i zapomniałam go pochwalić!! Fantazja, cała rodzina była zachwycona. Zdjęcie niestety nie wyszło najlepiej, ale i tak pokażę
icon_smile.gif


ciasto.JPG
 

Załączniki

  • ciasto.JPG
    ciasto.JPG
    264.2 KB · Wyświetleń: 4

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,447
3,759
113
Póki pamiętam, wpiszę ostatnie modyfikacje:
- spód - ciastka Digestive i mielone migdały
- masa serowa - tabliczka białej czekolady i zmniejszenie cukru do połowy, 500 g serka Delfiko plus 250 g serka homogenizowanego 7,5%
- masa czekoladowa - mleczna czekolada nadziewana toffi; fajny karmelowy posmak

sernik_pomara_czowy_z_czekolad_.jpg
 

Załączniki

  • sernik_pomara_czowy_z_czekolad_.jpg
    sernik_pomara_czowy_z_czekolad_.jpg
    15.8 KB · Wyświetleń: 4
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dariolioza

Member
Sie 10, 2010
2
0
0
Sernik zrobiłam
icon_smile.gif
niestety jest strasznie niski
icon_sad.gif
robilam w kapieli wodnej.... dostałam zakaz robienia metoda gazetowa
icon_razz.gif
bo to tusz drukarski itp. itd. .... no ale najwazniejsze jest to, że w smaku jest przepyszny
icon_smile.gif
icon_smile.gif