Sernik pomarańczowo- czekoladowy

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Ale co ten tusz robi temu serniku?
icon_wink.gif
Przeciez gazeta nie ma styczności z ciastem tylko z formą, opary trujące wydziela? No i zawsze możesz użyć zwykłego papieru, bez tuszu
icon_wink.gif
 

dariolioza

Member
Sie 10, 2010
2
0
0
nastepnym razem wezme zwykly papier.... a na 100 % beda nastepne serniki tego typu
icon_smile.gif
a co do gazet to tez mysle, że nic by sie nie stało... no ale, że niby pod wpływem tej temperatury i dodatkowo to, że gazeta bedzie mokra ten tusz bedzie własnie wydzielal jakies opary... nie wiem... juz mi sie nie chcialo dyskutowac i zroblam w kapieli
icon_razz.gif
:p czasem warto ustapic hehe
icon_smile.gif
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Wyciągam, bo idę robić, trafia się okazja, że idę w gości, więc pomyślałam, że zabiorę go ze sobą i choć mi nie wolno, to odrobinę spróbuję, a że go wyniosę w prezencie, nie będzie mnie kusił po powrocie do domu
icon_mrgreen.gif
. Mnie wystarczy sama frajda z pieczenia
icon_smile.gif
.
 

chantel

Member
Sie 24, 2007
237
0
0
ja zrobiłam
icon_smile.gif
bardzo smaczny, wyraźnie pomarańczowy i czekoladowy. Moje zmiany to - spód z herbatników+ 3 pierniczki, co dało fajnego piernikowego posmaku, oraz czekolada mleczna i gorzka- pół na pół ( dla mnie to bardzo dobra zmiana, bo nie jestem fajką deserowej, a sernik przez to wcale nie był za słodki). piekłam metodą gazetową
 

Załączniki

  • DSC_0186a.jpg
    DSC_0186a.jpg
    111.7 KB · Wyświetleń: 1
  • DSC_0084a.jpg
    DSC_0084a.jpg
    137.8 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,428
3,746
113
chantel @ 15 May 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1128591czekolada mleczna i gorzka- pół na pół ( dla mnie to bardzo dobra zmiana, bo nie jestem fajką deserowej, a sernik przez to wcale nie był za słodki).
Chyba raczej nie jesteś fanką gorzkiej czekolady?
icon_wink.gif

Sernik wygląda apetycznie, tylko zastanawia mnie, dlaczego jest tak bardzo zrumieniony - piekłaś w termoobiegu?
Pieczony z tłustego, śmietankowego sera, w parze z mokrych opasek nie powinien się w ogóle zarumienić....
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

chantel

Member
Sie 24, 2007
237
0
0
Joanna @ 15 May 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1128593Chyba raczej nie jesteś fanką gorzkiej czekolady?
icon_wink.gif

Sernik wygląda apetycznie, tylko zastanawia mnie, dlaczego jest tak bardzo zrumieniony - piekłaś w termoobiegu?
Pieczony z tłustego, śmietankowego sera, w parze z mokrych opasek nie powinien się w ogóle zarumienić....
gruebel_2.gif
taak, ani fanką gorzkiej, ani deserowej nie jestem
icon_wink.gif
następnym razem może nawet całą czekoladę bym dała mleczną
icon_smile.gif

i przyznaję - dałam mu trochę termoobiegu, a ser niestety był mniej tłusty niż powinien
icon_sad.gif
zakup wiaderka zleciłam mamie która, mimo że powtarzałam przed wyjściem ilu procentowy i jakiej marki ma być ser, w pośpiechu wpakowała do koszyka chyba pierwsze wiaderko z serem które zobaczyła
icon_wink.gif
Ale cóż i tak było pysznie
icon_smile.gif
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
ja zrobilam sernik i wyszedl rewelacyjnie - zrobilam z 600 g sera bo tylko tyle mialam ale i tak wyszlo super. Ja pieklam bez opasek i w piekanriku gora dol i sie nie zarumienil. Ale pieklam znowuz w innym piekarniku i od gory sie zarumienil. Na dodatek podszedl do gory i lekko popekal. Wyliczylam ze na 150 g sera wypada jedno jajko. Ja troche sie balam tej ilosci jajek i pieklam wielka forme .czyli ilosc sera razy 3 i jajek zamiast 14 dalam 10. Moze tez magia tkwi w jajkach?
icon_biggrin.gif

w kazdym razie przepis na sernik trafil do zeszytu na stale i bedzie czesto pieczony
icon_biggrin.gif
 

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Podnosze bo bede robic
icon_smile.gif
Zapowiada sie pysznie, mam nadzieje ze mi sie uda, to w takim razie zrobie za 2 tygodnie ponownie, na wizytacje rodzicow polowka
icon_mrgreen.gif
 

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Joanno, pyszne polaczenie, bardzo nam smakuje! Niestety nieco mi pekl, bo nie robie metoda gazetowa i robilam w 20cm foremce i nieco za dlugo przytrzymalam, ale nastepnym razem bede juz pamietac zeby krocej trzymac
icon_smile.gif
Za 2 tygodnie znow bede robic dla tesciowej
fiesgrins.gif
wtedy bedzie proba ogniowa
fiesgrins.gif
 

mysz

Member
Cze 11, 2006
19,624
0
0
Nie wiem co zrobiłam nie tak, bo wyszedł bardzo niski. Nie bawiłam się w marmurowe efekty bo stwierdziłam że to za trudne.
Smak czekolady całkowicie zdominował resztę a ja akurat czekoladowych ciast nie bardzo.
Następnym razem bez czekolady.
Ser był delfiko 500 gram plus 250 gram Presidenta który miał mniejszą zawartość tłuszczu ale innego w sklepie nie było.
 

Załączniki

  • 015.JPG
    015.JPG
    301.5 KB · Wyświetleń: 1